Jump to content
IGNORED

Blue Jasmine (2013)


ivy

Recommended Posts

Svaka preporuka za Blue Jasmine. Allen još jednom objasnio, gospodja Blanchett izdominirala za sve pare. Odlično uklopljeni flešbekovi iz prošlosti, gde se nalazi i polovina tipičnog Allenovog nekonvencionalnog privodjenja filma kraju (druga polovina je u sadašnjosti). Kažu kritičari da Blanchettovoj ne gine oskar za ovu ulogu, pa neka tako i bude.
upravo zavrsio blue jasmine. wow... cate rula.Sent from my iPhone using Tapatalk
VD-BLUE-JASMINE---Trailer-H-408x264.jpg
I ja gledao u bioskopu. Sad citam A Streetcar Named Desire, i kapiram da je Blue Jasmine Woodyjeva varijanta ove stare drame. U nekim delovima skoro doslovno.Ono sto me je posebno osvojilo je Cate Blanchett. OK, znao sam da je genije, ali ipak. Ne da zelim da bilo sta oduzmem od ostalih sjajnih aktera (i rezije), ali vozdigla je film svojom magijom. Film me je duboko dirnuo licno i intimno, najjace od Von Trierove Melancholie naovamo. (Sa kojom, na neki skroz cudan i neocekivan nacin, Blue Jasmine deli ponesto.)
kako je dobra Cate Blanchett. prava carolija od glume. Blue Jasmine je sjajan film..
Link to comment
1477464_680371438669715_1395735827_n.jpg
... she prepared for the role of Jasmine with plenty of "people watching" and rosé ...
....cate_blanchett_woody_allen.jpg
''It was a very short call — about two-and-a-half minutes. He said he was interested in sending me a script, and was I interested in reading it? And I said, 'Yes, of course, Mr. Allen.' He sent it and asked me to give him a call when I read it.""I read it straight away, of course, and it was an incredible opportunity. So I called him back and we spoke for about 45 seconds. I said, 'I'd like to do it,' and he said, 'Great, I'll see you in San Francisco.'''
Link to comment

mnogo dobar. a Kejt je carica. ne znam koliko sam ja uopste merodavna za WA posto je meni dobro sve od njega, ali njena gluma ovde daje taj stand out efekat u odnosu na neke druge filmove. ovo mi je skroz u vrhu, zajedno sa match point.

Link to comment

Neko je negde primetio kako je Cate "promenila" film u nesto manje Woody-Allenovsko nego da je tu istu rolu (Jasmine French) igrala npr, kao sto je teoretski mogla da je malo mladja, Judy Davis. Jedna tipicnija "Woody" glumica koja bi - verovatno - unela dozu nervoznog woodijevskog samopodsmeha i humora u prikaz neuroze. Premda vidim da je dosta komentara bilo kako Cate Blanchett ovde "podseca" na Judy Davis (iz Husbands and Wives). Minus taj neki woodyjevski humor (koji je inace divan, sam po sebi), mislim da je tajna uzdizanja filma u nesto jace.Npr

Drugo sto mi ovako zbrda zdola pada na um je ta veoma aktuelna komponenta sveta koji se sunovracuje posle toliko zivota na kredit, bogatstva baziranog na toliko lazi i nesnosnog foliranja (meni je tu neka veoma zaobilazna veza sa Melancholiom, direkt preko Male Krsne). Skoro da svako moze da to prepozna, pa mozda i sebe, u tome. Kad je npr. sestra zapanjeno konstatovala da je Jasmine 'ladno doletela prvom klasom, a u dugovima je do guse. Za takve stvari ne mora da se ode u bioskop, mislim... aktuelno, skroz.

Link to comment

odoh maločas na crvene paradajze da pogledam kako cene jasminu. pa onda, da pogledam trejlere.ne znam šta vi mislite, ja sam oterao sve koji se to tiče u tri lepe zbog sinhronizacije. kejt kojou vi vidite sa oskarom sinhronizovana na italijanski/nemački.da, pogledaću film, sa nekim BHS titlom.

Link to comment

Slabo, davno nisam video lošijeg, beživotnijeg Alena, kao da se dosađivao. Mislim, ima tu dosta zezanja, Brando, Malden, Vivijen Li. Naravno, užasno je pljuvati fenomenalnu Vivijen Li sa šalom za Oskara za Kate Blanšet, ona je dobila statuetu za svoj nivo kada je glumila Ketrin Hepbern... Ima zezanja sa Hičkokom, ima tog raslojavanja moralnih stereotipa Holivuda, sve sa povremenim vrlo nadahnutim referencama, ali sve se to vuče samo od sebe, od džetlega nakon Alenovog povratka doma..Nije bilo veče, nakon zabave kada je počeo ovaj film... Kada je Alen u pitanju, onda sutradan uglavnom bude lepše...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...