Jump to content
IGNORED

The Wolf of Wall Street


Jimmy Kowalski

Recommended Posts

1470059_216965928483622_1080094168_n.jpgFucking masterpiece. Marty i dalje u vrhunskoj formi pripovedaca. Odlican tempo, tri sata prodje zacas uz ludu voznju.Fantasticna drustvena satira, na momente urnebesna..Leo i Jonah Hill pokidali.
Link to comment
Da. Satira ili ne, prica je zasnovana na istinitim dogadjajima te je jos sve ludje.
Pa, i Boardwalk Empire je i satira i zasnovana je na istinitim događajima i ima istog scenaristu koji i tamo radio dramatizaciju knjige i isto je u svemu učestvovao Scorsese, pa nije ništa luđe već je serija prilično sterilna polemička™ satira posve tipična za Zimkaрасејан(Wintera) što je i logično po Fryeju - THE MYTHOS OF WINTER: IRONY AND SATIRE...Tako da, kada je već priča potpuno razdvojena od filma, da i ja nabacim jednu repliku. Super je što ste topic počeli na način da mogu da učestvuju i oni koji nisu pogledali film :)
Link to comment

ja moram priznati da uz sve nade nisam toliko oduševljen filmom. jeste odličan, izuzetno je duhovit i dinamičan (iako traje 3 sata) ali mi je dosta toga smetalo.ponajviše romantizovano viđenje celokupnog događaja i nedostatak jasnije definisane motivacije glavnog lika.veoma sam dobro upoznat sa ovom pričom (čak sam bio i u kontaktu sa belfortom pre nekoliko godina) i nisam na kraju očekivao neku magičnu kaznu za sva zlodela ili njegovo iskupljenje, ali ne očekujem ni film u kom će, kao u mom slučaju, glupavi klinci izaći iz bioskopske sale sa "kakav car!" ljubomornim komentarima, bez ijedne sijalice koja će se upaliti da im ukaže da su u ekonomskom blatu baš zbog ljudi poput njega. možda bi bolji efekat bio postignut da je belfort zaista prikazan poput beskompromisnog vuka koji je, da bi se spasao, bez trunke razmišljanja bacio sve pod voz kada mu se za to ukazala prilika (što i jeste bio slučaj). inače, soundtrack jedan od boljih poslednjih godina!

Link to comment

nisam siguran da je skorceze zelo da moralise na taj nacin. jos nisam gledao film ali ne bih to ocekivao od autora koji onako zavrsi goodfellas. Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

i ne samo goodfellas. u taksisti, razjarenom biku i kralju komedije glavni likovi steknu medijsku slavu kao posledicu svojih kriminalnih radnji i zlodela. svakako ne ocekujem pridiku i moralisanje od scorsesea. tek malo oštrije zube u vuka i sliku koje preklane ovce.

Link to comment
i ne samo goodfellas. u taksisti, razjarenom biku i kralju komedije glavni likovi steknu medijsku slavu kao posledicu svojih kriminalnih radnji i zlodela. svakako ne ocekujem pridiku i moralisanje od scorsesea. tek malo oštrije zube u vuka i sliku koje preklane ovce.
ok. jedva cekam da gledam film. inace je ost prejak.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

citao sam par kritika u kojima se Skorsezeu zamera to sto nije dovoljno osudio Belfora.mrzim didaktiku. ko ne vidi u samoj prici osudu sistema koji je napravio Belfora, uz naravno svesrdnu pomoc samog protagoniste (kao u Skarfejsu), nece mu pomoci ni poucan kraj.inace bas sam pre nekoliko dana gledao Skarfejsa ponovo. taj film se u interpretaciji bukvalno deli na dva ostvarenja koja nemaju veze jedno sa drugim. jedan film govori o licemernom, reakcionarnom gmazu sa visceralnom hrabroscu koji je na trenutak uzeo deo planete koji mu uopste ne pripada i potom skoncao napunjen kokainom do guse. drugi film, koji Stoun i Skorseze nisu uopste napravili ali se rodio sam, govori o siromasnom momku sa velikim mudima koji je ziveo brzo i punim plucima, ne obaziruci se na svet malih miseva. nije ni cudo da je Montana postao idol Kneleta i sve te zgadije.Skorseze nije autor koji iznosi moralne istine. on prica price vece od zivota. ako neko iz tih prica zakljuci da treba da se vlada kao njihovi junaci, to je njegov a ne Skorsezeov problem.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ja moram priznati da uz sve nade nisam toliko oduševljen filmom. jeste odličan, izuzetno je duhovit i dinamičan (iako traje 3 sata) ali mi je dosta toga smetalo.ponajviše romantizovano viđenje celokupnog događaja i nedostatak jasnije definisane motivacije glavnog lika.veoma sam dobro upoznat sa ovom pričom (čak sam bio i u kontaktu sa belfortom pre nekoliko godina) i nisam na kraju očekivao neku magičnu kaznu za sva zlodela ili njegovo iskupljenje, ali ne očekujem ni film u kom će, kao u mom slučaju, glupavi klinci izaći iz bioskopske sale sa "kakav car!" ljubomornim komentarima, bez ijedne sijalice koja će se upaliti da im ukaže da su u ekonomskom blatu baš zbog ljudi poput njega. možda bi bolji efekat bio postignut da je belfort zaista prikazan poput beskompromisnog vuka koji je, da bi se spasao, bez trunke razmišljanja bacio sve pod voz kada mu se za to ukazala prilika (što i jeste bio slučaj).inače, soundtrack jedan od boljih poslednjih godina!
Mozda je Martin hteo da prikaze mnogo znacajnije igrace sa Vol Strita koji nisu taknuti iako prave haos, stavise, nagradjeni su za haos. Belfort je sustinski nebitan igrac i prevarant kojih je uvek bilo oko Vol Strita ali on ne unistava drzave i milione svojim delovanjem poput GS ili JPM, pa opet niko od glavnih iz tih kompanija nije jos zavrsio u zatvoru. Uostalom, Belfort je dobio 3 godina, ako se dobro secam, sto nije puno za takvu prevaru, stavise. Prikazano je onako kako jeste, nazalost je tako. Ima izmena u odnosu na knjigu.
Link to comment
ja moram priznati da uz sve nade nisam toliko oduševljen filmom. jeste odličan, izuzetno je duhovit i dinamičan (iako traje 3 sata) ali mi je dosta toga smetalo.ponajviše romantizovano viđenje celokupnog događaja i nedostatak jasnije definisane motivacije glavnog lika.veoma sam dobro upoznat sa ovom pričom (čak sam bio i u kontaktu sa belfortom pre nekoliko godina) i nisam na kraju očekivao neku magičnu kaznu za sva zlodela ili njegovo iskupljenje, ali ne očekujem ni film u kom će, kao u mom slučaju, glupavi klinci izaći iz bioskopske sale sa "kakav car!" ljubomornim komentarima, bez ijedne sijalice koja će se upaliti da im ukaže da su u ekonomskom blatu baš zbog ljudi poput njega. možda bi bolji efekat bio postignut da je belfort zaista prikazan poput beskompromisnog vuka koji je, da bi se spasao, bez trunke razmišljanja bacio sve pod voz kada mu se za to ukazala prilika (što i jeste bio slučaj).inače, soundtrack jedan od boljih poslednjih godina!
Iako Kum(ovi) ne velica mafiju, opet je uzor pravim italijanskim gangsterima. Latino populacija (narocito reperi i gangsteri) se lozi na Tony Montana, iako Scarface ne velica svet dilera droge. Uvek ce biti onih koji ce se loziti na lose momke, i Scorsese je izuvise iskusan da bi se bavio nekom jalovom kritikom gramzivih kuckinih sinova sa Vol Strita i moralisanjem nad tom temom. Zato i pravi satiru.Belfort nema grizu savesti, kao sto je nema ni Henry Hill. Jedino im je zao sto su ih uhvatitli.Znamo da su oni predatori, to jedan film nece promeniti. Da, bice onih koji ce pozeleti da postanu novi Jordan Belfort. Ali, oni postaju to sto jesu dok je ovaca za sisanje. Poenta filma nije u "nemojte biti predatori, to je tako ruzno", vec "nemojte biti gazele, za ime Boga!" Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...