Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

zakon su pisali komunikolozi I profesori zurnalistike ocigledno a ne pravnici pa samo tako, kroz ta strukovna ucenja jedino moze I biti razumen™

Link to comment

Eto, opet su da bude nešto izglasano podvalili najvišem zakonodavnom organu zemlje u kome su pravnici najzastupljenija profesija u svim sazivima od devedesete...

Link to comment
Da li u medijskoj oblasti postoje neka pravila koja regulišu situaciju na osnovu koje se pravi razlika između novinskog članka i reklamnog teksta? Npr.  da li je uobičajeno da neko profitno pravno lice dostavi tekst mediju u kom opisuje svoje poslovanje u superlativu u trećem licu jednine, a onda medij taj tekst objavi nepotpisan ali i bez navođenja da se radi o reklami?
Na to ukazuje i ako je objavljen tekst u elektronskom mediju, u tim slučajevima onemoguće komentare, za razliku od ostalih tekstova gde su komentari omogućeni.

Postoje. Samo su toliko rastegnuta da omogućavaju različita tumačenja.
A mediji su odavno postali "klijentelistički" i kroz marketing i kroz uređivačku politiku...
Link to comment

treba imati u vidu da je product placement (briljantno preveden kao "plasiranje proizvoda") uslovno dozvoljen. linija izmedju prik. ogl. I pp-a moze biti tanka

Link to comment

Ne znamo rashode, ali kako god, izgleda da Mitrović ne stoji loše uopšte.

Znam da je bilo priča da ga i pored svih kombinacija jedva održavaju na aparatima.

Link to comment

Piše ispod da je tome izvor Bisnode d.o.o. 2016. Da li sam dobro shvatio da su to podaci stari godinu dana i koji se odnose za period pretprošle godine?

 

Vidim da i Rijeka danas prenosi taj mediadaily i valjda hvali RTL i Novu TV kao valjda najbolje po odnosu prihoda i broja zaposlenih...

 

Otkud znam, to je valjda bitno onima koji se time poslovno bave, ovako mi deluje pomalo kao guranje nosa u tuđa posla. Pritom mi nije baš i najjasnija ta eksluziva i još traže logovanje, a podaci od pre dve godine...

 

Mislim, podaci su im iz perioda kada je Agrokor valjda bio jedna od jačih kompanija u regionu...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...