Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Hm...

...ali priznaćeš da je Rasti ponajmanje šopenahuerovski kad je saMartijevom ženom. So much so, da joj pokosi travnjak, a onda i kafeniše s njom i priča o ženskama :) Mislim da je jasno da se tu nešto dešava, a bogami je i Marti to primetio.

Link to comment

Prvo, nisam stekao utisak da present-day Marty ima nešto ozbiljno protiv bivšeg kolege. Priča o njemu više rezignirani/razočarano nego ogorčeno. Dakle razišli su se verovatno kad je Rust pukao posle tog slučaja. Možda ima i nešto lično, ali ne to.Drugo, Rust je za sada slikan kao prilično utemeljen u svom beznađu, ne mogu da zamislim tok sezone koji bi nas doveo do klasičnog TV treša gde mu je u stvari samo nedostajala Prava Žena da ga izvede na Pravi Put. Posebno u pozadini nekakvog weird-horror-cop-drama zapleta koji nas valjda čeka.

U prošloj epizodi je pomenuto da su se razišli 2003, slučaj je iz 95te, dakle to sigurno nije okidač za razlaz. Ja sam isto isprva posmislio na to sa ženom.

раст о религији, животу и свему :Hail:
Sjajan je :Hail: mnogo su im dobri završeci epizoda, pogotovo kad Rast odvali pančlajn"How could it be him...if we already caught him in '95? How indeed, Detectives?I figured you'd be the one to know.Then start asking the right fuckin' questions."

Propustio sam da povežem, ko je bio ćelijski kompanjoj ovom zlotvoru u zatvoru? Neki Lejn, ko je taj?

Link to comment

...ali priznaćeš da je Rasti ponajmanje šopenahuerovski kad je saMartijevom ženom. So much so, da joj pokosi travnjak, a onda i kafeniše s njom i priča o ženskama :) Mislim da je jasno da se tu nešto dešava, a bogami je i Marti to primetio.

Moguće da nešto ima, ali ne sa njegove strane. Ma ni sa njene. Ona prosto hoće da pomogne muževljevljevljevom kolegi kako zna i ume, pošto samom mužu ne može, pa pokušava double date i štatijaznamšta. Ali ako je Cohle koncipiran kao HPL-style ženomrzac i antihumanista, normalno je da se lako drži iznad svega toga. Čak nije bio u iskušenju da baci neki hint na kolegino švrljanje kad ga je zvala.I meni deluje da on tu petlja nešto oko njihove porodice, ali to je ili nesvesno (blene u ćerke onako creepily) ili kao nekakvu social engineering pokaznu vežbu. Možda je hteo da isprovocira Martijevu reakciju, pa je pokosio travu da bi se ovaj osetio ugroženim / lako zamenjivim / suvišnim, tj. da ga poljulja iz udobne "svet se kreće kuda treba" pozicije? U svakom slučaju ni R od romanse tu ne vidim.

Link to comment
ja :osto?
Znaš ti dobro što...
Gde si ti video horor, zar u onom poslednjem kadru? :unsure:, itd.? Zašto onda opet u ovoj?
Ni ja nisam video horor elemente
Taj poslednji kadar, uz muziku, odnosno zvuk, to je horor 100%, nema greške, zabune ili dvosmislenog tumačenja. Ostaje sad samo da vidimo da li će se nastaviti u sledećoj epizodi ili đoka.
Link to comment

Ma nije Rasti HPL, a nije ni ženomrzac, imao je i ženu i ćerku. (Marti zapravo ima mnogo veće probleme sa mizoginijom). MIslim da je je prilično jasno zašto se vezao za Martijevu porodicu - zato što nije preboleo svoju. Jeste kliše, ali tako nam je prikazano. Tačno je da nije hteo da druka Martija, ali mislim da je to prosto zato što mu je ipak lojalan u nekoj meri, a možda i da je ne bi povredio - ipak sama činjenica da se ona obraća njemu da joj kaže istinu već pokazuje da se između njih vrlo brzo razvila intimnost koja se nije razvila čak ni između njega i Martija (nije čudo da je ona ta koja prva saznaje da je Rasti izgubio ćerku). Još kad pukne bruka oko Martijevog neverstva....

Edited by Syme
Link to comment
A šta mislite

jel će da se povataju Mišel i Mekonahi? Meni se čini da je to sad već izvesno, i da će možda to biti glavni razlog za razlaz između ove dvojice.

Mislim da nece da se povataju. Ima neceg medju njima, tu se slazem, ali to je pre neko duboko razumevanje nego nesto telesno. Rast je uostalom prevazisao seks.

Link to comment

Ma đavola je prevazišao. Nije on ništa prevazišao, nego mu ta šopenhaureovska maska služi da izađe na kraj sa gubitkom žene i deteta - Megi mu to uostalom i kaže. Pored toga, kasnije (u 2012-oj) ga čujemo kako priča da je bio u vezi sa nekom ženskom sa kojom ga je upravo Megi upoznala.

Link to comment

Da, bas se vidi da je odusevljen sto ju je upoznao... I da nije objasnio u 2012-oj, ocigledno je da se iz toga nista ozbiljno nece izroditi. On to vise pokusava reda radi, cisto da proveri da u medjuvremenu nije slucajno postao normalan.Nego mani te price ko ce s kim da se povata a ko ce da se uzme (nije ti ovo romcom), pa lepo reci ko je po tebi ubica? I zasto Martijeva cerka crta one gadosti?

  • +1 1
Link to comment

E, ali nije ova ženska u pitanju, nego neka druga (obratio sam pažnju na imena). Inače, mislim da se oba glavna lika samoobmanjuju. Marti - da je dobar muž, otac i hrišćanin, a Rast, da mu nije stalo ni do čega.Otkud znam ko je ubica. Prvo što ni inače ne volim da pogađam, a drugo što mislim da u ovoj seriji to i neće biti bitno, ne na taj način. Ovo nije whodunnit, nego lavkraftovski southern gothic, bitnije je zašto i kako nego ko, bar mi se za sad tako čini.Za čerkicu nemam pojma stvarno. Ali zanimljiva mi bila ona Megina replika tim povodom - da devojčice uvek ranije od dečaka za saznaju "kako se ono radi" - jer moraju. Kao što mi je bila zanimljiva i ona kad ona prostitutka/madam kaže Martiju - plašiš se prostutki jer su one vlasnice svog tela, a ne ti.

Edited by Syme
Link to comment

E, ali nije ova ženska u pitanju, nego neka druga (obratio sam pažnju na imena). Inače, mislim da se oba glavna lika samoobmanjuju. Marti - da je dobar muž, otac i hrišćanin, a Rast, da mu nije stalo ni do čega.Otkud znam ko je ubica. Prvo što ni inače ne volim da pogađam, a drugo što mislim da u ovoj seriji to i neće biti bitno, ne na taj način. Ovo nije whodunnit, nego lavkraftovski southern gothic, bitnije je zašto i kako nego ko, bar mi se za sad tako čini.Za čerkicu nemam pojma stvarno. Ali zanimljiva mi bila ona Megina replika tim povodom - da devojčice uvek ranije od dečaka za saznaju "kako se ono radi" - jer moraju. Kao što mi je bila zanimljiva i ona kad ona prostitutka/madam kaže Martiju - plašiš se prostutki jer su one vlasnice svog tela, a ne ti.

Pojavice se znaci neka nova zenska? Ja mislio da je ova iz trece epizode "ta".Megina replika je zanimljiva, samo, ona ne zna da se nalazi u seriji i da to sto njene cerke prave scenu silovanja sa lutkama i crtaju skarednosti verovatno ima neke veze sa ubistvom koje njen muz istrazuje.

Link to comment

Nisam ni mislio da je to objašnjenje. Mada možda posebno objašnjenje nije ni potrebno. To je prosto slika nasilja koja je svuda oko njih i o kojima devojčice nauče pre nego dečaci, a neki dečaci ne nauče nikad, pa ga i ne vide, nego im se čini da je sve u najboljem redu.

Link to comment

ili kao nekakvu social engineering pokaznu vežbu. Možda je hteo da isprovocira Martijevu reakciju, pa je pokosio travu da bi se ovaj osetio ugroženim / lako zamenjivim / suvišnim, tj. da ga poljulja iz udobne "svet se kreće kuda treba" pozicije?

око кошења траве.. тако некако и ја видим, не само са мартијем, ту упада она прича око растове вештине испитивања, а која је, рекао бих, примењива на његове односе са свима, способан је да препозна слабости и да потом људе гура до граница (или је обрнуто - тестирање граница да би установио карактер, нпр. пушење, пијење алкохола, вађење ножа, пред новим детективима) ... кошење траве, долазак у мартијеву кућу без његовог знања, је повреда територије алфа мужјака каквим се марти осећа, мада још нисам сигуран са којим мотивом то ради мартију, можда само жели да успостави доминацију над њим, као у прошлој епизоди у "миришеш на пичку" сцени када га марти прислони уз ормарић да му објасни како ствари стоје, да би му кол смиреним гласом рекао да може да му сломи руке у сваком тренутку, порука типа - можда теби делује да си главни баја, али ја сам тај који има контролу над ситуацијом

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...