Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

U kružnom toku ima prednost onaj auto koji nastavlja da se kreće svojom trakom.

 

Nije protiv pravila da se iz leve trake isključite iz kružnog toka, ali morate da poštujete prethodno.

Link to comment

Još samo jedan detalj, meni je stalno uključen žmigavac, ako nastavljam dalje levi, a ako se isključujem na sledećem izlazu onda desni. Toga se uvek držim, mislim da je jako važno stalno signalizirati svima okolo koje su mi namere. A moje namere su časne.

Link to comment

u spoljnu traku se ulazi samo ako se izlazi na prvom izlazu,za sve ostale se koristi unutrasnja traka.

a svi koji se voze u krug u spoljasnjoj traci onemogucavaju ostalima da uopste udju u kruzni tok i time zagusuju saobracaj..

imam takav primer u komsiluku gde svi iz dosta prometnog pravca(jedan je glavni,ostala 3 su sporedni,manje prometni) voze spoljasnjom trakom a izlaze na treci izlaz i treba da se ceka minutama na red iz manje ulice(ostala dva koja su izmedju) na ukljucenje samo zato sto niko ne vozi unutrasnjom trakom a izlazi na treci izlalz..a Srbi generalno ne vole levu traku u kruznom toku..

Ja kad sam otisao da vozim preko mene su ucili da kad prilazis kruznom toku seces ga zamisljenom linijom na pola,izlazi na desnoj strani su ti spoljasna traka,sve sa leve strane ti je unutrasnja traka.I tu pokrivas dva izlaza,a zatvoren ti je samo jedan ulaz.Besmisleno je da na drugi izlaz ides iz unutrasnje trake jer seces trake i zatvaras unutrasnju za onoga ko ide na treci izlaz.

 

Ili jos jednostavnije prva dva izlaza vozis desnom trakom i prolazis spoljasnom kroz kruzni tok,izlazis na trecem i cetvrtom vozis levom trakom i prolazis unutrasnjom.

 

I sve je to lepo u teoriji dok ti ides tako na treci izlaz i pri iskljucenju ti neko u spoljasnoj ide na cetvrti.Dakle moras da ga propustis i pravis guzvu.

 

Ne znam kako je sad na obuci ali nekad je bilo strogo da pri skretanju u desno ako imas vise traka ides u krajnju desnu pa se kasnije prestrojavas dalje,isto i za levo skretanje ides u krajnju levu traku.Time oslobadjas traku za onog ko skrece iz suprotnog smera i nema zastoja.

Link to comment

Pre mesec dva, bilo u vestima...

 

uh to nisam znao

 

znam za ono ranije, ima tome godina i više (?), kada su trajno ubili veliku žirafu. a i pre toga je svako malo neko proletao kroz žirafe i pravio štetu.

Link to comment

u grčkoj prednost imaju vozila koja ulaze u kružni tok što je mindfuck

I u Kongu isto, samo što nije mindfuck, naprotiv, ima više logike primenjivati pravilo desne strane nego ovo što se sad radi. I tamo ablendovanje ne znači da te neko pušta da prođeš, naprotiv, taj ne staje

Link to comment

I u Kongu isto, samo što nije mindfuck, naprotiv, ima više logike primenjivati pravilo desne strane nego ovo što se sad radi. I tamo ablendovanje ne znači da te neko pušta da prođeš, naprotiv, taj ne staje

 

naravno da to nema vise logike.

kapacitet prilaznih ulica kruznom toku je mnogo veci od kapaciteta kruznog toka (koji je ogranicen njegovim obimom), a kruzni tok je efikasan i ima smisla samo ako saobracaj u njemu tece

Link to comment

Hoces da kazes da i njih tamo svake godine iznenadi prvi sneg? :0.6:

 

 

Edit: Zamur podelio ovo na FBu, ja jos nisam videla neki snimak "nove" Slavije a svakako joj se ne radujem za mesec i kusur dana

 

 

SLAVIJA - J... LUD ZBUNJENOG

Ceo trg je išaran linijama tako da vozači ne znaju koje vozilo ima prednost. UŽAS. Pešaci koji žele da pređu Ulicu kralja Milana idu van pešačkog prelaza jer je on pomeren oko 100 metara od raskrsnice. Slično je i u Nemanjinoj ulici. Ovaj trg će biti mesto sa najviše sudara i gaženja pešaka u Beogradu.

https://www.facebook.com/artzamurstudio/photos/a.688265391318517.1073741828.685143728297350/1244765339001850/?type=3&theater

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...