Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

Voleo bih da vidim racunicu, koliko se vremena ustedi na relaciji, na primer, Trosarina - Slavija, ako se ne stane na pesackom prelazu jer babe vole da oklevaju, ili ako se pretice preko pune, ili ako se ne uspori u zoni skole, i sl.  Je li vredno? Hocu reci, ovoliko minuta i minuta provodimo na forumu. 

Link to comment

Kakvih ovde ljudi ima...

Beše to pre 8-9 godina, još sam vozio juga, idem ujutro na posao. Auto okovan ledom od smrznute kiše, put, trotoar, sve. Upalim ga nekako, saug maksimalno. Krećem i posle 100 metara od kuće ima pešački bez semafora. Vidim babu izdaleka, ona kreće, ja polako kočnicu, kočnice ne vataju isto i auto se blago zanese udesno, udari o bankinu i zaustavi. Primetiti da auto nije prešao bankinu, cenim da sam išao 20. Zaustavio sam se 15 metara od pešačkog.

Po meni, ja ništa pogrešno nisam uradio. A vi sad nastavite...

Link to comment

Mene je tata ucio da generalno kada je poledica sacekam na prelazu dok nema auta u blizini, za svaki slucaj. (Kao i da nikad ne prolazim iza vozila koje radi, i zbilja ne mogu da shvatim ljude koje to rade). E sad to je obicno u nekim zabacenijim delovima, gde nema toliko saobracaja pa je i lako izvodljivo. U centru grada, ako moram da predjem ipak u konacnom vremenu, uzdam se da ovi ipak imaju zimske gume, strpljenja i sta im vec treba.

 

S druge strane, kao vozac, ne volim da vozim po ledu i tada uzmem gradski prevoz ili taksi, ako se bas mora negde, a na srecu obicno se nije moralo nigde (prednosti opcije rada od kuce)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
2 hours ago, čekmeže said:

Kakvih ovde ljudi ima...

Beše to pre 8-9 godina, još sam vozio juga, idem ujutro na posao. Auto okovan ledom od smrznute kiše, put, trotoar, sve. Upalim ga nekako, saug maksimalno. Krećem i posle 100 metara od kuće ima pešački bez semafora. Vidim babu izdaleka, ona kreće, ja polako kočnicu, kočnice ne vataju isto i auto se blago zanese udesno, udari o bankinu i zaustavi. Primetiti da auto nije prešao bankinu, cenim da sam išao 20. Zaustavio sam se 15 metara od pešačkog.

Po meni, ja ništa pogrešno nisam uradio. A vi sad nastavite...

Gume, ovaj pneumatici!

 

Ako imaš nove i kvalitetne pneumatike za zimu naravno, može poprilično da se smanji verovatnoća da izgubiš kontrolu nad vozilom, pa bio to i jugo. Prebaciš u drugu (još bolje u prvu ako si spretan) i bukvalno "pipaš" kočnicu, vrlo kratko i lagano, praktično simuliraš ABS. Vrlo je bitno da upravljač (volan) bude u položaju da se auto kreće pravo. Ako dođeš u situaciju da okretanjem upravljača koriguješ ponašanje automobila odnosno situaciju, negde si ranije pogrešio.

 

Imao sam gotovo ista iskustva kao i ti, tako da te razumem, a problem sam posle toga redukovao kvalitetnim zimskim pneumaticima, nisam tu štedeo pare i nisam posle imao tako rizične situacije.

 

Ne kritikujem te uopšte, samo ćaskam forumski. ;)

Link to comment

@čekmeže ovde ne treba da skida krivicu sa sebe nipošto, nema tu dileme ko bi bio kriv da je babatm  nedajbobe postradala na p. prelazu

ali kada kaže (kao i tata @I*m with the pilots) da pešaci u doba leda ne treba baš da se ponašaju isto kao i u letnje doba, potpuno je u pravu

ja bih dodala da pešaci treba da paze i noću više nego danju

često vozim kroz m. rakića jer tu blizu stanujem. moram da vozim 20 na sat sa otvorenih četvoro očiju, maltene stajem kod svakog pešačkog iako nema nikoga

drvored je nisko, ulična rasveta maltene ne dopira do ulice, pešak ako ima nešto tamno na sebi, ne vidiš ga uopšte :ph34r:

Link to comment

Sa pešacima je u Bg (verujem i drugde po Srbiji) isti problem kao i sa vozačima - nema nikakvog reda. Na delu autoputa kod nadvožnjaka na Konjarniku prema gradu sada imam pešaka preko autoputa koga već prepoznajem, koliko je redovan.

 

SAT je (ima kanal na YT), ne sećam se tačnog datuma emisije, a verovatno u septembru kada tema postaje posebno aktuelna, napravio test u kome su simulirali istrčavanje pešaka u ulici sa parkiranim automobilima sa obe strane, pratili reakciju vozača i merili zaustavni trag pri različitim brzinama i uslovima na kolovozu (suv/mokar).

Nakon toga, zaista se trudim da u sličnim uslovima vozim do trideset na sat.

 

Edited by Ras
Link to comment
18 minutes ago, Ras said:

Sa pešacima je u Bg (verujem i drugde po Srbiji) isti problem kao i sa vozačima - nema nikakvog reda. Na delu autoputa kod nadvožnjaka na Konjarniku prema gradu sada imam pešaka preko autoputa koga već prepoznajem, koliko je redovan.

 

SAT je (ima kanal na YT), ne sećam se tačnog datuma emisije, a verovatno u septembru kada tema postaje posebno aktuelna, napravio test u kome su simulirali istrčavanje pešaka u ulici sa parkiranim automobilima sa obe strane, pratili reakciju vozača i merili zaustavni trag pri različitim brzinama i uslovima na kolovozu (suv/mokar).

Nakon toga, zaista se trudim da u sličnim uslovima vozim do trideset na sat.

 

jednostavno se mora paziti. zeleno svetlo ne znaci da se moze ici preko pesackog. bez obzira da li si pesak ili vozac. 

ono sto je mene sokiralo u londonu je da pesaci uopste ne sljive crveno svetlo. to vazi za lokalce. mi turisti imamo neki obzir. svaka cast vozacima u londonu 

Link to comment
32 minutes ago, Ras said:

SAT je (ima kanal na YT), ne sećam se tačnog datuma emisije, a verovatno u septembru kada tema postaje posebno aktuelna, napravio test u kome su simulirali istrčavanje pešaka u ulici sa parkiranim automobilima sa obe strane, pratili reakciju vozača i merili zaustavni trag pri različitim brzinama i uslovima na kolovozu (suv/mokar).

Nakon toga, zaista se trudim da u sličnim uslovima vozim do trideset na sat.

 

a ta situacija sa parkiranim automobilima okolo i sa istrčavanjima, to je tek mora 

od toga zbilja imam fobije

kroz našu lokalnu ulicu upravo i milim zbog toga

a deca mučena, koja nemaju igralište se još tu i igraju, pa sve između automobila, ma strašno

Link to comment
On 7.1.2020. at 2:21, čekmeže said:

Razumem čoveka što je popizdeo, nije morao da bije. Jednog ledenog jutra sam krenuo jugićem i još je bio pod saugom i on sam vuče. Prilazim pešačkom i neka baba i ako krene znam da moram da kočim a ako kočim sjebaću se i baba naravno krene srećom bila bankina pa sam se zaustavio.

Krenulo je od ovog tvog posta, da podsetimo. 

 

Tvoj scenario sa babom nema nikakve veze sa klipom koji je prethodno postavljen. Na tom klipu čovek sa psom prelazi ulicu van svakog prelaza i ne gleda kako dolazi automobil. U tvom slučaju baba okleva na pešačkom prelazu. 

 

Stvar je u tome što lik sa klipa ima puno pravo da popizdi. Kao i baba iz tvoje priče. Da popizdi na tebe. Obrnuo si uloge. 

Link to comment
  • 8 months later...
  • 3 months later...

 

 

Ko bi bio kriv da je ovde došlo do nezgode? Biciklista je sve nas pretekao tako što se popeo na trotoar (tu nema biciklističke staze), a zatim išao preko pešačkog iako je trebao da siđe s bicikla. Tada bi kao pešak imao prednost, a ovako ...?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...