Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Kod pitanja "kako bi se to uradilo" pre svega mislim na društveni mehanizam, još bolje, društveno ustrojstvo, u kome bi bilo moguće navesti privatne medije da znatno ograniče profit na osnovu subjektivnih kriterijuma o prihvatljivosti kulturnih sadržaja.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Godina 2016., planeta se iscudjava vlasnicima kablovske kako ne razumeju da im Netflix jede trziste, najmoderniji segment Srba zeli da se ogranici lokalni TV program. Oce to, oce...

Link to comment

Godina 2016., planeta se iscudjava vlasnicima kablovske kako ne razumeju da im Netflix jede trziste, najmoderniji segment Srba zeli da se ogranici lokalni TV program. Oce to, oce...

 

da, to mi je WTF momenat u ovoj priči. kao da se od 1985. nije baš ništa promenilo, nikakvi novi mediji nisu nastali.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

@Ticher, na temi smo o medijima, ne pisemo na kulinarstvu. Necu valjda ovde da pisem o zabljim batacima.

 

I naravno, mediji nemaju nikakav uticaj na vaspitanje nacije jer Kristijan i Stanija zapravo idu  pesice po kucama i propagiraju vrednosti

 

 

Godina 2016., planeta se iscudjava vlasnicima kablovske kako ne razumeju da im Netflix jede trziste, najmoderniji segment Srba zeli da se ogranici lokalni TV program. Oce to, oce...

 

 

... jeste, ocemo da gasimo televizor™

 

radi se bre aman o nekoj makar minimalnoj regulaciji onoga sto ide u etar jbt. Sada je i to atak na neku slobodu i kvazi liberalizam.

Link to comment

hoćeš da se zgražavaš ili da pričaš ozbiljno?

 

 

ja najozbiljnije pitam kako bi se to uradilo i šta su 2016. godine kriterijumi za šund.

 
dakle, redosled koraka. koji zakoni treba da se promene, kako se uspostavljaju kriterijumi za šund, ko ih uspostavlja (ovo je izuzetno bitno pitanje), kako izgleda proces monitoringa TV programa, koje su sankcije.
Edited by Аврам Гојић
Link to comment

radi se bre aman o nekoj makar minimalnoj regulaciji onoga sto ide u etar jbt. Sada je i to atak na neku slobodu i kvazi liberalizam.

 

Ma potpuno je svejedno da li je atak ili nije, ja se smejem ideji da je to moguce, tek posle mozemo pricati da li je potrebno. Takve stvari jedna Turska ne moze efikasno da izvede, mozda jedino Kina, ali mi kad iskopamo les Mice Orlovica cemo konacno da se pridruzimo toj osovini zemalja koje brinu za dobro svojih gradjana.

Link to comment

pa kristijana i stanija (ako je to najveći problem srbije, onda smo na dobrom putu) imate:

 

- na tv-u: pink i happy

- na internetu: youtube i daily motion prepuni klipova; postoje sajtovi, blogovi koji prate dešavanja oko kristijana i stanije i sl.

- novine: kurir, informer, pa i neka politikina izdanja redovno informišu o dešavanjima u tom svetu, da ne govorim o nedeljnicima skandalu, svetu, itd.

 

 

no, meni je zaista sjajno da neko želi preko kontrole "etra" da pravi bolje i zdravije ljude... pogledajte kalendar i spisak serija na netflixu, koje biste zabranili pa se javite.

Link to comment

Meni je zanimljiv jedan aspekt ovog (predloga?) zakona o fotografijama i autorskom pravu.

 

Naime, krađa autorskih prava se značajno razlikuje od bilo koje druge krađe po jednoj stvari - ne otuđuje se već se obezređuje predmet krađe.

Znači, autoru ostaje njegovo delo, takvo kakvo jeste, neoštećeno i neotuđeno, samo obezvređeno, drugim rečima ne može da se proda.

 

Kakav će biti uticaj domaćeg zakona na tuđa autorska dela? Da li to znači da će npr. Blic moći da objavi fotografiju koju je pokupo sa National Geographics jer je tu fotografiju ionako uslikao aparat a fotograf samo stiskao gumbić?

Edited by JozoMujica
Link to comment

Ne, tek taj deo sa razlozima za takvu ideju je spektakl. Samo da skinemo Staniju s TVa i sredicemo situaciju znacajno. Ovo sto deca gledaju i sto je postalo normalizovano iskljucivo u politickim emisijama ne moze da se poredi ni sa kojom zabavnom idiotijom. Bukvalno da imamo shemale kepece koji se jebu u skolskom programu to ne bi bilo bitno ako je svaki dan Vuciceva konferencija za stampu.

Nisu deca zaglupljena nicim, zaglupljeni su im mama i tata, a uz ovakvu generaciju roditelja nisam siguran da treba bilo kakav moral da im se namece posto ce po random sistemu imati vise sanse. Saberite samo ljude za koje mislite da bi bili u toj komisiji, samo slozite ta imena onih koji bi danas imali nekakvu sansu da odlucuju i shvatite sta predlazete. Kristijan je meni daleko bolji izbor.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...