Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

24 minutes ago, Frank Pembleton said:

Koliko je frekvencija u igri da se deli?



....shiit has hit the fan.

4 su u opticaju, onu Avalinu nece da dodeljuju jos uvek.

  • +1 1
Link to comment
4 su u opticaju, onu Avalinu nece da dodeljuju jos uvek.

Pa onda sve po starom, ne vidim razlog da se išta menja...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment
Koliko su danas stvarno bitne nac frekvencije, i koliko bi jedna za Novu/N1 mogla da promeni nešto? 

Može da promeni u količini reklama i muljanja sa istim...



....shiit has hit the fan.
Link to comment

A zar nisu kablovski operateri u obavezi da imaju sve programe sa nacionalnom frekvencijom u svojoj osnovnoj ponudi?

Ako je tako onda bi bilo odlično da N1 dobije, i ako je tako jasno je da neće.

Link to comment
5 minutes ago, Svarog said:

A zar nisu kablovski operateri u obavezi da imaju sve programe sa nacionalnom frekvencijom u svojoj osnovnoj ponudi?

Ako je tako onda bi bilo odlično da N1 dobije, i ako je tako jasno je da neće.

jesu

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, mraki said:

Koliko su danas stvarno bitne nac frekvencije, i koliko bi jedna za Novu/N1 mogla da promeni nešto? 

Bitne su jer ima ljudi koji nemaju kablovsku, pa gledaju na antenu. Svi televizori kupljeni poslednjih godina ima tu mogućnost. Realno je i glupo kad neko ko gleda samo Pink i RTS u realnom vremenu plaća kablovskoj za lošiju uslugu od zemaljske. Na zemaljskoj mrežu imaju 99,999% uptime.

 

Još bitnije je pravilo "must carry" koje uvodi obavezu prenosa za sve kablovske mreže za sve nacionalne "frekvencije". Takođe uvodi obavezu da sve naci tv stanice daju svoje programe domaćim kablovskim provajderima bez nadoknade. 

Link to comment

Mislim da je ta "must carry" uredba davno ukinuta, tj. nije dugo ni trajala. Tako da vlasnik kanala sa nacionalnom frekvencijom ima pravo da od operatera traži naknadu za emitovanje, ali u tom slučaju operater nije dužan da ima taj kanal u ponudi. Ako je nac. kanal besplatan onda operater mora da ga pusti u ponudu.

Link to comment
3 hours ago, fusion_ said:

Mislim da je ta "must carry" uredba davno ukinuta, tj. nije dugo ni trajala. Tako da vlasnik kanala sa nacionalnom frekvencijom ima pravo da od operatera traži naknadu za emitovanje, ali u tom slučaju operater nije dužan da ima taj kanal u ponudi

Da

Na primer mi na kablovskoj nismo imali B92 ,moj doskorašnji operater koga je nedavno ,skoro na silu preuzela supernova ,nije hteo da plaća

B92 jer su tražili previše 

Link to comment
10 hours ago, fusion_ said:

Mislim da je ta "must carry" uredba davno ukinuta, tj. nije dugo ni trajala. Tako da vlasnik kanala sa nacionalnom frekvencijom ima pravo da od operatera traži naknadu za emitovanje, ali u tom slučaju operater nije dužan da ima taj kanal u ponudi. Ako je nac. kanal besplatan onda operater mora da ga pusti u ponudu.

mislim da nije (na papiru)

http://rem.rs/sr/arhiva/vesti/2017/10/lista-televizijskih-programa-za-koje-je-predvidjen-obavezan-prenos-kao-mera-zastite-medijskog-pluralizma#gsc.tab=0

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...