Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Jutros kad sam pogledao treću sam bio u literarnom fazonu. Sad me mrzi. Neću da trošim prideve, serija drži nivo. Aleksandra Dadario je glumila u Filadelfiji, setio sam se da sam prošle godine prolazio kroz njenu filmografiju i ogroman rispekt™ za nju i njen ravojni put. Masivan pozdrav za uvođenje horora. :Hail:

Link to comment

ух, сад треба чекати 2 недеље :(раст о религији, животу и свему :Hail:

хаха, је л ово неки рођак meth damona и наци екипе из брејкинг бедаiz8PaUP.png

Edited by Dionysos
Link to comment
Masivan pozdrav za uvođenje horora. :Hail:
Gde si ti video horor, zar u onom poslednjem kadru? :unsure:Cela epizoda je mood-setting, i to dosta dobar, ali imam osećaj da se neki motivi već ponavljaju. Zar nismo negde u prve dve čuli da ljudima kao što je Cohle treba porodica da bi mu dala boundaries, itd.? Zašto onda opet u ovoj?http://www.youtube.com/watch?v=BdEmpCfs2nI
Link to comment

Da budem iskren, potšo nisam znao ništa o seriji, nisam znao ni šta da očekujem. Prve dve epizod su stvarno imale neke izvrsne i odmah prepoznatljive kvalitete koje su drugi već nabrojali - dvojicu glavnih likova, mekonahijevu šopenhauerijanutm ( :lolol: ), vrlo zanimljiv pristup pripovedanju, muziku, seting, itd, itd. Ali malo mi je sve to bilo ravnogorasto, da ne kažem, razvučeno. Nije me ništa baš teralo da pogledam sledeću epizodu, i malo sam se plašio da će sve da se završi na style over substance (svi su već primetili sličnost sa Wire, a očigledno drugo poređenje je Justified - po načinu na koji razvija lokalne potencijale).Ali, treća epizoda prosto rula, i sad već ne mogu da dočekam narednu.Hvala Viniju za tutorijal o HLP referencama, meni bi to sve promaklo. For what it's worth, mislim da su u seriji Carcosa i The King in Yellow negugljivi, ne samo zato što 96.-e nije bilo gugla, nego zato što smo u HLP-ovo svetu. Dakle, Vinijeva opcija broj 2.Sviđa mi se i kako se serija već sada poigrava našim očekivanjima - od dvojice glavnih likova, opasniji i nepredvidljiviji je očigledno fini, porodični, Hart, a ne dark horse Rasti. (Odjekuje tu malo odnos između Pita i Frimena u Seven, ali i to je neko već primetio).

Edited by Syme
Link to comment

Ni ja nisam video horor elemente - malo su me te najave "ova epizoda je... jooooj, baš onako, skroz!!" naložile i više nego treba, pa je ispao blagi tja, jer sam očekivao koznašta. A ono Patrik Svejzi pobegao sa snimanja Sever i Jug :lol:Nadam se da nećete dalje ložiti na ovaj način raju. Serija je dovoljno dobra i bez toga.

Link to comment

Samo još jedna primedba pa više neću - malo mi je neuverljivo da Marti nabacuje Rustu onaj alley-oop "da li misliš da muškarac može da voli dve žene istovremeno". To je pitanje skroz za Dragu Savetu, a pošto ovaj svog partnera već zna kao mizantropa i nihilistu i sociopatu, ne znam kako je moguće da je očekivao neki upotrebljiv odgovor. Mogli su baš nekako drugačije da mu nameste tu temu.

Link to comment

E, zanimljiva primedba. Ali mislim da je to nešto što sam Marti prepoznaje kao "duboku" temu, prikladnu za filozofski nastrojenog Rastija. Kao i uvek, promašuje potpuno, ali to mu se dešav prilično često i on stalno govori u klišeima (family good, itd.).

Link to comment

jel će da se povataju Mišel i Mekonahi? Meni se čini da je to sad već izvesno, i da će možda to biti glavni razlog za razlaz između ove dvojice.

Ma daj :D

Prvo, nisam stekao utisak da present-day Marty ima nešto ozbiljno protiv bivšeg kolege. Priča o njemu više rezignirani/razočarano nego ogorčeno. Dakle razišli su se verovatno kad je Rust pukao posle tog slučaja. Možda ima i nešto lično, ali ne to.Drugo, Rust je za sada slikan kao prilično utemeljen u svom beznađu, ne mogu da zamislim tok sezone koji bi nas doveo do klasičnog TV treša gde mu je u stvari samo nedostajala Prava Žena da ga izvede na Pravi Put. Posebno u pozadini nekakvog weird-horror-cop-drama zapleta koji nas valjda čeka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...