Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Ma jok, definitivno je Fargo, tacno i prilici ta bizarna scena :D Nesto u arijevskoj kafani izvredjaju Indijanca, on se vrati i pobije ih redom. Tacno je to onaj dogadjaj na koji je deda penzionisani policajac ukazivao u prvoj sezoni. Nego me zbunila ona scena pucnjave iz druge sezone TD-a, pa sam sve to izbrkao. Cak je i eksterijer dosta slican pucnjavi iz TD-a.

 

https://www.youtube.com/watch?v=4_pXo4n3PHs

Link to comment

Naravno da je u pitanju Fargo, i to druga sezona, ali ima još jedna stvar koju ću staviti u spoiler (jer možda neko tek namerava da gleda Fargo):

 

 

Spoiler

Šef mafije koga Lorn Malvo (u prvoj sezoni) ubije u onoj zgradi je niko drugi nego Indijanac iz druge sezone...

 

Edited by Jeremija
Link to comment
On 29.1.2019. at 19:07, Weenie Pooh said:

Odgledao sve četiri, nepodnošljivo je gimmicky. Imam osećaj da će se osnovna priča pokazati kao sasvim banalna (neki pedofili oteli devojčicu, sistem osudio pogrešnog čoveka), pa nam se zato provlači kroz filter tri različita vremenska perioda. U 21. veku je detektiv dementni deda, u 1990. je porodični čovek w/a chip on his shoulder, a u 1980. je vijetnamski veteran-izviđač iz nekog razloga. U svim verzijama neobjašnjivo je racially-sensitive, kao da mu tekst npr. piše npr. middle-aged woke white dude iz 2015.

 

Jako je puno serija u poslednje vreme koje imaju slabu premisu, pa se "vade" na te rezireske trikove, tajmlajn preplitanja, igre i zagonetke za gledaoca kako bi nam neko vec sto puta vidjeno stivo ucinili zanimljivim. Eno poslednji Blek Miror je susto olicenje toga.

 

Ovo sve za sada previse podseca na prvu sezonu, samo umesto dva imamo tri vremenska toka. Razresenje prve je bilo mnogo tanko, o ovoj cemo suditi na kraju, ali i meni je strepnja dublja od nade (pogotovo kad uzmemo u obzir i razresenje druge koje je, takodje, tanko).

Link to comment
10 hours ago, goofs said:

 

Jako je puno serija u poslednje vreme koje imaju slabu premisu, pa se "vade" na te rezireske trikove, tajmlajn preplitanja, igre i zagonetke za gledaoca kako bi nam neko vec sto puta vidjeno stivo ucinili zanimljivim. Eno poslednji Blek Miror je susto olicenje toga.

 

Ovo sve za sada previse podseca na prvu sezonu, samo umesto dva imamo tri vremenska toka. Razresenje prve je bilo mnogo tanko, o ovoj cemo suditi na kraju, ali i meni je strepnja dublja od nade (pogotovo kad uzmemo u obzir i razresenje druge koje je, takodje, tanko).

+10000

Link to comment

Odgledao trecu.

 

maj ges:
 

Spoiler

 

decko se zakucao bajsom u kamen i poginuo, devojcica ga sahranila i pobegla od kuce jer nije smela da se suoci sa besom roditelja. Ni manje ni vise :fantom:

 

 

A Ejego je shetjer :heart:

Edited by Caligula
Link to comment

pa valjda je napisao nesto bolje, to bi bio plot twist za samarcinu:Jova:

Spoiler

uglavnom mala je suvise mala da ga tegli do onog kamenjara

 

Edited by Escalade
Link to comment

Naravno da nece jer bi bilo geni jalno.

 

Nista nije naucio iz prve sezone, umesto kip it simpl on udario po finom tkanju stvaranja iluzija, jeftinom manipulisanju vremenima i halucinacijama dementnog detektiva. Prosto vristi da treba odgledati poslednju epizodu jer tek tada ce se sloziti kockice, ma jel moguce.

 

Nisam pao na dupe za sada.

Edited by Caligula
Link to comment
29 minutes ago, Escalade said:

pa valjda je napisao nesto bolje, to bi bio plot twist za samarcinu:Jova:

  Hide contents

uglavnom mala je suvise mala da ga tegli do onog kamenjara

 

 

 

Spoiler

Možda se Indijanac sažalio, pa joj (za koju limenku) pomogao da ga odgura. :fantom:

 

Link to comment
On 3.2.2019. at 0:48, Jeremija said:

 

 

  Reveal hidden contents

Možda se Indijanac sažalio, pa joj (za koju limenku) pomogao da ga odgura. :fantom:

 

 

Pa pošto nam Picolato u predhodne dve sezone negde do polovine diskretno uvede u kadar ubicu sa kratkim dijalogom, tako mislim da je i u ovoj trećoj:

 

Spoiler

nekako mi se čini da je nesrećni slučaj bio da bratom, a da je sestri pomogao da ga odvuku u pećinu onaj njegov drugar koji je učiteljici, pa posle inspektoru, rekao za lutku, sestra iskoristila priliku pa pobegla, u početku se krila kod nekog odakle je poslala onu poruku sa isečenim slovima,

 

mada moguće da grešim, ne mora biti tako, Picolato namerno u početku prikaže mnogo sumnjivih i čudnih osoba

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...