Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Oduvek sam više voleo zapadnu propagandu jer ona za nijansu više poštuje intelekt konzumenta. Ona pridobija konzumente na suptilniji način, kroz pažljivu selekciju informacija i sagovornika i udobno vodi konzumenta do logičnog zaključka .... Primeti se da su se ljudi više trudili da izgrade propagandni sistem koji bi delovao diskretnije, i to treba poštovati ... 

 

Za razliku od njih, ruska propaganda je direktna, sirovija, ona objavi već friziranu vest i, tap, odmah uz vest priloži komentar u kojem konzumentu objasni kakav zaključak mora da izvede na osnovu objavljene vesti. Tu nema mesta vrdanju, dok kod zapadne ipak možeš malo da vrludaš ...  

 

RTS je, recimo, devedesetih sledio taj ruski model propagande, znači u dnevniku ste imali neku mešavinu vesti i komentara, brisale su se granice, spiker je, čitajući vest, već komentarisao i izvlaćio zaključke ...

Edited by stoka
Link to comment

Poenta ove priče je da u ušima glasača SNS zvoni "sjever Kosova" i da je sad to strateški cilj, pa kad kao izboksujemo tu nesretnu ZSO da bude kako smo pobijedili 10:0

 

Ostatak Kosova više niko ni ne pominje, sad je fokus na sjeveru.

Link to comment
16 minutes ago, 3opge said:

ne bre, samo nateras lazanskog da oslobadja Kosovo sa svojim armijama.

 

 

Toj nistariji da das dzak krompira da ljusti ili da prizna Kosovo, mislim da ne bi dobacio ni do jednog celog oljustenog krompira. Davalac tudje krvi, svrsitelj na tudjim mukama...vanserijski olos! Ni pleonazmom pleonazma se taj sljam ne bi dao opisati.

Edited by Nesh
Link to comment

 

Quote

Šaljivu vest portala Glas Zaječara o krađi dresiranih životinja iz cirkuske trupe „Circus Balkanski“ kao pravu vest prenelo je nekoliko portala - Srbija danas, Blic, Radio Magnum, Alo. U vesti se tvrdilo da su na graničnom prelazu Vrška Čuka otkriveni otmičari dresiranih životinja, kao i da je jedna od životinja, persijska mačka, pobegla i da luta okolinom Zaječara. Ovu vest ne samo da je prenelo nekoliko najčitanijih portala, već su joj dodali i svoje „sočne“ detalje.

 

Edited by Nesh
Link to comment
Quote

Copy-paste novinarstvo

I prvoaprilska objava portala grčkainfo.com o tome da će na Halkidikiju od 1. maja biti uvedene ekološke takse našla se na sajtovima brojnih domaćih portala kao istinita vest.

Navodi se da prvi i drugi prst ovog grčkog poluostrva, Kasandra i Sitonija, uvode ekološke takse zbog visokog zagađenja vazduha i prirodne sredine, i da su već postavljene naplatne rampe na kojima će turisti plaćati ekološku taksu od 1. maja do 1. oktobra, u različitim iznosima za motocikle, putničke automobile, autobuse i kamione, kao i za osobe “po jedan evro”.

Odmah ispod teksta, međutim, na ovom sajtu o Grčkoj stoji fotografija na kojoj piše “Aprililili”.

Iako je već na osnovu toga prilično jasno da je reč o šali, portal je to potvrdio i Raskrikavanju.

“Naravno da je tekst prvoaprilska šala, kao što se može videti na linku “izvor” ispod teksta, kao i na slici “Aprililili” na kraju teksta”, kažu sa portala grckainfo.com.

Međutim, prvoaprilsku šalu su, pozivajući se na ovaj sajt, kao ozbiljnu vest o tome da turiste očekuju nove dažbine na letovanju preneli i agencija Tanjug (odakle je vest preuzela Radio-televizija Vojvodine), portali Blic, Kurir, Espreso.rs, Smedia, kao i portal 021, B92.net i Telegraf koji su tekstove u međuvremenu skinuli sa sajta, ali su oni ostali u “keš” memoriji.

 

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Možda su izbrisali iz keš memorije ali papir sve pamti. Malopre su u prelistavanju štampe u jutarnjem programu RTSa ladno pročitali vest o eko taksi na Halkidikiju. Ne znam koje su novine bile izvor, možda hefaca zna?

Link to comment

Blic se bavi gostovanjem "dramaturkinje" Biljane Srbljanović kod Srđe Mjehura Anđelića i ima članak o tome šta ona kaže "o poznanstvom s Anom Brnabić".

 

Quote

 

"PUCA MI KAD ME OPTUŽE DA SAM UZELA PARE" Biljana Srbljanović o svađi na Fejsbuku i poznanstvom s Anom Brnabić

...

Ali, sa druge strane ja se trenutno u Srbiji sa 99,8 odsto ljudi ne slažem politički. Ja sam u onih 0,2. Kada bih ja tražila političkog istomišljenika da nešto radim ja ne bih nikad nikog našla - rekla je ova dramaturkinja.

 

blic.rs/vesti/politika/puca-mi-kad-me-optuze-da-sam-uzela-pare-biljana-srbljanovic-o-svadi-na-fejsbuku-i/jbw5vp8

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...