Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Ne bih se uplitala u ovu rapravu ko kome kosi travnjak i zašto, nego jel se meni čini da se prečesto pojavljuje ime Tatl fondacije ? Fondacije koju vodi velečasni Tatl, rođak guvernera, koji izgleda dovoljno ljigavo da bar bude posmatrač ritualnih ubistava.

Link to comment

Ja nemam nista znacajno da dodam diskusiji, ali ovo spojlerisanje citave strane mi je stvarno bezveze. Valjda je logicno da oni koji nisu gledali najnoviju epizodu nece ulaziti na topic dok to ne srede, znam da ja nisam. Mislim, o cemu ce se drugo pricati?Nego, izgleda da vise necemo gledati Daddariovu, na imdbu pise da je u samo 3 epizode :(

Link to comment

Pitanje je koliko su azurni u ubacivanju. Primera radi, za Kevina Dunna (Quesada) pise 2 epizode, a pojavio se u sve tri. A i malo mi cudno da vise ne bude scena u kancelariji.A i podrzavam ukidanje spoilera. Cela strana samo sa njima, ne znam vise ni gde sam sta procitao.

Link to comment
Ja jos uvek istrajavam da cu odgledati kad se sezona zavrsi tj. u cugu...Mad mozda bude 2x4 ep.
Gledam svaku cim izadje, ali sam apsolutno siguran da kada svih 8 izadje da cu ih pogledati ponovo u cugu.
Link to comment
Ne bih se uplitala u ovu rapravu ko kome kosi travnjak i zašto, nego jel se meni čini da se prečesto pojavljuje ime Tatl fondacije ? Fondacije koju vodi velečasni Tatl, rođak guvernera, koji izgleda dovoljno ljigavo da bar bude posmatrač ritualnih ubistava.

Bila je tu i mala šala. Naime, sa pomena Tuttle fondacije prelazi se na versku zajednicu scenom gde je pootpadao čitav niz slova. Štamparskom greškom počinje Brazil Terryja Gilliama, kada se begunac Tuttle zameni sa drugom osobom u spisu. Takođe, onda nas vodi na drugi Gilliamov film Kralja ribara. Jedini koji ima krivični dosije u kampu je izgubio svoju muškost sakaćenjem: Versions of his (Fisher King) story vary widely, but he is always wounded in the legs or groin and incapable of moving on his own is a euphemism for the physical loss of or grave injury to one's "manhood" (quite literally, the penis). Not surprisingly, such a wound was considered worse than actual death as it signaled the end of a man's ability to function in his primary purpose. Najzad, upravo je ribar otac koji im najzad otkriva osumnjičenog. U zatvorenom krugu vremena u kome se događaju dve istrage naizgled istog ubistva otkriva se antropoidna kreatura sa gas maskom možda simbolišući oružje masovnog uništenja iz trećeg Gilliamovog filma, 12 majmuna. Ali, glavnog zlikovca u originalnom kratkom filmu La jetée (1962), čija je nova verzija 12 majmuna glumio je glumac Ledoux, tako da nije možda već jeste :DInače, zanimljiv je i ovaj citat Terryja Gilliama u vrlo jasnom kontekstu epizode, kao i razmatranja na ovom topicu:

Well, I really want to encourage a kind of fantasy, a kind of magic. I love the term magic realism, whoever invented it – I do actually like it because it says certain things. It's about expanding how you see the world. I think we live in an age where we're just hammered, hammered to think this is what the world is. Television's saying, everything's saying 'That's the world.' And it's not the world. The world is a million possible things.

Terry Gilliam: Salman Rushdie talks with Terry Gilliam

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...