Jump to content
IGNORED

The Wolf of Wall Street


Jimmy Kowalski

Recommended Posts

ok, neću više ako je tako. inače, nisam nigde rekao da skorsezeu karijera otišla nizbrdo. drži se dobro, ali tvrdim da je svejedno to njen najslabiji deo, što je i dalje dovoljno da se kaže da mu je karijera ok.

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Pa mozda nije svesno, ali nameces. I na ovoj temi i na Oskaru, imas potrebu da ubedjujes ljude da Leo nije glumacki kalibar kakvim ga mnogi smatraju. Valjao dok je bio mlad, sad mu karijera ide nizbrdo. Valjda su svi ti reditelji koji ga uzimaju slepi, sta li?

Slicno i za Martyja. Mogu da razumem da ti iz nekog razloga ne leze njegovi filmovi koje radi u prosloj deceniji, ali reci da i njemu karijera otisla nizbrdo je bas glupo..

Ne vidim nista glupo, zaista. Nijedan film iz poslednje decenije mi ne bi palo na pamet da odgledam ponovo. Cak i pogotovo onaj gde nije bilo DiCapria, Hugo, koji je bio najavljen kao spektakularna masta, a ustvari je jedan veliki corak.

Link to comment

Pa opet se vracam na moju osnovnu primedbu Moci. Kada ljudi ne mogu da razdvoje licni utisak i objektivne stvari, onda imas upravo to sto si napisao. Nijedan Scorseseov film iz prosle dekade ti nije dobar - sledi zakljucak karijera mu je otisla u kurac.

Link to comment

Pa opet se vracam na moju osnovnu primedbu Moci. Kada ljudi ne mogu da razdvoje licni utisak i objektivne stvari, onda imas upravo to sto si napisao. Nijedan Scorseseov film iz prosle dekade ti nije dobar - sledi zakljucak karijera mu je otisla u kurac.

Pa sta gradi sveopstu objektvnost, nego skup licnih misljenja. Tesko ces naci nekoga kome se noviji filmovi Scorsesea vise svidjaju nego negdasnji, sta je to nego pad u karijeri(?¿)

Link to comment

Pa opet se vracam na moju osnovnu primedbu Moci. Kada ljudi ne mogu da razdvoje licni utisak i objektivne stvari, onda imas upravo to sto si napisao. Nijedan Scorseseov film iz prosle dekade ti nije dobar - sledi zakljucak karijera mu je otisla u kurac.

opet nije tačno, nigde nisam rekao da ni jedan nije dobar, već da nije dobar kao oni iz pre-di caprio ere. + sam reko za shutter island da je odličan i da je tu leo bio najbolji. ali sad me opet teraš da pišem o tome, a tražio si da prekinem. odluči se.

Link to comment

@Moca

Taj komentar je moj odgovor Lanciji, tako da ne teram tebe nista..

 

@Lancia

Pa uzmi pa pogledaj rezultate skupa licnih misljenja. Ocene kriticara za poslednje Scorseseove filmove, nominacije i nagrade, pa ako opet izvuces zakljucak da mu je karijera u padu, onda ne znam sta vise da ti kazem.

Link to comment

 

@Lancia

Pa uzmi pa pogledaj rezultate skupa licnih misljenja. Ocene kriticara za poslednje Scorseseove filmove, nominacije i nagrade, pa ako opet izvuces zakljucak da mu je karijera u padu, onda ne znam sta vise da ti kazem.

tako sigurno dolazimo do toga da je jedan sugavi Hugo mnogo bolji film od New York New York. objektivnost u svom svetlu.

Link to comment

mislim da je martin sve vise bolji za manje filmove...ovi pompezni mu stalno izmicu, zato shutter island (osim i sto je scenario mnogo jaci) ubija kako je dobar. 

Link to comment
  • 6 years later...

Izvinjavam se sto podizem ovu temu iz sestogodisnje kome, hteo sam prvo da okacim post na temi "Poslednji film koji ste gledali Part II", ali nakon sto sam pre toga izvrsio pretragu ovog dela foruma, naleteo sam na posebnu temu posvecenju ovom filmu, pa je bolje da ovde postujem.

 

Upravo sam na kanalu B92 ponovo odgledao The Wolf of Wall Street (2013), gledao sam ga i ranije kad je tek izasao, ali bilo je lepo obnoviti gradivo posto sam skoro sve zaboravio, inace ceo film je remek-delo, Scorsese me nikada nije izneverio i svaki njegov film mi se svideo, Leonardo DiCaprio je po meni jedan od retkih likova koji je savrsena kombinacija fantasticnog glumca koji moze da podjednako uspesno izdominira u vise razlicitih filmskih zanrova, kao i istinska box office zvezda cije lice na filmskom posteru gotovo sigurno znaci i uspeh na blagajnama, znaci ima i dovoljno talenta i dovoljno je privlacan sirim narodnim masama da ih natera u bioskop, plus rekao bih da do sada ima sjajnu karijeru.

 

Jonah Hill je takodje bio fenomenalan u ovom filmu i takodje zasluzuje sve pohvale kad je u pitanju njegov glumacki talenat, od onih ranih klinackih komedija do kasnijih ozbiljnih uloga, uvek je bio maestralan, a sto se tice Margot Robbie ne vredi trositi reci, super glumica i pre svega neverovatno privlacna zena, nije ni cudo sto je Leo trajao samo 11 sekundi, mnogi ne bi ni toliko izdrzali, isto je bilo super videti onu scenu gde se pojavljuje Matthew McConaughey, takodje jedan sjajan glumac i veliki smeker, ma tri sata su mi proletela kao tri sekunde.

 

Ipak glavni razlog zasto temi dajem vestacko disanje je taj sto postoji jedan klip koji svi obavezno treba da odgledaju, naravno ukoliko su fanovi ovoga filma, krajem prosle godine Jordan Belfort je gostovao u Impaulsive podcastu gde je otvoreno pricao o svemu, medjutim ja necu kaciti ceo video koji traje sat i po vremena, vec samo jedan klip od 12 minuta gde prepricava najludju scenu kojoj je u zivotu prisustvovao tokom svih tih njegovih ludih zurki, to je toliko grozno i perverzno da nisu ni mogli da ubace u film, pa evo prilike da cujete tu pricu :laugh:

 

 

A za kraj, i sam Jordan Belfort ima svoj The Wolf's Den Podcast koji je isto poprilicno zabavan, imao je gomilu zanimljivih gostiju, meni su licno najdrazi bili Patrick Bet-David (njegov licni Valuetainment youtube kanal je fenomenalan) i Ben Baller (lik pravi dijamantski nakit za repere).

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLaG4roXX5I_o4v1Kuinauxycx1NFIlZ62

Edited by Бруклинский
Link to comment
  • 2 years later...
On 7.6.2020. at 9:39, napadaj said:

Izuzetno dosadan i predvidiv film, a predugačak, jedva sam ga odgledao.

ja se mrcvarim ceo današnji dan, gledam u nastavcima, pitam se jebote ima li ovo kraj i smisao, i nisam ni na pola došla.

:mellow:

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...