Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Kritike su ok, valjda je prvih 5 epizoda pusteno kriticarima.

Kazu da nije bas na nivou Metjua i Vudija, ali ima taj neki vajb i dosta je bolje od druge sezone, sto jelte i nije bilo tesko.

Link to comment
20 hours ago, FPLS said:

Kritike su ok, valjda je prvih 5 epizoda pusteno kriticarima.

Kazu da nije bas na nivou Metjua i Vudija, ali ima taj neki vajb i dosta je bolje od druge sezone, sto jelte i nije bilo tesko.

Jeste gledljivo, ali mene je iznenadila losha gluma. Takodje, cini mi se da se Pizzolatto ponavlja sa onim lutkama. Ako se ne varam, tako nesto je bilo i u prvoj sezoni.

Link to comment

Nisu loše prve dve epizode. Nažalost, Pizzolatto pogazuje nagoveštaje toga da bi opet mogao da promaši film noir po mnogo čemu slično kao što je to bio slučaj u Galvestonu.

 

Zanimljivo je da je u trećoj sezoni našao srodnost sa Atomom Egoyanom, kojeg su tokom karijere mučili razni problemi koji bi se na kraju mogli pokazati da su glavni nedostatak ove sezone. Svakako su se mogli naslutiti u pominjanom filmu koji je po Pizzolattu režirala Mélanie Laurent. Iako, jasno je da Pizzolato za to ne mari kao što nije ni ovaj prvi.

 

Inače, reditelj je formirao gotovo identičan prostor onom Egoyanovom iz filma Devil's Knot (2013). Mislim naravno na kuću u kojoj su živela deca, komšiluk i šumu.

 

Situiranje vremena priče je pomalo pizzolatovski duhovito - noć veštica u petak, posle u utorak ubedljiva pobeda Reagana za prvi mandat, pa ubistvo u naredni petak posle - mada, nisam siguran koliko će se srećno zezati sa tim.

 

Puno nade uliva najavljena pojava Davida Milcha pri scenariju za makar dve od narednih epizoda. Zasada, ovo je svakako na dovoljno visokom nivou da odskoči od mnogo čega drugog. Pa, kako bude...

Link to comment

Nisam gledao drugu sezonu pa nemam ugao gledanja koji vecina vas ima. 

 

Prve dve epizode su mi vrlo zadrzale paznju, bas kao i cela prva sezona.

 

Btw, ubijena deca u Arkanzasu i okultni motivi tipa slusas Black Sabbath - zna se koje je jedno jedino televizijsko ostvarenje vredno maksimalnih ocena.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...