Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

11 minutes ago, SNARC said:

Da..dok ne izadjemo iz Srbijice i odemo tamo gde se placa kako treba..e onda Erik pojede bananu.

 

 

Problem je okruženja... Ako se uspostavi narativ da je hohštapleraj ok, većina neće hteti da radi, da ne bi bio budala u očima drugih i u Nemačkoj, i u Češkoj i u Srbji... Sa druge strane, kada Mile™ ode napolje, ako ne radi, onda je on budala, pa se trudi da radi što bolje, da mu se ne smeju ili da ne dobije nogobulj™...

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

...a ima i delić ovoga: kad bi Mile bio adekvatno plaćen za posao koji obavlja, onda ne bi simulirao da radi i ne bi kao radio.

Do not go that way... Gomila preplaćenih koje poznajem kurcu sviraju ceo dan i spletkare, rad im na pamet ne pada... A dobra plata... Nema to veze sa platom, ovde...

 

Anegdotalni primer, dovedemo čoveka iz državne firme, koji je tamo slovio za lika koji je radan i puno zna... Toliko je radan, da ne može dve proste stvari da uradi, koje dajemo juniorima posle 6meseci do godinu dana uvežbavanja...Plata mu je za srpske prilike odlična... Prosto, nije naučen da radi, nije naučen da uči i da napreduje usled izloženoti okruženju tipa lezi lebe da te jedem... To što je tamo odskakao, nije nikakav garant da je stvarno drugačiji... Inače, kad god ga vidiš, kao nešto radi i zadubljen je u posao, kad ga pitaš kako npreduje sve je OK, što u velikim sistemima suštinski pali...A kad dođe dedlajn, ona je jebg, nisma stigao, što možda pali u velikim sistemima, ali kod nas jok...

Link to comment
11 minutes ago, Filozof manijak said:

...a ima i delić ovoga: kad bi Mile bio adekvatno plaćen za posao koji obavlja, onda ne bi simulirao da radi i ne bi kao radio.

 

Negde pocetkom decembra dobijem poziv za posao..Hteo sam svakako zeni da se sklonim sa ociju malo, malo da uvezbam ruku jer nema mnogo posla za TIG varioce u Srbiji a ovo je bila odlicna prilika..to sto se sat placa bas malo nisam ni uzeo u obzir, iskreno radio bih i bez kinte samo da mi ruka ostane u stimungu. Pricam sa covekom, dogovorimo se..kaze, pocinje se od ponedeljka, 8h.

 

Ponedeljak, budem tu u 7:50..sefa nema, kazu ne dolazi nikad pre 11. Ok.

Lika koji vodi sektor u kome bih trebao da radim isto nema, kazu on dolazi u 10:30. Ok.

 

Gledam, pitam ljude oko sebe...reko sta bre ja da radim...Kazu "Pa uzmi, radi nesto."

 

Radno vreme do 16h. U 16:10 zavrsavam, gasim aparat..a sef ce "Pa neces valjda kuci..ja racunao da ces ostati bar do 18-19". 

 

Pet dana sam bio tu..isplacen mi je svaki minut. Nikad nisam znao sta mi je posao, sta treba da uradim, sve nesto na naskoke i preskoke. 

Hvala im ko braci i da se ne vidimo vise.

  • +1 1
Link to comment

Pa dobro, otkud onda tolika nestašica radnika (stolara, keramičara, vodoinstalatera) po Srbiji?

Što se tiče cene rada u ITsektoru, mislim da tu tržište još nije regulisano, otud i takvi primeri kao kod Radise.

Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Što se tiče cene rada u ITsektoru, mislim da tu tržište još nije regulisano, otud i takvi primeri kao kod Radise.

Tržište je katastrofa... Posle dosta menadriranja u logici kako ravijati firmu, na kraju je negd eodlučano da idemo Ajax metodom, uzmeš klince i probaš, pa kako ispadne... Od matorih, uglavnom nema vajde, iz milion razloga, a skupi su...

 

15 minutes ago, Filozof manijak said:

Zato što je u velikom sistemu neko radio za njega, a on je ubirao plodove (između ostalog)

A i ovo je moguće... Preporuke su bile ok...

 

@SNARC

 

A ima i toga, i to jako puno, i razumam i sa te strane razočaranost Mileta™, da ga gazda tretira kao budalu... Očigledno suviše gledam(o) anegdotalno stvari,...

  • +1 1
Link to comment

zato što je korona sjebala sve, ali prisetimose stanja pre pandemije

s jedne strane okruženje je takvo, kako je opisao Radiša, pogotovo u javnim ustanovama i preduzećima.

S druge strane - otkud takvo stanje?

Link to comment

Vučić danas između ostalih odlikovao Jelenu Zorić sa N1 i Gordanu Uzelac sa Pinka.

 

Quote

Ukazom predsednika Srbije, među dobitnicima odlikovanja povodom Dana državnosti našlo se i sedmoro novinara – sa televizija B92, Pink, Prva, N1 i kineske China Central Television (CCTV), kao i dnevnih listova Politika i Džerusalem Post, koji su odlikovani Srebrnom medaljom za zasluge.
Dobitnici među novinarima su Bratislav Ilić sa televizije B92, novinarka TV Pink Gordana Uzelac, Danijela Davidov Kesar iz dnevnog lista „Politika“, Zoran Maksimović sa Prve srpske televizije i Jelena Zorić sa televizija N1.
Odlikovano je i dvoje stranih novinara – Jing Zang, novinarka Čajna Central Televižn (China Central Television, CCTV), kao i Majkl Frojnd iz dnevnog lista Džerusalem Post.

https://www.danas.rs/drustvo/vucic-urucio-odlikovanja-povodom-dana-drzavnosti-srbije/

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...