Jump to content
IGNORED

Americana


yolo

Recommended Posts

21 hours ago, Ras said:

Šta si vozio?

Ništa specijalno, pošto sam išao sa ženom i decom i dosta prtljaga - Kiu Sorento. Vidi se hauba dole na prvoj slici iz pustinje Mohave.

 

0PjYyMK.jpg

 

JApxEcC.jpg

Mohave ispod Emboja, Kalifornija

 

0LAW33V.jpg

Džošua tri nacionalni park, Kalifornija

 

SaE

Link to comment

Malopre izađem na terasu i začuđujuđe dobro čujem zvuk sa stadiona do koga ima malo manje od tri kilometra vazdušnom linijom preko manjeg brda, četvorica Iraca sviraju drugo veče za redom. Kažu danas u novinama da im ova turneja donosi neviđeno para (i da ih niko tako ne mlati), sećam se da sam pre dve godine u Vremenu čitao hvalospev nekog našeg lika za turneju, ali nisam znao da su još uvek tako aktuelni. Još kažu da je glavna stvar na koncetima Korbijnov video bim. S tim u vezi još nekoliko drvenih slika sa puta od prošlog meseca

 

tSjz4et.jpg

Brajs kanjon, Juta

 

8RA21Jx.jpg

Brajs kanjon, Juta

 

lkAz1Pl.jpg

Autoput 12, Juta

 

2pmlWJy.jpg

Veliki kanjon, Arizona

 

LQluGFR.jpg

Veliki kanjon, Arizona

 

pVeyYlc.jpg

Džošua tri, Kalifornija

 

homQlI9.jpg

Maunt San Hasinto (Palm Springs), Kalifornija

 

D4JMPtv.jpg

Maunt San Hasinto (Palm Springs), Kalifornija

 

Share & Enjoy

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

Carske fotke!

Kosačica je bila referenca na strejt stori :)

Nisam ukopčao (kad se film davao bili smo u tranziciji na drugi kraj sveta, posle nikako da ga zakačimo i pored toga što volimo Linča, valjda što imamo običaj da njegove filmove gledamo u bioskopu), hvala što si me podsetio a i referenca je spot on. Ptica trkačica em se rimuje, em mi je ovdašnji ortak rekao kad sam mu pokazivao slike s puta da ga Dolina spomenika prvo i ubedljivo asocira (i uglavnom Ozije što su rasli u to vreme) na Pticu trkačicu a ne na kaubojske filmove.

 

Da uzvratim preporukom za fillm o Amerikani (za divno čudo, pravili ga ljudi odavde) - Desperate Man Blues, iz tog nekog doba.

 

NGrM2UV.jpg

Nacionalni park Sion, Juta

 

4bVxN2E.jpg

Nacionalni park Sion, Juta

 

CidSKYg.jpg

Brajs kanjon, Juta

 

KXcXdlT.jpg

Brajs kanjon, Juta

 

2wZ2CKD.jpg

Brajs kanjon, Juta

 

tWpRqeN.jpg

Palm Springs (pogled na Maunt San Hasinto), Kalifornija

 

zjZ688s.jpg

Pogled iz kabine uspinjače (Aerial Tramway), Kalifornija

 

Share & Enjoy

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, mustang said:

vise obidje navionalne parkove nego ja. svaka cast!

Ne postizavaš. Nisam ni ja stigao u šetnju Ranjon kanjonom, sledeći put

 

LBhNEBs.jpg

 

J3X7qRJ.jpg

 

MbdbQey.jpg

 

4t6xNrr.jpg

 

qbW6U7W.jpg

 

5p9HEWM.jpg

 

Ci9vHDg.jpg

 

oaMcbmD.jpg

 

J904y1N.jpg

 

jN0IP4q.jpg

 

Share & Enjoy

  • +1 1
Link to comment

auh bas si dosta obisao po dtla. broadbury building mi bas ono fascinantna

 

super blizu je i grand central market, union station i hotel, cini mi se westin. unitra kao sci-fi. 

 

svaka ti cast, ovo neko neobidje ni za deset godina zivota ovde. ja stalno skitam, nikad dosta, uvek nesto novo. mogao si da se javis, ja sam 10-15min. od griffita

 

ne ujedam:laugh:

 

gde ides sledece?

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

auh bas si dosta obisao po dtla. broadbury building mi bas ono fascinantna

 

super blizu je i grand central market, union station i hotel, cini mi se westin. unitra kao sci-fi. 

 

svaka ti cast, ovo neko neobidje ni za deset godina zivota ovde. ja stalno skitam, nikad dosta, uvek nesto novo. mogao si da se javis, ja sam 10-15min. od griffita

 

ne ujedam:laugh:

 

gde ides sledece?

Svideo mi se downtown LA, iako zbog zatezanja dece nisam stigao da odem u Last Books što mi je bilo prvo gde smo krenuli. Grand central market pun kao oko (bili smo u subotu oko podne), moderan kafe preko puta (u istoj zgradi gde je Bradbury building) je jedno od retkih mesta tamo gde je moja žena, navikla na ovdašnju kafu, bila zadovoljna.

 

Javio bih se da sam bio sam ili samo sa ženom, ovako nije izvodljivo. Dva cela dana sam sa decom proveo u Univerzal studiju, jedan kad je žena otišla za Vegas i drugi pred let nazad dok je ona kulirala u šoping centru. Ostatak ženinog sajma sam ih vodio  u San Dijego na po ceo dan u Legolend i SeaWorld, i onda vožnja do Vegasa gde smo je pokupili pred obilazak nacionalnih parkova.

 

Sledeći put kad žena ide poslom u Vegas, kad završi verovatno nacionalni parkovi severnije od vas, ali ostajanje pred njen sajam možda ponovimo LA ako ne odemo u SF.

 

BLSbYGy.jpg

 

y5vfTsP.jpg

 

8wljrnR.jpg

 

lumrRkw.jpg

 

U7oDhxS.jpg

 

ttVxYPZ.jpg

 

nS0GpFS.jpg

 

KA8bOrI.jpg

 

Rb6OnWx.jpg

 

UfHERo2.jpg

 

SaE

Link to comment
2 hours ago, mustang said:

ja sam 10-15min. od griffita

 

ne ujedam:laugh:

E da, zar ona radnja u kojoj je knjiga "199 groblja da obiđete dok ne odapnete" (Memento Mori) nije još bliže tebi?

 

SaE

Link to comment
50 minutes ago, Gojko & Stojko said:

E da, zar ona radnja u kojoj je knjiga "199 groblja da obiđete dok ne odapnete" (Memento Mori) nije još bliže tebi?

 

SaE

 

jeste :laugh:

5-10min peske ona je na wilcox. jednom usla dobila panicni napad sta imaju sve tamo...

 

kafa i hrana u LA su dobri. u toj pivnici sam bila ali pila vodu (ne volim pivo). islo drustvo. tu iza je odmah art district. pre 10godina je bilo mnogo interesantnije, sad izgradise neke fensi zgrade i umetnicke galerije po skladistima.  mnogo se brzo menja grad, nije da su nesto kreativni

 

jesi prosao pored skid row? 

 

kako ti se generalno cini LA jer ja nisam objektivna. 

 

last book store je omiljeno mesto mog muza. ne mozes ga izbaciti odande. ja bas ne volim nesto dtla, previse mi guzve i saobracaja i zvukova. kao da sam u cikagu, njujorku

i u LA, najbolje koristiti Waze app za direkcije a ne google maps i ostale gps. mada sam ja brza i od waze :tongue:

 

a da, kad ste vec isli do palm springsa, put od vegasa do springsa kroz mohave desert i 66 rutu je neverovatno iskustvo. ja koja nisam desert type i ne vidim nista posebno u vezi jebenih joshua trees, ceo taj put je bio neverovatan i pejzazi su bili fascinantni. jebeno je sto ti nema pomoci ako kola stanu jer nema saibracaja tu uopste

Edited by mustang
Link to comment
6 hours ago, mustang said:

jesi prosao pored skid row?

Pogledao sam na netu šta je skid row, po tome kako ga definišu, onaj mural za MS na poslednjoj slici gore je na samoj ivici, na uglu 3rd i S Main St. Znači jesam - išao gornjim obodom i onda se spustio po S Main dole ka Fashion district. Ništa mi tu nije izgledalo posebno propalo da bi se sklanjali s decom, video sam nekoliko beskućnika, pretpostavljam da je na istok od te ulice drugačije.

 

kako ti se generalno cini LA jer ja nisam objektivna.

Kao neko ko dolazi sa druge strane Pacifika, moram da primetim da Melburn ima bolje plaže (dobro, Malibu može nekako da prođe) :cool:. Kratko smo bili, ali taj deo Holivud bulevara iznad Memento Mori i Ameba radnje (u glavnoj radnji u SF sam bio pre desetak godina i dobro sam se opskrbio albumima kojih se teško nalaze i na Amazonu, slučajno sam pogledao pred polazak tamo i našao da imaju ogranak u Holivudu i morao sam da odem, na kraju sam imao samo neko vreme sa ćerkom dok me žena nije zvala psujući jer se izgubila idući na istok Holivud bulevara sa sinom bezuspešno tražeći neku radnju a bilo je vruće, svejedno dobro sam se ponovio) nam je bio OK, radnje sa rekvizitima i raspadnuti muzeji imaju vajb kao ovde Njutaun, samo tamo miriše gandža na sve strane.

 

Interesantno mi je bilo koliko je malo posetilaca bilo u Geti centru u odnosu na zabavne parkove u kojima smo kasnije bili, i pored besplatnog ulaza (osim parkinga koji se plaća) i lepote samog centra (plus je bila velika izložba Maneovih slika) , pri čemu u zabavnim parkovima temeljno deru za svaku sitnicu, a narod i pored toga sa zadovoljstvom čeka u dugim redovima ili plaća da preskoči te dugačke redove.

 

Verovatno mi je najveći utiisak iz LA gužva u saobraćaju i stres prilikom vožnje jer svi voze preko limita i pretiču i sa desne strane. Po Vikipediji Sidnej i LA imaju sličnu površinu od oko 12000 kvadratnih killometara (pri čemu ne znam šta sve u to spada u slučaju Sidneja, čak i za LA cifra zvuči ogromno), prvi sa nešto više od 5, drugi sa preko 12 miliona.

 

last book store je omiljeno mesto mog muza. ne mozes ga izbaciti odande. ja bas ne volim nesto dtla, previse mi guzve i saobracaja i zvukova. kao da sam u cikagu, njujorku

Zna čovek šta valja - za mene je ostalo za neki sledeći put, kao i poseta nekom džez klubu.

 

j u LA, najbolje koristiti Waze app za direkcije a ne google maps i ostale gps. mada sam ja brza i od waze :tongue:

Tu mi je aplikaciju preporučio školski drug koji živi u SF i koji me je nagovorio da obiđem nacionalne parkove u Juti kad sam mu rekao da planiramo da iz Las Vegasa odemo do Velikog kanjona i Doline spomenika. Odlična je, uvek mi je bila u metar tačna za sva skretanja, za razliku od Gugleta sa kojim sam na početku par puta promašio. Uz dodatak da mi je on preporučio i AT&T za lokalni SIM, a mi uzeli T-Mobile koji nam je radio lepo u Kaliforniji, ali je u Nevadi i posebno u Juti bio beskoristan (srećom roming ženinog mobilniog od posla je bio preko AT&T pa nas je to malo izvadilo u Juti).

 

a da, kad ste vec isli do palm springsa, put od vegasa do springsa kroz mohave desert i 66 rutu je neverovatno iskustvo. ja koja nisam desert type i ne vidim nista posebno u vezi jebenih joshua trees, ceo taj put je bio neverovatan i pejzazi su bili fascinantni. jebeno je sto ti nema pomoci ako kola stanu jer nema saibracaja tu uopste

Ja sam na odlasku išao od San DIjega do Vegasa petnaesticom sa gornje strane pustinje i glavni utisak mi je bio prolazak pored Ajvanpo solarne elektrane pred izlazak iz Kalifornije. Na povratku smo išli od Vilijamsa u Arizoni do Džošua tri i Palm Springsa četrdeseticom sa donje strane, i Waze nas je odveo pored Rojevog kafea (ima nekoliko slika gore - kad sam planirao put od kuće mi je Gugleta uvek izbacivao rutu istočno odatle, do ulaska u JT kod Dvadesetdevet palmi) na čemu sam mu zahvalan jer za mesto nikad nisam čuo ranije a videli smo puno ljudi sa Mustanzima u poteri za bucket list.

 

uphq5cI.jpg

 

KgRbABw.jpg

 

udQGVtI.jpg

 

ElyoNyo.jpg

 

xM0dyeS.jpg

 

Što se tiče prizora i praznine, put 24 u Juti (donje slike) je kao sa druge planete (meni je delovao kao Mesečev pejzaž, posle sam na netu video da je malo dalje odatle, par kilometara od Henksvila, stanica za simulaciju sletanja na Mars), a na putu 95 u Juti nema baš nikoga, ne bi nam bilo prijatno da sam udario srnu koja nam je izletela na put u sumrak sat vremena od Blendinga gde smo spavali.

 

WivaBmK.jpg

 

OVAGp0b.jpg

 

RA28ily.jpg

 

Share & Enjoy

 

 

 

Link to comment
9 hours ago, mustang said:

s da, kad ste vec isli do palm springsa, put od vegasa do springsa kroz mohave desert i 66 rutu je neverovatno iskustvo. ja koja nisam desert type i ne vidim nista posebno u vezi jebenih joshua trees, ceo taj put je bio neverovatan i pejzazi su bili fascinantni. jebeno je sto ti nema pomoci ako kola stanu jer nema saibracaja tu uopste

 

Pa sta radis ako stane auto? I koliko su velike deonice izmedju civilizacijskih punktova, benzinskih pumpi i slicno?

Ja sam sebi zacrtao da pre 40te moram da odbajkerisem tu rutu. Mnogo para i vermena pojede, ali mora se...

Link to comment

imam aaa gold karticu, dodju gde god da si. 

 

deonice su knap bogami izmedju pumpi. do palm springsa mislim da sam se spustala u neutral, da stedim benzin koji je bio na minimumu. al moja krivica, trebala sam da ga dopunim u primm pre nego sto se skrene za palm s.

piskis na putu. nema stajalista. naravno samo meni moze da se desi da cucnem i tek sto sam pocela naleti auto. sevnulo dupe...jbga. 

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...