Jump to content
IGNORED

Do koske - sa teškim zakašnjenjem


steins

Recommended Posts

Nisam siguran da te razumem kako treba: i pomenuti film i pomenute dnevne novine ne lazu pricajuci - svako na svoj nacin - o Srbiji devedesetih...Mislim, tako je nekako bilo, manje-vise.Ali, ipak nesto smrdi, dal' diskurs, dal' matrica, jebem li ga...

Link to comment

ja se slažem da je Do Koske so najnti - al to onda govori u prilog filmu... :unsure:+ ceo film je bio čist hipsteraj 90tih - od garderobe do OSTa....elem, koliko vidim ovo je bio neki rani rad Andjelica....i čini mi se najkvalitetnije što je uradio.... :unsure:

Edited by steins
Link to comment
Ajante, koliko kontam, nisi gledao film, ne doprinosis nikakvom tezom, pa je tvoje ucesce u diskusiji prilicno izlisno.
Pa, komentarišem film na tvom nivou, ti ionako prelistaš kratki izveštaj o većini filmova, pa pričaš uglavnom isto... Uostalom, to je i osobina topica, ovo su opšta mesta o čemu se uglavnom piše. Ja čak i nisam pljuvao film za razliku ostalih ovde koji su ga gledali. Ko zna, možda i valja. U ovim postovima srećom su izlišni spoileri, jedino što je ceo razgovor spoiler, ali nije ovog konkretnog filma. Čiste devedesete.
Link to comment
Pa, komentarišem film na tvom nivou, ti ionako prelistaš kratki izveštaj o većini filmova, pa pričaš uglavnom isto... Uostalom, to je i osobina topica, ovo su opšta mesta o čemu se uglavnom piše. Ja čak i nisam pljuvao film za razliku ostalih ovde koji su ga gledali. Ko zna, možda i valja. U ovim postovima srećom su izlišni spoileri, jedino što je ceo razgovor spoiler, ali nije ovog konkretnog filma. Čiste devedesete.
sta buncas? Ja zbog tebe i jos par vas napuhanih mjesina jedva i da pisem na topicu.
Link to comment
Pa, komentarišem film na tvom nivou, ti ionako prelistaš kratki izveštaj o većini filmova, pa pričaš uglavnom isto... Uostalom, to je i osobina topica, ovo su opšta mesta o čemu se uglavnom piše. Ja čak i nisam pljuvao film za razliku ostalih ovde koji su ga gledali. Ko zna, možda i valja. U ovim postovima srećom su izlišni spoileri, jedino što je ceo razgovor spoiler, ali nije ovog konkretnog filma. Čiste devedesete.
Pa, komentarišem film na tvom nivou, ti ionako prelistaš kratki izveštaj o većini filmova, pa pričaš uglavnom isto... Uostalom, to je i osobina topica, ovo su opšta mesta o čemu se uglavnom piše. Ja čak i nisam pljuvao film za razliku ostalih ovde koji su ga gledali. Ko zna, možda i valja. U ovim postovima srećom su izlišni spoileri, jedino što je ceo razgovor spoiler, ali nije ovog konkretnog filma. Čiste devedesete.
Onda se nismo razumeli: citajuci forum ovih dana cuo za film, prvi put, pogledao (ceo film) i celo vreme imao neki cudan ali bez greske prepoznatljiv osecaj da citam Kurir.Nista vise.Ni manje.
Link to comment
sta buncas? Ja zbog tebe i jos par vas napuhanih mjesina jedva i da pisem na topicu.
Zanimljivo, pa do sada si pisao na ovom topicu jedino da bi me komentarisao... Čak si sada i razvio metaforu...
Link to comment

"Do Koske" sam gledao u bioskopu i po završetku projekcije sam se osećao veoma bedno. Ne toliko zbog lošeg filma i muzike pozerskog benda, koliko zbog burnih ovacija i smejanja publike na plitke fazone i scene iživljavanja. Ovo iskustvo mi je ogadilo bioskop na duži vremenski period.Zanimljivo je da se iste godine (mesec dana kasnije) u svetu pojavio film sa sličnom temom - Suicide Kings http://www.imdb.com/title/tt0120241/

Link to comment

ode mi topik do vraga :(jbga, priznajem da sam očekivao da ovaj film ipak ima neku veću težinu od hipsteraja 90tih. meni je OST bio sasvim ok. na stranu ko ga je svirao. drugo, ne sećam se da je neko pre koristio onoliko flešbekova. treće, ni u jednom filmu pre /koliko se ja sećam/ nasilje nije bilo samo sebi lajt motiv. Četvrto, čini mi se da posmatrate stvari malo da prostite, zguza - ni Boris, ni Djuričko, pa ni Glogovac, a naročito ne Bojana nisu bili glumci kojima bi se u CVju mogla očekivati uloga koju su odigrali u ovom filmu.sad kad razmislim, ima još jedna stvar - u ovom filmu se režiser teško razračunava sa starom gardom kriminalaca/glumaca - tu je Bakoč kog ubijaju u cugu /negativac iz Početnog Udarca/, pa onda Sultanović /Monca/, pa Ćustić /Zaboravljeni/, naravno Kojo.....drugo, sad kad gledam ovaj film mene ovi klinci kriminalci više podsećaju na današnje generacije nego na one iz 90tih. Jbmliga štoi na kraju - ovaj film je ipak bio prilično nezavisan koliko god je /u ono vreme i u onoj Srbiji/ mogao da bude i bio je ajdmo reć pionir u tim novokomponovanim gangsterskim filmovima. I Rane i sve ostalo je došlo posle njega sa uglavnom mnogo jačim budžetima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...