Jump to content
IGNORED

Silikonska nelagodnost


svashtabezneshto

Recommended Posts

Nema nikakve sigurnosti u pogledu estetike krajnjeg ishoda. Mojoj dobroj prijateljici je plastični hirurg unakazio sise, morala je da ide na dve dorade u razmaku od nekoliko godina, a sve to vreme su joj sise bile prilično nakazne. Dakle tri puta pod totalnu anesteziju, drugi put joj nije naplatio, a treći put valjda samo neke osnovne troškove. U svakom slučaju horor. A išla je kod njega na preporuku dve prezadovoljne pacijentkinje koje su dobile u milimetar ono što su želele.

Edited by sailorman
Link to comment
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    50

  • Aineko

    46

  • Indy

    39

  • Dagmar

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa baš zato je interesantno.
tako mi i treba kad pisem pod temperaturom :lolol: htela sam da kazem da tvoj komentar naginje tom odredivanju.
Meni zvuči skoro nemoguće da implantacija te količine stranog tela u organizam nema nikakve negativne zdravstvene posledice. Mislim ne znam, možda grešim. Ali ako ima potencijalnih zdravstvenih posledica, onda to više nije samo stvar estetike nego i lekarske etike i pitanje profesionalne odgovornosti lekara itekako ima smisla. Zar ne?
radi se dakle samo o pretpostavci da "implantacija te količine stranog tela u organizam" ima neke negativne posledica. sta je sa ostatkom estetske hirurgije? svaki iole ozbiljniji zahvat ima nekakve rizike/posledice. na kraju krajeva (ne mogu bas najbistrije da razmisljam trenutno, pa ostavljam da drugi nadju problem u ovoj analogiji) i abortus ima itekakve zdravstvene rizike i posledice. uostalom, sta je sa psihom i necijom idejom kako zele da prozive svoj zivot (namerno zanemarujem to odakle njima uopste fix ideja da je ovo nesto lepo, vec pricam o njihovoj zelji da tako izlgedaju).opet zagadjujem deponiju, ali gagorder je prva pocela -_-
Link to comment

^^Sta to znaci nakazne sise? Prevelike, neodgovarajuceg oblika...? Tj nakazne u smislu da nisu bile ono sto je htela ili stvarno svi koji je vide se sokiraju?

Edited by Evi_
Link to comment

Pa to, sa jedne strane ispada da ne možemo onda baš totalno lekara kriviti (ukoliko baš nije botched job), a sa druge strane i ti plastičari se na osnovu nečega rangiraju od najboljih do najgorih.Mada ovo što Estel pominje oko psihičkih posledica... zbog tih psihičkih elemenata su i otišle pod nož. Nezadovoljni pre, sa mogućnošću da ostanu nezadovoljni i kasnije. Ili se to promeni. Jebem li ga.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
radi se dakle samo o pretpostavci da "implantacija te količine stranog tela u organizam" ima neke negativne posledica. sta je sa ostatkom estetske hirurgije? svaki iole ozbiljniji zahvat ima nekakve rizike/posledice. na kraju krajeva (ne mogu bas najbistrije da razmisljam trenutno, pa ostavljam da drugi nadju problem u ovoj analogiji) i abortus ima itekakve zdravstvene rizike i posledice. uostalom, sta je sa psihom i necijom idejom kako zele da prozive svoj zivot (namerno zanemarujem to odakle njima uopste fix ideja da je ovo nesto lepo, vec pricam o njihovoj zelji da tako izlgedaju).opet zagadjujem deponiju, ali gagorder je prva pocela -_-
To su pitanja koja treba da uređuje lekarski etički kodeks (verovatno ih i uređuje). Ja sam jako slabo upoznata sa tom temom. Rekla bih da ozbiljnost rizika tj. procenat verovatnoće da će doći do zdravstvenih komplikacija igra ulogu. Ukoliko je rizik mali lekar je dužan da upozori, ali ukoliko proceni da postoji veliki rizik ima pravo da odbije intervenciju. Sad, ovo je jako pojednostavljeno i naravno ostaje pitanje da li i u kom slučaju lekar mora da odbije intervenciju.
^^Sta to znaci nakazne sise? Prevelike, neodgovarajuceg oblika...? Tj nakazne u smislu da nisu bile ono sto je htela ili stvarno svi koji je vide se sokiraju?
Ne bih da ulazim u detalje, recimo da su postojala jako velika odstupanja od onoga što je moja prijateljica želela, a ujedno i velika odstupanja od onoga kako izgledaju prirodne sise. Bilo koje. Edited by sailorman
Link to comment
Mada ovo što Estel pominje oko psihičkih posledica... zbog tih psihičkih elemenata su i otišle pod nož. Nezadovoljni pre, sa mogućnošću da ostanu nezadovoljni i kasnije. Ili se to promeni. Jebem li ga.
Mislim da se pre operacije radi neka psihološka procena. Kapiram da je to užasno neozbiljno i površno, puka formalnost. Inače, ja znam za dosta slučajeva da su ljudi prezadovoljni rezultatom plastične operacije i da im ne pada na pamet da nastavljaju s novim operacijama.
Link to comment
To su pitanja koja treba da uređuje lekarski etički kodeks (verovatno ih i uređuje). Ja sam jako slabo upoznata sa tom temom. Rekla bih da ozbiljnost rizika tj. procenat verovatnoće da će doći do zdravstvenih komplikacija igra ulogu. Ukoliko je rizik mali lekar je dužan da upozori, ali ukoliko proceni da postoji veliki rizik ima pravo da odbije intervenciju. Sad, ovo je jako pojednostavljeno i naravno ostaje pitanje da li i u kom slučaju lekar mora da odbije intervenciju.
100% sam sigurna da svaki iole ozbiljan lekar (cak i kod nas) upozori na moguce rizike. a pretpostavljam i da kod ovih operacija ne postoji taj 'veliki rizik' po zdravlje (jeste da se nisam udubljivala u materiju, ali kontam da bi se znalo, s obzirom na rasprostranjenost zahvata). zato mi je cudno sto se u ovom slucaju uopste pomislja na preispitivanje profesionalne odgovornosti lekara koji su im ispunjavali zelje.
Link to comment

Mislim da bi lekar koji posumnja da devojke imaju problem u glavi trebalo da ih uputi na to da idu kod psihijatra, a ne da im ugradjuje kurac na celo jer im je to zahtev. Sasvim moguce da ne postoji nikakav pravilnik koji je preksio, ali to me se ni ne tice. Devojke ocigledno nisu tacne, i da, neprofesionalno je tretirati ih kao da jesu i ispunjavati im sumanute zehteve. Ali ok, uvek ce se naci neki lekar bez integriteta kome je sve ok samo dok klijenti placaju.

Link to comment
100% sam sigurna da svaki iole ozbiljan lekar (cak i kod nas) upozori na moguce rizike. a pretpostavljam i da kod ovih operacija ne postoji taj 'veliki rizik' po zdravlje (jeste da se nisam udubljivala u materiju, ali kontam da bi se znalo, s obzirom na rasprostranjenost zahvata). zato mi je cudno sto se u ovom slucaju uopste pomislja na preispitivanje profesionalne odgovornosti lekara koji su im ispunjavali zelje.
E sad, ko da je gagorder prva koja je postavila to pitanje. Isto pitanje je postavljeno jako puno puta u vezi sa ljudima koji su imali zilion operacija i čudi me da nikad nisi čula za to. Drugo, nisam sigurna koliko su ovakvi zahvati 'rasprostranjeni', radi se ne samo o vrsti zahvata nego i o njihovom broju, ali ako ti kažeš da to nema veze, onda OK. :) Kao što sam rekla, slabo znam kako je ova oblast uređena pravnim i etičkim normama, a još slabije koje su medicinske posledice preterivanja sa plastičnom hirurgijom. Ako je uopšte moguće doći do definicije 'preterivanja'. Edited by sailorman
Link to comment
Mene tu interesuje samo koliko plastični hirurzi mogu biti sigurni u krajnji ishod. Ono, kao kad kupuješ hamburger pa onaj splat koji dobiješ ne liči nimalo na okačenu sliku gore. Za pojedine stvari mogu firme da se ganjaju preko udruženja potrošača i dalje preko države da nije isporučeno ono šta je reklamirano/obećano/ugovoreno. Ali ovde, ako sedneš sa lekarom, on ti objasni sve moguće rizike i ti pristaneš na to i potpišeš, možeš lekaru da prdneš pod prozor ako nema direktnih negativnih posledica medicinske prirode. Tipa, pola lica ti visi kao mokre gaće i ne možeš da otvoriš oko. Oko estetike može da se diskutuje, ko što ove dve šećerleme smatraju da su sad jako lepe, ali koliko tu ima mesta teretiti onda lekara i to nekako dokazati? Uporediti stanje nakon operacije sa čime, pretpostavljenim ishodom koji ne možemo nigde da vidimo?
pa vec se jutros na novinama istrtio neki tirazni plastichar, koji bi kaznjavao i oduzimao dozvole i ppreispitivao. mislim, ima to smisla, ne kazem, ali nije bash ni da su se ti fantastichni tirazni neshto ubili od diverziteta, vecina zena koja je neshto radila, npr usne, uglavnom kod srba izgleda tako da ta usta prva ulaze na vrata, pa onda ostatak zene. ne mora se ni pitati da li je neshto radila, radila je bigtajm. sto ima komshinica, ima i ona, u dlaku i milimetar, valjda se taj model lako pravi za male pare. :unsure: pa ako je to estetika, onda je i ovo.a ne sumnjam da zene dolaze i traze chudesa i dolaze opet i traze chudesa i ko bi im odoleo, njima ni njihovim novcima.a bashka charshija koja, nisam nachisto na koju stranu je krenula, al smo resheni da ove dve nsrecnice drndamo dok ne pobele i ili dok ne znam shta. charshija uzvraca udarac... mislim, generalno ne razumem medije. potpuno je jasno da o ostalom (!) ne sme vishe da se pishe, jedino ako je zorana mihajlovic rekla da je bash super, onda moze. pa valjda treba da se popunjava. bolje da smanje broj strana. ili izdaju samo korice sa naslovom kako nam je super... Edited by thermal bug
Link to comment
Ne bih da ulazim u detalje, recimo da su postojala jako velika odstupanja od onoga što je moja prijateljica želela, a ujedno i velika odstupanja od onoga kako izgledaju prirodne sise. Bilo koje.
ne mogu da odolim :DA_9NUU8CQAAwY1J.jpg
Link to comment
interesantno je pitanje profesionalne odgovornosti lekara koji je to napravio ...
Ne uspevam da nadjem nekakvu suštinsku razliku izmedju šminkanja i estetskih (plastičnih i sl.) operacija.Kako bi lekar plastičar mogao da bude odgovoran za moje estetske preferencije?Naravno, mogao bi da odgovara na profesionalnom nivou, ako, kao kod sailormanine prijateljice, nije dobro uradio ono za šta je plaćen.
Link to comment

vi teoretisete a ja sam sinoc uzivo video jednu od ove 2 cupi sa svacijih avatara mada me bio blam da je pitam da se slikamo. inace sam mislio da su fotke fotosopovane ali bojim se da nisu...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...