Jump to content
IGNORED

Raspudić dr Nino


Turnbull

Recommended Posts

Ma da, Syme jugoslovenčino, idi u Hrvatsku pa tamo otvaraj teme o hrvatskim analitičarima :mad:Sasvim sigurno da ne colonelo, jer gorenavedeni čobani ne zavređuju dovoljno pažnje ni u Srbiji. Nino ipak piše i obraća se nešto modernijim jezikom i mrvicu je inteligentniji.

Edited by dillinger
Link to comment
  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    24

  • kim_philby

    13

  • Otto Katz

    9

  • gospa buba

    8

Ja u stvari mislim da Nino nije samo Hrvatska, već regionalna pojava, i u tome je sličan likovima poput Bazdulja i Kecmana. Obzirom da je Hercegovac, učestvuje u bar dve nacionalne javne sfere - hrvatskoj i bosansko-hercegovačkoj.

Link to comment

Zasto ovaj mladi covek stalno ima taj tupi grc i zaledjen osmeh na licu?Jbt, Syme, ladno cete Kim i ti da me naterate da krenem u istragu Bazduljevih kolumni, lika i dela, nije valjda za poredjenje sa ovim deckicem?

Link to comment
Zasto ovaj mladi covek stalno ima taj tupi grc i zaledjen osmeh na licu?Jbt, Syme, ladno cete Kim i ti da me naterate da krenem u istragu Bazduljevih kolumni, lika i dela, nije valjda za poredjenje sa ovim deckicem?
ma to bi ti bilo gubljenje vremena. btw, nino je zanimljiviji kao pojava.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
Zasto ovaj mladi covek stalno ima taj tupi grc i zaledjen osmeh na licu?Jbt, Syme, ladno cete Kim i ti da me naterate da krenem u istragu Bazduljevih kolumni, lika i dela, nije valjda za poredjenje sa ovim deckicem?
samo se vi zaputite u smeru Symetovih fiksacija i ima daleko da dogurate.
Link to comment

Iscimah se da pogledam uratke i, jbg, ovaj Raspudic je potpuno nezanimljiva i neintrigantna pojava. Ili barem ni blizu toliko zanimljiva da ima svoj topik na ovom svetom mestu. Al dobro, neka bude.

Link to comment

Ali Symetu se mora priznati da ih pronalazi, imenuje i klasificira s entuzijazmom i posvećenošću jednog entomologa. Vidim ga kako razgleda kolekciju, slaže ih s ljubavlju, uspoređuje morfologiju, dugo pod lupom proučava šare na krilcima... s radošću usklikne kad otkrije raspudićevsku notu kod Bazdulja, iste reproduktivne strategije kod srpskog i hrvatskog primjerka...

Link to comment
Zanimljiviji? Ovaj Apsurdic?Bas ne volis Bazdulja.
kao pojava. ne kao autor. ostao sam duzan o anti i ninu.pazi ja sam apsurdica upoznao mislim 2005. godine. tada su valjda podigli taj spomenik brus liju. zapravo je tada ovaj mladi dinaroid bio tacno ono sto arbajtmen lepo opisuje. razbaruseni gorostak zaljubljen u sopstveni glas i veselo spadalo koje bi lepo razveseljavalo ljude nad kacamakom u nekom katunu. i pri tome je bio zesce iskren u onome sto je radio. on i njegovi kompanjoni su zaista verovali da je podizanje tog spomenika put stvaranju neke ne-etnicke meta pozicije u podeljenom mostaru.ja vam ne mogu objasniti studioznost s kojom su oni prisli tome. te kakav polozaj ce mali zmaj zauzeti (da ne gleda preteci ni prema hrvatskom ni prema bosnjackom delu grada) te sta ce pisati na postolju i sve tako. na pitanje zasto brus nino je blagogoljio da je to zato sto je tudj a nekako nas i nekako detinji te da se njemu niko nece verati po porodicnom stablu da nadje nekog etnicki nepodobnog. i meni je sve to izgledalo naivno ali nikako neiskreno. tokom te akcije oni su dosli i u sukob sa lokalnim subnorom oko lokacije na kojoj se valjda ranije nalazio neki pravi antifa spomenik ali nino je preko toga presao uz objasnjenje da su wwii zapravo uzurpirali bosnjaci i donekle srbi te da je potrebno nesto novo odnosno kinez.e sada kako je vreme prolazilo ispostavilo se da malom zmaju tesko ide protiv lokalnih sovinizama i da je, kao u onom vicu o muji i japancu, daleki istok bosancima ipak na trecem mestu a posto nino ne voli da gubi i zeli da se bavi politikom resio je da ako vec ne moze biti shaolin monah onda ce postati makar ustasa. i bi tako.e sada sta je problem naseg veselog dalmosa ante? on kaze da ako je nino hrvatstvo onda on ne zeli biti hrvatom vec apacem. dakle kako je nino napustio neproduktivnu i eskapisticku poziciju kung fu ratnika sa dalekog istoka ante je brze bolje potrcao da potvrdi da je eto tu moguce biti ili zapadnoamerickim indijancem ili franjevcem. meni se cini da je prilicno lako i bezbedno biti apac ako nema u kraju kit karsona ili 7. konjice. takodje nije bas ni produktivno. politicki, mislim. franjevce cuva bob i ivo josipovic pa su oni toliko lepi da su zvan ovoga sveta.tu je nino ipak posteniji. biti ustasom je sasvim u korak sa aktuelnom problematikom u bosni. doduse i ante i nino su mogli izabrati neku drugu poziciju, kojih ipak ne manjka u tzv. tradiciji ovih prostora, ali jedan je izabrao etnicki cinizam duvanja u ustaske drombulje a drugi beslovesno lupanje u josipovicev tam tam. naravno, moje simpatije su kod indijanca. i ko zna mozda lupajuci do besvesti prizove poglavicu vinetua koji mu otkrije da je jednom, ne tako davno, i on bio jugosloven po imenu gojko mitic.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
Ali Symetu se mora priznati da ih pronalazi, imenuje i klasificira s entuzijazmom i posvećenošću jednog entomologa.Vidim ga kako razgleda kolekciju, slaže ih s ljubavlju, uspoređuje morfologiju, dugo pod lupom proučava šare na krilcima... s radošću usklikne kad otkrije raspudićevsku notu kod Bazdulja, iste reproduktivne strategije kod srpskog i hrvatskog primjerka...
:lol:
Link to comment
Inače, kratko uputstvo za prepoznavanje fašista u regionu: više od 20 godina nakon raspada Jugoslavije, još uvek kukaju o Jugoslovenima kao o realnoj političkoj pretnji po jedinstvo svojih nacionalnih korpusa.
e to mi je drago chut :rolf:
Zasto ovaj mladi covek stalno ima taj tupi grc i zaledjen osmeh na licu?
mislim da to kod zensaka opako prolazi. em filosof, em smoren, dushu dao da ga se ozivljava ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

evo i ja da doprinesem Symetovom plemenitom entomoloskom poduhvatu. idemo na hardcore teme.

Bleiburg, Polog i Šušak- dokaz nesebične žrtve hercegovačkih HrvataSubota, 08 Svibanj 2010 14:20nino_raspudic_31fr.jpgdr. Nino Raspudić"I Bleiburgu i Pologu i Šušku zajednička je nesebična žrtva hercegovačkih Hrvata koji su uvijek gledali širi hrvatski interes za kojeg su bili spremni žrtovati sebe", rekao je dr.sc. Nino Raspudić profesor na Filozofskom fakultetu u Zagrebu pitajući se jesu li se ljudi u Hercegovini borili za Hrvatsku u kojoj je predsjednik u samo par mjeseci svoga mandata više puta ponovio kako odbija otići u Bleiburg navodeći izliku kako ne želi ići tamo dok se pojavljuju ljudi u crnim majicama, kao da se ne može sućut izraziti bilo koji drugi dan u godini izvan obljetnice obilježavanja."U budućnosti vođeni idealima kojih se danas prisjećamo, Hercegovci moraju dodati i dozu racionalnog gledanja i vlastitog interesa, i tek onda ćemo dočekati da obilježavamoi svoje pobjede na svoj račun.", rekao je na kraju svog izlaganja prof. Raspudić na središnjoj svečanosti obilježavanja obljetnica Bleiburg i križni put 1945., zaustavljanje tenkova u Pologu 1991. i sjećanje na ministra Gojka Šuška 1998. održanoj u kinu Borak."Obilježavanje obljetnica Bleiburga i križnog puta, zaustavljanje tenkova i sjećanje na našega ministra Gojka Šuška koji je umro prije 12 godina naša su trajna obveza. Stoga zahvaljujem svima Vama koji ste odvojili svoje dragocjeno vrijeme i došli da zajednički dostojno obilježimo ove obljetnice i na taj ih način sačuvamo od zaborava", rekao je u svom izlaganju Miro Kraljević načelnik općine Široki Brijeg.(dnevnik.ba)
nas mostarski hipster, ljubitelj kung fu filmova i predmet mastanja zagrebackih studenctica, se ovde razotkriva da je zapravo u potpunosti na neofolk ideoloskoj linji 1 zadriglog EBM-era iz ustaske emigracije.http://www.youtube.com/watch?v=HBXIOd_3H_4 Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...