Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

29 minutes ago, 3opge said:

da, ovo sam i ja zapazio. jedan jak dijalog a ima ih puno, da su bar sve sabili u 3 epizode mozda bi se dalo i gledati, zaspao sam uredno tokom 3 poslednje.

 

Jak je i onaj kad pijani ožalošćeni otac u kolima sa belim pandurom kaže za njegovog partnera da je "nigger cop", a ovaj će "he's out there trying to find your daughter". I onda kreće:

Spoiler

 

- I apologize. You know, f'r using that word. If your pal wanted t' kick my ass, he'd have every right t' do so.

- You've had you ass kicked enough for one night.

(prođe tri minuta razgovora, ožalošćeni otac počinje da plače)

- Oh God, I'm so sorry for using that word! Please don't tell him!

- He's been called worse by people who meant it more than you did.

- I'm sorry for that too.

 

 

Dakle wokeness > život deteta. Hiljadu devetsto osamdesete godine. U Americi.

 

 

Link to comment

David Milch se pojavio u četvrtoj epizodi, a sa njime i očekivano kvalitetni dijalozi. Radnja je, inače, malo razvučena i već je sa trećom epizodom prilično pogubila usvrhovenost.

 

Srećom, pojava Davida Milcha je za sada spasila stvar...

Link to comment

Meni je sezona dosta dobra za sada, ali krajnju ocenu ne mogu dati dok se sve ne razotkrije, treba podsetiti da su i drugu sezonu  (barem za mene)"uništile" zadnje dve epizode.

Link to comment

Treća ep je besmislena, ni pedalj se nisu pomjerili, osim..
 

Spoiler

 

scene sa njenim duhom, šta li, kad mu kaže kako je ćerku sklonio od sebe da ne otkrije istinu :dry:. I s tim u vezi, previše se navlači sumnja na nju, sad sam počeo na njega sumnjati :dry:


 

a vi isto pričate i za 4. :dry:

Link to comment

Nije duh no je haludža, Pizzolato zamišlja da staračka demencija izaziva halucinacije.

 

rsz_gramps.png

 

Ali to koketiranje sa natprirodnim je još i najmanji problem, na to smo se kao budale navukli u prvoj sezoni da bi do kraja postalo jasno da nikad nije ni imao nameru da ide u tom pravcu, ko nas jebe.

 

Mene više iritira što mami i namiguje nekim plot twistom, nekim unreliable naratorom... a do kraja će nam uvaliti najdirektniju tralala pričicu: bili neki tamo zlikovci, ganjali ih dobri policajci, na kraju ih upucali, i eto. Do tada, uživajte u tri tone red herrings koje neće voditi nikuda.

Link to comment
3 hours ago, 3opge said:

uzasna serija. skoro nije vidjeno toliko nevesto manipulisanje crnashtvom i najizandjalijim stereotipima.

 

Си завршио ФДУ?

Иначе серија досад одлична. Једина замерка је што Пурпурни носи у '80-тим сат из 2015-те. А онда 2015-те носи сат з '80-тих.

Link to comment

Nekoliko upečatljivih replika kao utisak četvrte epizode:

 

"I can't even say what moves you anymore. I think you stay upright out of habit."

 

"He's always been a good customer, but you... Talkin' 'bout that dead eye. Sam Whitehead got one of them."

 

"When I was on the force in the '80s, that woman could do more pushups than anybody in the department."

 

"Well, what kind of woman hates the only things that ever shown her love?"

Link to comment
On 28.1.2019. at 21:07, renne said:
  Hide contents

Indijanac kao rambo

 

 

Pokusavam da se setim da li se masakr koji pocini Indijanac dogadja u drugoj sezoni ove serije ili Farga :mellow:

Edited by Malvo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...