Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

1 hour ago, Caligula said:

Zasto bre ovako :lolol:

 

Nego sta nego kasting, evo ti druge sezone pa uporedjuj (kasting). Dzaba gluma ako je sve tanko i lose uklopivo.

 

Ne znam tvoj stav o seriji (nisam te ovde citao) cudno mi je da ovako prenaglaseno iskaces. Jbt ko da sam napisao ne znam sta

 

Kako?

 

Potpuno je apsurdno tvrditi da je nešto "remek-delo kastinga". Kasting, za razliku od scenarija, režije, glume itd. nije kreativna nego funkcionalna delatnost. Remek-delo cateringa, jebote! Remek-delo javnog saobraćaja! Remek-delo brisanja prašine! Kasting, jebote: kao da nisu uzeli McConaughey-Harrelson duet zato što je to bio najveći par imena koja su mogli da kupe, Dadarrio zato što je bio najlepši par sisa, itd. Neee, nego su ti izbori bili maestralni kreativni potezi kičice 1 casting directora, njegovo remek-delo :isuse: 

 

Stvarno nije ništa lično, ali prikenja mi se kad god naiđem na takav izliv fanboyštine u mozak. Više nije dosta da čovek kaže da mu nešto sviđa, nego mora da peva hvalospeve dok istovremeno žonglira i dubi na glavi kako bi stavio svetu do znanja koliko baš on lično ceni neko delo, za razliku od ostalih duhom niščih fanova koji nisu u sve nijanse istog penetrirali podjednako duboko.

 

(Sve ovo potpuno nevezano za činjenicu da je cela prva sezona TD bila prodavanje muda za bubrege, pa na drugu nisam ni traćio vreme.)

Link to comment

bas Dadario kao primer, e jebi ga :D

 

A remek delo formulacija mislio sam na scenario i reziju "pa do kastinga" da ga jebem ne znam ni ja za kasting kao remek delo. Pa mi cudno da si se uvatio bas za to. 

Ovo za fanboy (sad se citam) stoji, mada nisam hteo tako da zvucim. Prva sezona mi se, prosto, jako dopada i mogu argumentovano da branim zasto mi se dopada, taman kao sto neko moze da kenja po seriji sa punim pravom.

 

Quote

(Sve ovo potpuno nevezano za činjenicu da je cela prva sezona TD bila prodavanje muda za bubrege, pa na drugu nisam ni traćio vreme.)

 

 

Link to comment
1 hour ago, Ajant23 said:

Vini je plemstvo na ovom topicu od samih početaka. Lepša polovina tandema koji je činio sa pokojnim Symeom...

 

Yaaas wallah! Navukle me barabe mašući HPL mitologijom. Yellow Sign, nihilizam, Ligotti, kurac palac... da bih tek negde pred kraj shvatio da autor ne zna gde udara. Sa rahmetli Symetom sam se kladio da neće biti ničega u finalu, ni P od poignancy payout... i naravno, pobedio.

 

10-true-detective-comic.w700.h467.jpg

 

Mučeni Pizzolato celu sezonu efektno krade od Lovecraft ekipe, a onda završni dijalog odluči da pokrade ni manje ni više nego od Alana Mura :lol: Jeste da je Moore i sam Lovecraft aficionado, pisao je na te teme odlične stvari... ali ne u jebenom superherojskom stripu Top Ten, iz kog je Pizzolato maznuo tu priču o svetlosti i mraku, FFS! Dete debil.

 

Pizzolato je američki Deksa Stojiljković, QED.

 

 

Link to comment
43 minutes ago, Caligula said:

Prva sezona mi se, prosto, jako dopada i mogu argumentovano da branim zasto mi se dopada, taman kao sto neko moze da kenja po seriji sa punim pravom.

 

Ma dobro, neka cveta hiljadu cvetova, dopadale su se i meni razne budalaštine pa nikom ništa. Možda ćeš jednog dana shvatiti koliko su šuplje i manipulativne bile te stilske vežbe zvane True Detective S1, možda i nećeš, ko zna, koga briga...

 

Sad sam prelistao temu pa evo jedne male rekapitulacije reakcija na finale, da vidiš šta si propustio:

 

On 10.3.2014. at 2:53, Turnbull said:

Znači - WORST SHOW EVAH!

 

Vini, pobedio si, povlačim se u svoje odaje da kontempliram nad glupošću upravo viđenog.

 

On 10.3.2014. at 2:54, Dark Wader said:

Jbte završio ga ko romcom. Samo je falilo da se vere na kraju and live happily ever after

 

On 10.3.2014. at 2:53, MayDay said:

Ma duvaj djoku Picolato!

 

On 10.3.2014. at 2:57, Weenie Pooh said:

1031.gif

 

Gomila bivših forumaša i mrtvi ja :isuse: Mnogo sam star, ali mnogo u pravu. 

 

Link to comment
1 hour ago, MayDay said:

Vini, ja ti nisam gledala 2. sezonu, a neću ni treću, iako me trejler navlači. Ali neću, neću.

 

Bravo, young padawan. Biće od tebe hejter jednog dana.

 

DearestUnsungGalapagossealion-size_restr

Link to comment

ma najmanji problem je kasting. sve se u seriji desava tako stihijski i neartikulisano, i svi se ponasaju ko idioti i svako malo ispale neku imbecilnu lajnu, da ne bi bilo ista bolje da su je snimili sa ekipom iz kuma 2.

Link to comment
19 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Bravo, young padawan. Biće od tebe hejter jednog dana.

 

DearestUnsungGalapagossealion-size_restr

Nije, ja sam ljubavna zena i moja moc dolazi sa te strane, ali ljudima koji su se poneli kao Picolato sa prvom sezonom mora da se prenese poruka da nemaju pravo da trose resurse na taj nacin.

Link to comment

 

1 hour ago, Escalade said:

jeste sranje kraj prve sezone ali ono sve pre kraja je bogougodno

 

Ugodno je dok misliš da nečemu vodi, da se nekakva priča gradi, da nisu baš svi simboli i motivi i hintovi puka Potemkinova sela. A čim shvatiš da su ti opet uvalili mystery box, sve što ti je prethodno delovalo dobro automatski je obesmišljeno. Ostaje samo da autoima "pošalješ poruku" ignorisanjem svega što dalje proizvedu, kao što kaže Darth Mau gore.

 

f10332c5-733a-4cda-bbb7-f317cae75983_tex

Link to comment
3 hours ago, Weenie Pooh said:

Ugodno je dok misliš da nečemu vodi, da se nekakva priča gradi, da nisu baš svi simboli i motivi i hintovi puka Potemkinova sela.

 

 

to je serija, majkumu, nije manifest. Pravljena da zaradi pare.

 

Ma sta pricali o, serija je logicna. Sa jedne strane covek sa jakom tenzijom, sa druge nezreli lelemud, to je vec dobar kontrast. Covek sa tenzijom izgubio sve (odatle tenzija), lelemud "ima sve" a nema nista. Prvi traga za identitetom, drugom i ne smeta sto ne zna ko je.

 

Kraj ima veze sa razresenjem Kolove tenzije - ali nacin na koji je izveden jeste skandalozno patetican i neprimeren dotadasnjem kvalitetu serije. Opet, baciti citavu seriju u djubre zbog lose izvedenog  kraja, da ga jebem, ne gledam tu formu zato da bih na kraju video tragediju ili hepiend.

 

TPeaks 3 na primer ima sjajan zavrsetak, Breaking Bed takodje, tru detektiv po finalu ne moze da se meri sa ova dva - ali da je jedna od serija koja me je jace vozila, itekako jeste. Zamerati joj "manipulaciju" je cudno, svaka forma manipulise, neka jeftinije neka slozenije.

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...