Jump to content
IGNORED

Raspudić dr Nino


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    24

  • kim_philby

    13

  • Otto Katz

    9

  • gospa buba

    8

Samo ću kratko za početak pa idem da gledam fudbal ali obećavam da ću se vratiti.Dr. Nina sam zapratio još pre par godina gledjući na HRTu emisiju Peti dan...

...uglavnom jer sam imao lagani crush na Ankicu Čakardić6zor4.jpg:wub:

Lagani i opuštajući ritam emisije, u kojoj akademska ekipica koja predstavlja presek, životnostilski i ideološki, Nove Hrvatske, lagano ćakula o svemu i svačemu, podsećao je na one brucoške akademije uz pivo u parku pored faksa, kada svi misle kako su veći od Boga i pametniji od Njegoša. Iz ekipe ćakulanata se izdvajao jedan mladić, lep i neobrijan, razbarušen kao Bajron, sa vazda otvorenim kindlom. Najčeće se dešavalo da on drži banku 75% emisije. O čemu je pričao ja danas ne umem tačno da ponovim - o svemu i o ničemu. Prosto jedan od onih milih gorštaka koji mogu uz vatru pričati satima bez da išta smisleno kažu, jedan od onih koji će slušaoce hipnotisati toplinom svog glasa, melodikom svog poetičnog narečja i samozaljubljenošću u apsolutnu istinitost sopstvenog iskaza. Ukratko - 1 pravi predstavnik intelektualne elite današnjice.nastavak sledi

gledao sam redovno dok je bio igor mandic, ovo kasnije je zestok smor.
Link to comment
Nisam još pročitao čitavu polemiku (moguće da će me mrzeti), ali Raspudića sam gledao redovno prošle godine u emisiji Peti dan. Tamo su mi bili mnogo bliži Srećko Horvat i ona starija gospođa. Raspudić je često bagovao naročito po pitanju Prajda, ali mimo toga mi nije izgledao kao fašista. Više kao nekakav uspešan osrednji nacionalista, dosta umeren za ono što može da se najčešće sretne među tom ekipom. Doduše, samo ga znam preko te emisije - ne znam ništa o njegovom delovanju van toga.
That's how they getcha!Pa on ti je kao i Sloba Antonić i njemu slični likovi - ima jedno, uglađeno i mazno, lice za mejnstrim medije, a drugo kad priča za istomišljenike sa desnice. Na HRT-u uopšteno naklapa o tradiciji, o o značaju religije, itd a onda npr na radiju Mir počne da prebraja kvislinge
Ili npr, u Petom danu priča o tome kako oni koji skupljaju potpise za referendum imaju demokratsko pravo da to rade (tačno, imaju), a onda zapravo potpiše inicijativu za održavanje tog referenduma.A povodom istog je referenduma, DrNino napisao i ovo:
Histerija koja se iz dijela medija podiže oko referenduma kao tobožnje diskriminacije homoseksualaca, kulminira pitanjem – tko je sljedeći? Sugerira se da su većina Hrvata fašistoidni manijaci koji bi ubuduće listom referendumski glasovali da se strijeljaju biciklisti, ukinu prava manjina ili povede sveti rat s cijelim svijetom. Vjeruje li dežurni moralni paničari da bi u Hrvatskoj doista bilo moguće skupiti toliko potpisa za ukidanje bilo čijih prava? I ako doista tako misle, zašto uopće ostaju živjeti među takvim groznim ljudima?
U međuvremenu se deslio ovo, a kada ga je Stanković u emisiji pitao kako sad to objašnjava, Ninek je stao objašnjavati kako u nekim zemljama, poput Francuske npr, uopte i nema manjinskih prava...
Link to comment

Dverjani imaju fiksaciju na Prajd, Antonić i Vukadinović na izdaju Kosova, Ćirjaković i Kecmanović ratuju sa Drugom Srbijom na polju kulture itd, u Hrvatskoj to 1 Nino sve fino objedinjuje te mu je popularnost i uticaj zapanjujući.Kad već Kim potegnu Blaževićehttp://www.youtube.com/watch?v=JNVcv_JQHxwOvako nekako je sve počelo - Nino demaskira ratne profitere koji sad prodaju pomirenje i regionalnu saradnju. Nino demaskira kulturrasističku levicu naročito na primeru njihovog odnosa prema Hercegovcima.U Petom danu, ono malo što sam ispratio, Nino razbija iluzije marksistima. Nino je razlupao sve moderne pošasti koje su se sručile na hrvatski narod i sad polagano otkriva svoju pravu agendu i stavove.

Edited by dillinger
Link to comment

Inače, kratko uputstvo za prepoznavanje fašista u regionu: više od 20 godina nakon raspada Jugoslavije, još uvek kukaju o Jugoslovenima kao o realnoj političkoj pretnji po jedinstvo svojih nacionalnih korpusa.

Link to comment
Dverjani imaju fiksaciju na Prajd, Antonić i Vukadinović na izdaju Kosova, Ćirjaković i Kecmanović ratuju sa Drugom Srbijom na polju kulture itd, u Hrvatskoj to 1 Nino sve fino objedinjuje te mu je popularnost i uticaj zapanjujući.
Živo me zanima da li se po hrvatskim internet forumima ovako naširoko raspreda o gore navedenim analitičarima, filozofima, piscima, ili šta god da su...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...