Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

4 hours ago, pacey defender said:

Btw, ubijena deca u Arkanzasu i okultni motivi tipa slusas Black Sabbath - zna se koje je jedno jedino televizijsko ostvarenje vredno maksimalnih ocena.

 

Napisao sam iznad o Atomu Egoyanu, koji je ekranizovao knjigu Devil's Knot: The True Story of the West Memphis Three.

 

Quote

Devil's Knot: The True Story of the West Memphis Three is a 2002 true crime book by Mara Leveritt, about the 1993 murders of three eight-year-old children and the subsequent trials of three teenagers charged with and convicted of the crimes. The names of the three teens convicted - Damien Echols, Jason Baldwin, and Jessie Misskelley - would come to be known as the West Memphis Three. Leveritt's book revolves around the central idea that the three teenagers' convictions stemmed from "Satanic panic" rather than actual evidence.

 

Quote

Actual evidence used by the prosecution during the trials included pictures of Metallica T-shirts worn by Jason Baldwin and books checked out by Damien Echols at his public library; the prosecutions' cases offered little more than circumstantial evidence.

 

Pizzolato se poigrava sa tim intertekstualnim odnosom. A, sada, ako ti se čini jeftinim takav motiv, onda to naprosto samo oslikava sudski proces koji se navodno stvarno dogodio. Prilično i jeste zanimljiv u tom pogledu po pitanju tog odnosa: percepcije sopstvenog scenarija i navodne percepcije porote u tom procesu...

Link to comment
6 hours ago, Ajant23 said:

 

Napisao sam iznad o Atomu Egoyanu, koji je ekranizovao knjigu Devil's Knot: The True Story of the West Memphis Three.

 

Pizzolato se poigrava sa tim intertekstualnim odnosom. A, sada, ako ti se čini jeftinim takav motiv, onda to naprosto samo oslikava sudski proces koji se navodno stvarno dogodio. Prilično i jeste zanimljiv u tom pogledu po pitanju tog odnosa: percepcije sopstvenog scenarija i navodne percepcije porote u tom procesu...

Da, video sam tvoj post. Potrazicu film, hvala. 

Odgledacu celu sezonu. KOmentar o WM3 je vise bila pohvala dokumentarcima nego sto je bila kritika TD3. 

Link to comment

Odgledao obe, ok je, nisam odusevljen, previse je slicno prvoj sezoni. Kapiram potrebu da se napravi otklon od buljson sezone dva, ali ovo je skoro identicno, sa sve okultnim mirisom ubistava.

Link to comment

Sasvim je korektna 3. epizoda, ai u ukupnom utisku sezona, za sada.

Spoiler

Nekoliko dana razmišljam na koji film me podseća (mislim da je neko spmenuo Devil's knot), ali me nešto nije vuko ka njemu, pa sam pomislila na Texas killing fields, pa mi nije ni taj  nije lego, i onda, kada sam videla da je izgleda dečak slučajno pao i poginuo, i da se neki misteriozni luksuzni auto pojavljuje, sinulo mi je. The Tall men. Film u kome grupa ljudi otima decu iz siromašnih razorenih porodica, i daje ih  bogatim porodicama, koje im pružaju bolji i udobniji život.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...