Jump to content
IGNORED

Do koske - sa teškim zakašnjenjem


steins

Recommended Posts

ma znam, tad su obojica bili asistenti na fdu, ali skerlićev film kao da se ne dešava u srbiji, dok dragojevićev može samo u srbiji. jbmu davno sam gledao, ali kolko se sećam falilo mu je autentičnosti. ne znam.

Link to comment

gledao sam nedavno boska buhukako bese"ne umem vam ja drzati govore, ali mogu vam pricati kako se bacaju bombe"u filmove se bas i ne razumem, iako sam se druzio tada sa asistentom na kameri na fdu ali to te ne pravi strucnjakom :lala:bilo je to vreme kada je veci bio problem skinuti text od nirvane nego muziku (imali smo marsala u stanu)prvo se setih klinca od mozda 15g koji mi je skoro svaki dan pretio da ce me utepati (kosijaneri su tad bili lahka meta) i par puta vadio utoku, itd... a kad udarise turci..... :lolol:uglavnomrane, koske, selasvi filmovi su prenaglaseni u radnji, ali su likovi surovo realni

Link to comment

Definitivno jedan od najgorih domaćih filmova svih vremena. Kad je Steins otvorio temu, mislio sam da će postavi čuveno pitanje koje je morilo celu moju generaciju - šta je Milivojević (ili Glogovac, ko već beše) šapnuo Đuričku, pa je ovaj samo lakonski odgovorio -"Znam."

Link to comment

Posto Steins voli te zanimljivosti, Legija je obucavao Glogovca, Djuricka i ekipu za ovaj film..A osnovni razlog zasto mi nemamo dobre urbane filmske price, pa i o zestokim momcima sa asfalta, je sto nema ko da napise kvalitetan scenario.. Srdja Andjelic je kul tip, zna puno prica, ali ne ume da upakuje kako treba..

Link to comment
Definitivno jedan od najgorih domaćih filmova svih vremena. Kad je Steins otvorio temu, mislio sam da će postavi čuveno pitanje koje je morilo celu moju generaciju - šta je Milivojević (ili Glogovac, ko već beše) šapnuo Đuričku, pa je ovaj samo lakonski odgovorio -"Znam."
jmbti ovaj detalj sam potpuno zaboravio....:D
Posto Steins voli te zanimljivosti, Legija je obucavao Glogovca, Djuricka i ekipu za ovaj film..A osnovni razlog zasto mi nemamo dobre urbane filmske price, pa i o zestokim momcima sa asfalta, je sto nema ko da napise kvalitetan scenario.. Srdja Andjelic je kul tip, zna puno prica, ali ne ume da upakuje kako treba..
nisam znao da je baš Legija obučavao - znam da su raznorazne strukture vlasti i policije imale udela u filmu /izmedju ostalog i zbog Bojana Maljevića/, al da su negde pred kraj produkcije, kad su skapirali o čemu je zapravo reč u filmu - brže bolje pobegli. Zato je, izmedju ostalog, uletanje pandura onako jadno odradjeno - trebalo je da MUP da realne automobile, džipove i uniforme - ali su se povukli sa snimanja pa su onda morala da ulete auta iz Maljevićevog voznog parka. Uz to je Zastava oružje bilo jedan od generalnih sponzora filma te otuda samo par Heklera u istom - ostatak je bio Zastavin asortiman :D
Link to comment
Ja mislim da je to non-sequitur, blage veze nema jedno sa drugim. Radoš i Šotra su snimali u SFRJ ihahaj, i to idejno ne mnogo različite filmove i serije nego sada. Ovo što sada snimaju je posledica toga da ništa nisu naučili, nisu se unapredili, snimaju isto ono što i pre 20 godina samo su izlapeli skroz pa je to čak gore od onog starog.
Ne bih ja to tako posmatrao. Njihovi filmovi su bili loši i u ono vrijeme baš kao danas, jedino što su uh umili u patetičnu oblandu uspjevši da nađu način da jeftino podiđu publici. Valjda je opšte mjesto da je publika u Srbiji sa oduševljenjem dočekala Lajanje na zvezde zato što je to film, koji nas posle toliko godina, vadi iz sumorne realnosti u kojoj živimo, i ta uljepšana slika stvarnosti je preko noći zamjenila hiperrealizam iz rana i koske.Usput, nisam pominjao kvalitet ovih filmova, Do koske jeste užasan film, ali mislim da je ostavio značaj u ovom kontekstu.
Ai šta bi bila "limunada"?Ja limunade definišem kao pitko kvaziljubavno ostvarenje, romkom takoreći. To postoji kao mejnstrim žanr od kada postoji mejnstrim kinematografija i serijo-grafija u Srbiji. Najviše je zastupljena u serijama, a manje u filmovima, maltene se romcom kod nas i ne snima.Andjeli 1,2,3 bi bili neka limunada.
Limunada - vidjeti pod sva djela Šotre od 1999. naaovamo.Sa ovim boldovanim se nećemo složiti. Ako je i bilo perioda u ex-yu kada je kič preovladavao, filmska industrija je bila na tom nivou da to nije moglo da omete ljude da snimaju dobre filmove. Danas nema sredstava za sve pa je mejnstrim taj koji određuje i sve ostale tokove.
Link to comment
ma znam, tad su obojica bili asistenti na fdu, ali skerlićev film kao da se ne dešava u srbiji, dok dragojevićev može samo u srbiji. jbmu davno sam gledao, ali kolko se sećam falilo mu je autentičnosti. ne znam.
navodno je dragojevic resio da snimi rane nakon gledanja do koske. kao patkometarsku pokaznu vezbu skerli kako se to radi.btw, u andjelicevom scenariju nije bilo lika koji tumaci bojana maljevic vec je on dopisivan naknadno na insistiranje producenta a mjehur ne snosi odgovornost ni za ostatak glumacke podele koja je i ucinila dobrim delom da film bude nepojmljivo los.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
Nisam razumeo skoro nista od ovoga sto ste napisali ali znam da mi je film bio super jer sam video dupe Bojane Maljevic.
Nisi video dupe od Bojane... imala je dublerku.( ona devojka što je igrala u onom spotu kod Grua)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...