Jump to content
IGNORED

Blue Jasmine (2013)


ivy

Recommended Posts

Kate odlicna.Sally sarmantna, no kao da ponovo gledam Happy Go Lucky.Sad, kada nesto razmisljam, osim Jasmine, svi likovi is sestringo okruzenja bi mogli komotno da budu u nekom filmu Majka Lija.I sestrina mala gajba u kvartu San Franciska lici na Englesku.

Link to comment

sad gledao, pa ovo je ozbiljna drama. netipična jer nema njega i eksplicitnih onelinera i otvorenog humora uopštekao ni one pripoedačke brzine. ali ima tog snimatelja aguirrea (s njim je radiio i vicky cristina) koji je tačno nabo atmosferu tako da se osća vudi u svakom kadru iako ga nema. ozbiljna priča. svi su dobri, blanchett je razbila, samo što ja se nešto ne sećam kad zadnji put nije. nego, samo sam čekao kadrove sa sallyhawkins, uživanje gledati je. i ne bih se baš složio da je ovo bilo ooet happy-go-lucky, ovde je suzdržanija i ipak samo epizoda. bitna, doduše, obzirom da je ovo a streetcar named desire.

Link to comment
sad gledao, pa ovo je ozbiljna drama. netipična jer nema njega i eksplicitnih onelinera i otvorenog humora uopštekao ni one pripoedačke brzine.
Sedi, gledaj Match Point, pa da čitam dalje šta si pisao... Vidim da i boshoku lupeta da glavni junak Meč lopte nije Alenov alter-ego... Pa, možda i nije...
Link to comment
Kate odlicna.Sally sarmantna, no kao da ponovo gledam Happy Go Lucky.Sad, kada nesto razmisljam, osim Jasmine, svi likovi is sestringo okruzenja bi mogli komotno da budu u nekom filmu Majka Lija.I sestrina mala gajba u kvartu San Franciska lici na Englesku.
Сели је бар 5 пута боља глумица од досадне оскароловке Кејт Бланшет.
Link to comment
Sedi, gledaj Match Point, pa da čitam dalje šta si pisao... Vidim da i boshoku lupeta da glavni junak Meč lopte nije Alenov alter-ego... Pa, možda i nije...
gledo, do jasmine sigurno najbolji njegov film u 21. veku. sad više nisam siguran.nije da je bitno, ali sad sam se setio da sam gledao i jednu TV verziju tramvaja, gde kowalskog igra upravo alec baldwin. kao kuriozitet.
Link to comment
gledo, do jasmine sigurno najbolji njegov film u 21. veku. sad više nisam siguran.nije da je bitno, ali sad sam se setio da sam gledao i jednu TV verziju tramvaja, gde kowalskog igra upravo alec baldwin. kao kuriozitet.
sinoć smo žena i ja gledali. dobar je film. gluma je dobra, priča je OK složena, nema praznih hodova, neko je ranije pomenuo uklapanje prošlog i sadašnjeg vremena, nemam primedbi. saglasan sam i sa buđom da u salinoj kći mnogo toga podseća na majka lija. WA je dosta za mene. 6 filmova: dva stara a odlična (eni hol i hana), dva novija a dobra (jasmina i pariz), jedan noviji a onako (barcelona) i jedan bljakav (rim). ima i drugih autora.mora da je WA imao tramvaj u vidu kada je sklapao priču. meni je čili po ponašanju pljunuti kovalski a kejt kao da kopira vivijen.PS: da li je neko gledao tramvaj sa en margaret i trit vilijamsom?
Link to comment

Ne da je imao u vidu, film je očita parafraza Tramvaja ali sviđa mi se jako modernizacija, odlično je WA Maddofizirao od čega Blanche bježi, pa mitoza Kowalskog... svaka čast..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...