Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Umro Aleksandar Vasic, bivsi urednik Radio Indexa....onda se prodao Zeljku Mitrovicu...
Istakao se kao predsednik saveta RRA

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Ja sam baš voleo Index. Pamtim Vasića kao urednika u najgore vreme. I Palavestrino prenošenje 5og oktobra.
I onda obojica završe kod Mitrovića.

 

@Frank PembletonDa ga nisi pomešao sa Cekićem. Cekić je bio direktor Indeksa.

Edited by salerokada
  • +1 3
Link to comment

Nije taj prelaz došao odjednom, imao je Vasić i onu podugačku smradovsku epizodu u RRA sa Cekićem i drugom indeksovskom ekipom.

 

^

Obojica su bili u RRA, Cekić je bio predsednik saveta.

Edited by vememah
Link to comment

A nakon RRA se smestio u redove onih ranih naprednjačkih medija, pre nego što su uzjahali na vlast...kako beše ono - Skaj plus, Svet plus, KCN i tako to, već sam zaboravio. 

  • Hvala 1
Link to comment
Nije taj prelaz došao odjednom, imao je Vasić i onu podugačku smradovsku epizodu u RRA sa Cekićem i drugom indeksovskom ekipom.
 
^
Obojica su bili u RRA, Cekić je bio predsednik saveta.
Помоћник главног и одговорног уредника информативног програма телевизије Пинк и уредник телевизије Вести Александар Васић изненанда је умро у 58. години, јавила је данас телевизија Пинк.

Васић је рођен у Приштини 1963. године. Апсолвирао је на групи за југословенске књижевности и општу књижевност на Филолошком факултету у Београду.

Радио је као новинар и уредник у бројним часописима и електронским медијима.

Био је уредник и водитељ политичке емисије „Правац” на телевизији Пинк и председник Савета РРА, преноси Бета.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

I uredno nisu ubacili da je bio urednik Radio Indexa.. odatle ga i znam licno. Nije delovao kao skot koji ce preleteti, Cekic jeste, on ne. A Palavestra je posebno razocarenje, pogotovo posle Studentskog protesta.

Link to comment

Kao što rekoh, netačno je da je bio predsednik. Dok je on bio u Savetu, predsednici su bili Cekić (otkako je to telo uopšte osnovano) i Porfirije. On je bio Cekićev zamenik i smenjen je zajedno s njim 2008, a mandat mu je istekao 2011, nakon čega više nije biran u Savet.

 

30.7.2008.

Quote

Savet Republičke radiodifuzne agencije smenio je na jučerašnjoj sednici, čije održavanje nije najavljeno medijima, predsednika i zamenika predsednika Saveta Nenada Cekića i Aleksandra Vasića, a na te funkcije izabrao episkopa jegarskog Porfirija i Gorana Karadžića. U saopštenju RRA, koje je potpisao novi predsednik vladika Porfirije, navodi se da Cekić i Vasić ostaju članovi Saveta.

https://www.danas.rs/drustvo/episkop-umesto-eticara-na-celu-srpske-radiodifuzije/

 

30.5.2014.

Quote

Dosadašnji zamenik predsednika Saveta RRA Goran Karadžić izabran je na mesto predsednka tog tela.

Dosadašnji predsednik Saveta episkop Porfirije (Perić) je, zbog izbora za Mitropolita zagrebačko-ljubljanskog, podneo ostavku na tu funkciju, saopštio je RRA.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/1611023/karadzic-izabran-za-predsednika-saveta-rra.html

 

12.2.2014.

Quote

Savet RRA mesecima je bio nekompletan, pa je u jednom trenutku umesto devet, imao samo pet članova, pošto je u februaru 2011. mandat prestao bivšem predsedniku Nenadu Cekiću, zatim Aleksandru Vasiću i Vladimiru Cvetkoviću, dok je Svetozar Stojanović preminuo u maju 2010.

https://nuns.rs/izbor-pretvoren-u-politicku-farsu/

 

Uostalom, postoji Google pretraga s ograničenim vremenskim opsegom, lako se može izbaciti današnji dan i videti pominje li se Vasić kao predsednik Saveta RRA bilo kada u prošlosti ili na sajtu tog tela, što naravno nije slučaj.

Edited by vememah
Link to comment

Bez obzira na sve, zao mi ga kao coveka. Znali smo se iz porodilista, moj klinja i njegovi blizanci zajedno bili na neonatologiji, nekoliko nedelja. A i tu na Kosi smo se vidjali u setnjama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...