Jump to content
IGNORED

Americana


yolo

Recommended Posts

On 25.11.2019. at 6:57, Gojko & Stojko said:

Interesantno mi je bilo koliko je malo posetilaca bilo u Geti centru u odnosu na zabavne parkove u kojima smo kasnije bili, i pored besplatnog ulaza (osim parkinga koji se plaća) i lepote samog centra (plus je bila velika izložba Maneovih slika) , pri čemu u zabavnim parkovima temeljno deru za svaku sitnicu, a narod i pored toga sa zadovoljstvom čeka u dugim redovima ili plaća da preskoči te dugačke redove.

Mozda se tako potrefilo, Getty je veoma posjecen, ali generalno jesi u pravu. Hollywood studio ture su razvikane, i onda turisti smoreni time ni ne odu do Gettyja.

 

On 25.11.2019. at 6:57, Gojko & Stojko said:

Na povratku smo išli od Vilijamsa u Arizoni 

Tu pored, u Flagstaff, AZ zna da padne snijeg pred kraj ljeta. Svuda okolo 40 C, a u Flagstaffu snijeg.

 

Sjajan putopis!

Link to comment
  • 2 months later...
On 4.12.2019. at 16:02, Peter Fan said:

Tu pored, u Flagstaff, AZ zna da padne snijeg pred kraj ljeta. Svuda okolo 40 C, a u Flagstaffu snijeg.

U Vilijamsu nije bilo toliko hladno, ali nas je dva dana pre toga u Juti, kod Brajs kanjona, uhvatilo minus pet celzijusa preko noći.

 

Još par sličica iz Jute iz oktobra - prva je iz Brajs kanjona predveče, druga sa vidikovca na autoputu 12 na nekih 2800 m, i poslednje dve iz Kapitol greben nacionalnog parka (na poslednjoj je nečiji auto bio baš na pravom mestu pored puta za osećaj visine grebena).

 

SlqsqkL.jpg

 

preuoqU.jpg

 

cJzM4jx.jpg

 

9lPazRR.jpg

 

SaE

Link to comment

@Gojko & Stojko, podseti me sad na jedno od najboljih putovanja koje sam imala - nacionalni parkovi u Juti: Arches, Bryce Canyon & Capitol Reef. potpuno ludilo, od tih nocnih temperatura u minusu do ispijanja po 5-6 litara vode tokom obilaska jednog parka, od osecaja potpune nebitnosti spram prostranstva tih crvenih kamenih pustinja do osecaja potpune moci upravo spram istog prostranstva... 


eto, dao si mi ideju za planiranje za neku od narednih godina :)

Link to comment
  • 5 months later...

Priroda u državi Njujork izgleda nama poznato. Nema ničeg egzotičnog i baš to mi je zanimljivo: toliko daleko od kuće a kao da sam kod kuće. Nalazimo se manje od dva sata severno od Njujorka grada, pored reke Hadson. Na imanju na kom je kuća u kojoj smo smešteni ima žbunje malina i bašta u kojoj rastu breskve, krastavac, paradajz, krompir, ljuta papričica pa čak i simbol mog detinjstva, hortenzije. Komšijski petao kukuriče. Jedino se setim da nisam u Srbiji kad krenu komšije da pucaju i deca da se plaše. U šumi rastu bukovače. Piše da su lokalne vrste drveća mahom uništene bolestima iz Evrope tako da možda pre nekoliko vekova nije ličilo na kuću.

 

Bez namere da bogohulim, Hadson me malo podseća na Dunav.

IMG_3860.jpg.afaad67a4f4a53809db6d7ccd8a37f00.jpg

 

 

IMG_4427.jpg

IMG_4413.jpg

IMG_4131.jpg

Edited by trustno1
Link to comment
  • 5 months later...
On 23.11.2019. at 22:50, ToniAdams said:

Carske fotke!

Kosačica je bila referenca na strejt stori :)

 

On 24.11.2019. at 0:27, Gojko & Stojko said:

Nisam ukopčao (kad se film davao bili smo u tranziciji na drugi kraj sveta, posle nikako da ga zakačimo i pored toga što volimo Linča, valjda što imamo običaj da njegove filmove gledamo u bioskopu), hvala što si me podsetio a i referenca je spot on.

 

U međuvremenu sam odgledao film, savršen je kao komentar na put, mi smo zamalo pogodili srnu na putu kao ona žena pored koje matori prolazi jednog trenutka (doduše nisam puštao Pablik Enemi, možda je zato ustuknula). Kočio sam jako, ali bi to bilo nedovoljno da se ona nije zaustavila na levoj strani potpuno praznog autoputa 95 u Juti. Bilo bi nam mnogo gadno, sumrak a do Blendinga gde smo se zaputili još šezdesetak milja.

 

Do sledećeg puta (u svakom slučaju ne tako skoro), originalne "drvene" fotke

 

LlbLT51.jpg

 

DC4hAZH.jpg

 

YlH5fwy.jpg

 

Ioi9XQn.jpg

 

JF0c98D.jpg

 

rlSIk5F.jpg

 

Dwd0rUW.jpg

 

huNEmFd.jpg

 

SaE

  • +1 2
Link to comment
On 1.3.2020. at 0:18, decak Kejt said:

@Gojko & Stojko, podseti me sad na jedno od najboljih putovanja koje sam imala - nacionalni parkovi u Juti: Arches, Bryce Canyon & Capitol Reef. potpuno ludilo, od tih nocnih temperatura u minusu do ispijanja po 5-6 litara vode tokom obilaska jednog parka, od osecaja potpune nebitnosti spram prostranstva tih crvenih kamenih pustinja do osecaja potpune moci upravo spram istog prostranstva... 


eto, dao si mi ideju za planiranje za neku od narednih godina :)

Rado bih i ja išao ponovo, ali odavde to neće biti moguće još neko duže vreme. Pre par meseci su neki majstori južno od Lukova (ispod Moaba) instalirali monolit kao onaj iz Odiseje 2001., vrlo prikladno mesto za takav poduhvat (u međuvremenu je uklonjen).

 

SaE

Link to comment
15 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Rado bih i ja išao ponovo, ali odavde to neće biti moguće još neko duže vreme. Pre par meseci su neki majstori južno od Lukova (ispod Moaba) instalirali monolit kao onaj iz Odiseje 2001., vrlo prikladno mesto za takav poduhvat (u međuvremenu je uklonjen).

 

SaE

 

bogami, ni odavde to neće biti moguće još ko zna koliko :D

 

ali da bih ponovila, bih, vrlo rado.

Link to comment
  • 1 year later...
36 minutes ago, Milošica said:

Koji grad u USA je najmisteriozniji?

 

Zavuceni misteriozni barovi, i tako dalje...

 

Savana?

 

nisam bila, ali u Midnight in the Garden of Good and Evil zvuči baš tako :D

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Plajvi said:

NOLA?

 

glavna stvar za NOLA je da znas gde da ides, i za jelo i za muziku. 

Bourbon st je uglavnom za izbegavanje, imas jedan evropski jazz joint https://fritzelsjazz.com/  i tu je dobar jazz.

bolje je ici u French St i naci sta ti odgovara

ostali u Bourbon st su, sa par izuzetaka, sranja za retarduriste (retardirane turiste) u kojima mozes brzo da se obloces ryem pa posle da se hvalis da si povracao posred Bourbon st.

ako hoces da cujes cuveni https://www.preservationhall.com/  band to se ceka cesto i po nekoliko sati u redu, mislim da nema izuzetaka osim za neku nenormalnu cenu.

obavezno! u Muzej Dzeza, cesto imaju preko dana jako dobre i zanimljive izvodjace ili razgovore s nekim cuvenim likovima i uglavnom je besplatno.

za hranu dajem samo jednu preporuku:

https://www.coopsplace.net/

 

 

 

Edited by 3opge
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 months later...
On 13. 10. 2022. at 17:52, 3opge said:

 

glavna stvar za NOLA je da znas gde da ides, i za jelo i za muziku. 

 

 

 

A osim centra, koje bi cetvrti bile najzanimljivije da se vide? Ne mora neka konkretna aktivnost da se upraznjava, okej je i setnjica.

 

Kako stoje stvari glede bezbednosti? Idem poslom i necu biti sam, ali volim nekad da se osamim i blejim sam. Statistika je bas losa, ali pretpostavljam da je to slicno kao Chicago, da osecaj sigurnosti jako varira po cetvrtima? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...