Jump to content
IGNORED

Rat u Ukrajini - dnevne novosti

Krošek
Message added by Krošek,

Na ovom potforumu se pored pravila foruma primenjuje i kućni red potforuma "Politika - Svet" (vidi naročito pravilo 5.2), a moderisanje u svemu prati uobičajeni obrazac – u vezi s tim, pročitajte ovaj post, a proučite malo i istoriju objava moderatora (kako se iste ne bi ponavljale).

• Ipak, na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Tema o događajima i kretanjima u regionu i oko regiona u kontekstu ovog rata nalazi se na potforumu Politika.

Recommended Posts

44 minutes ago, Redoran said:

Ako mu je pritisak preveliki uvek može da odskakuće za pozicije i prepusti je nekom ko je u stanju da na već solidno nategnut ekspres lonac ne dodaje još tri bara u svakoj mogućoj prilici.

Lupale su i nas rakete, porušena nam je zemlja, izgubili smo teritoriju, imali ludaka za predsednika, pa taj ludak ni u jednom trenutku nije tražio od Rusije i Kine da za naš račun napadnu NATO i pride takav poziv saopštavao u formi: “Vreme je da snažno reagujeMO”.

Ja napisah odavno da biti trećerazredni komedijaš u miru i predsednik države u ratu nisu baš iste stvari.

Taj ludak nije ni imao njihovu pomoć (barem ne javno) tokom rata, niti smo izgubili teritoriju (to je došlo sa mirom), niti je nivo razaranja i žrtava bio onakav  kakav je Ukrajini.

A itekako smo je tražili, 12. aprila 1999. godine je izglasano pristupanje Savezu Rusije i Belorusije od strane Savezne skupštine SRJ.

• +1 3
12 minutes ago, Redoran said:

Uvek možeš da probaš sa nekim argumentom, zato imamo forum.

Diskusioni? 

Edited by Moonwalker
  • +1 4

... u OTAN i EU.
...

da li to kad kazesh otan ima neku drugu/posebnu tezinu?

pitam shto sam radoznala.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

• Wub 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
28 minutes ago, boldrock said:

A itekako smo je tražili, 12. aprila 1999. godine je izglasano pristupanje Savezu Rusije i Belorusije od strane Savezne skupštine SRJ.

Izglasali smo to jednostrano pristupanje koje Rusija i Belorusija nikada nisu ni razmotrili a kamoli prihvatili. SRJ je mimo toga tražila od Rusije političku podršku ali nikada nije tražila vojni napad na NATO. 

1 hour ago, Meazza said:

Problem je sto laze o necemu sto se lako dokazalo kao laz i sto nastavlja da laze. Bas kao sto je lagao da njegova vojska nije bombardovala nuklearnu elektranu.

Ne pije vodu taj argument hvatanja za slamku. Koju slamku? Kao da je u interesu Ukrajine eskalacija sukoba u treci svetski rat. Pa taj treci svetski rat bi se vodio na teritoriji njegove zemlje koja bi bila nacisto unistena. Cemu moze da se nada zemlja koja postane bojno polje nuklearnih sila? Mozda on misli da je to pametno, neka svako sam prosudi koliko je to dobra ideja.

.

Nacin na koji Ukrajina vodi svoju politiku mogao bi vremenom da im se vrati kao bumerang, jer ovakvi glasovi uopste vise nisu retki...FT , ne znam da li je verodostojno, sa ruskog tg..

image.thumb.png.545cfc9d6750af7d395e6229f4fbfb90.png

• Haha 1
17 hours ago, theanswer said:

Bio je bivši američki sekretar odbrane na CNN-u danas i rekao da bi Zelenski trebalo da se izvini jer ipak njegovom raketom je stradalo 2 ljudi u Poljskoj. 

Ali koliko se polomiše da kažu da ipak Rusi su krivi jer su oni pokrenuli nelegalni rat. Ništa protiv toga, ali oni stvarno svoje gledaoce smatraju kompletnim retardima da im bukvalno moraju crtati sve 24/7

Mozda tako smatraju zato sto sve ovo radi odlicno?

A takodje naravno da Ukrajinci i svako drugi na svojoj teritoriji apsolutno ima pravo da presrece rakete onoga sto ga napada, i svakako da ne moze da kontrolise kako ce ta raketa onda da se rasprsne. E sad tu ima jos par osvrta:

-Rusi nisu napali tek tako i samo zato sto su Putleri koji hoce da kradu tudju zemlju (pa da ovo sa Poljacima bude iskljucivo ruska krivica)

-Ali ipak da su znali kako ce da prodju u ofanzivi, mozda bi ipak gutali NATO ekspanziju bez uleta u Ukrajinu? Ja nesto mislim da ima sanse da u tom slucaju ne bi kretali u ovo dok NATO ne bi zakucao skroz na njihova vrata i formalno.

-Ima i ona crtica sa Sirijom gde su ipak uspeli da malo zaustave da NATO zameni Asada demokratskim isisom. Pa su pomislili da ce tako moci da proksuju i po Ukrajini.

2 hours ago, Redoran said:

Ako mu je pritisak preveliki uvek može da odskakuće za pozicije i prepusti je nekom ko je u stanju da na već solidno nategnut ekspres lonac ne dodaje još tri bara u svakoj mogućoj prilici.

Lupale su i nas rakete, porušena nam je zemlja, izgubili smo teritoriju, imali ludaka za predsednika, pa taj ludak ni u jednom trenutku nije tražio od Rusije i Kine da za naš račun napadnu NATO i pride takav poziv saopštavao u formi: “Vreme je da snažno reagujeMO”.

Ja napisah odavno da biti trećerazredni komedijaš u miru i predsednik države u ratu nisu baš iste stvari.

Da li znas nekog funkcionera ili upravljaca da ne misli da je bogomdan da upravlja, ovaj pride ima vojnog uspeha. Nesto od preciznih topova a nesto od motivacije. Ostace da je za njegovo predsednikovanje, sem onoga sto je bilo pre rata, Ukrajina uspela da bude egal sa drugom silom sveta i da ih polagano tera napolje, il dokle bude dozvoljeno imajuci u vidu ruske bezbednosne interese. Mi nismo imali ovakva ledja kakva on ima, zato nismo vikali. Bitno je da se ne reaguje na svaku recenicu, nije katastrofa na pomolu ako se zapeni dok je ovakav intenzitetet, sigurno ga i drugi preko drze za korisnu budalu. On je koristan i njima ali i svojima trenutno. Nekakav rezultat rada je vidljiv, da li bi neko drugi bolje radio, pa moguce. Bolje bi neko na ruskoj strani birao mozda, da je na mestu Putina, tu smo gde smo. Ne zarezuju ga kada prica gluposti i to je dovoljno.

Svi bismo morali da razumemo da ovakvim glupostima Zelenski gubi kredibilitet kod saveznika. Na sta on ima pravo, sta se od njega moze ocekivati i sve ove tugaljive budalastine forumskih ratnih huskaca iz udobnih fotelja o tome kako mu je zemlja napadnuta pa se moze oprostiti i moze se ocekivati su nebitne, bitno je to sto ako uspe da stvori utisak, a radi na tome krvavo, da mu se ne moze verovati, iseci ce upravo granu na kojoj sedi njegova napadnuta zemlja. Sa Zelenskim se desava isto sto se desava sa svakim ko dobije modrice od tapsanja po ramenu, umislio je da moze sve, da je najpametniji i da zna kako da upravlja ljudima poput nemackog kancelara, francuskog predsednika, britanskog premijera, americkog predsednika i ovom drugom boranijom koja mu nije do kolena. Za Ukrajinu je u ovom trenutku neobicno vazno da ne povlaci nikakve sumanute poteze bez makar informisanja ako ne i saglasnosti sa zapadnim saveznicima, jer da nije njih heroizam njegove vojske bi ostao bez naplate a rat bi otisao u drugom smeru.

U Poljskoj se vec cuju glasovi (odlazeci gradonacelnik Lublina) da je Ukrajina namerno gadjala ovom raketom kako bi uvukla Poljsku u ludacku avanturu i da poljske vlasti treba da izvuku usi Zelenskom zbog toga. Ne kazem da je to Zelenski zaista i uradio ali nije dobro za ukrajinsku stvar da se takvi glasovi pojavljuju. Sledeci put kad zasedne za strateske mape i pocnu da mu padaju na pamet ideje kojima nije dorastao trebalo bi da zna da niko od njegovih saveznika nece tolerisati da njegovi ljudi ginu zbog necijih sumanutih pseudostrateskih isprdjivanja. Ovo ce da prodje jer je zapad preduboko zagazio, previse im je vazno i sad nema nazad ali za Ukrajinu bi bilo pametno da se ovako nesto vise nikad ne ponovi.

• +1 2
4 hours ago, Redoran said:

Mislim da bi trazio da su uloge bile obrnute. Ali nasi toboz saveznici su bili jos veci busan kurton tada u odnosu na danas, a vidimo da ni danas nisu nista posebno.

Zelenski mozda ima gafove, neodmerene izjave itd. itsl. ali malo se previse ismeva ovde za nekog ko je do sada bio prilicno uspesan, a da nema bas mnogo prostora za manevrisanje, jer mu je protivnik stavio do znanja da dolazi da ga eliminise i nista drugo ga ne zanima.

• +1 9

Ne znam da li su ovi raketni napadi koda rata, uvod u nesto drugo, ili "otaljavanje". Ja sve nekako imam utisak da obrisi dogovora postoje.  Stoga je i Dzo reagovao kako je reagovao oko ovog incidenta.

BBC prenosi sledece:

America's top general has warned that Kyiv's chances in the short term of winning the war by taking back all Russian-occupied land are "not high, militarily".

Gen Mark Milley acknowledged, however, that there could be a "political solution" in which Russia made a decision to withdraw - saying the invading power was "on its back".

Je l zna neko nesto vise o ovoj izjavi?

24 minutes ago, harper said:

Svi bismo morali da razumemo da ovakvim glupostima Zelenski gubi kredibilitet kod saveznika. Na sta on ima pravo, sta se od njega moze ocekivati i sve ove tugaljive budalastine forumskih ratnih huskaca iz udobnih fotelja o tome kako mu je zemlja napadnuta pa se moze oprostiti i moze se ocekivati su nebitne, bitno je to sto ako uspe da stvori utisak, a radi na tome krvavo, da mu se ne moze verovati, iseci ce upravo granu na kojoj sedi njegova napadnuta zemlja. Sa Zelenskim se desava isto sto se desava sa svakim ko dobije modrice od tapsanja po ramenu, umislio je da moze sve, da je najpametniji i da zna kako da upravlja ljudima poput nemackog kancelara, francuskog predsednika, britanskog premijera, americkog predsednika i ovom drugom boranijom koja mu nije do kolena. Za Ukrajinu je u ovom trenutku neobicno vazno da ne povlaci nikakve sumanute poteze bez makar informisanja ako ne i saglasnosti sa zapadnim saveznicima, jer da nije njih heroizam njegove vojske bi ostao bez naplate a rat bi otisao u drugom smeru.

U Poljskoj se vec cuju glasovi (odlazeci gradonacelnik Lublina) da je Ukrajina namerno gadjala ovom raketom kako bi uvukla Poljsku u ludacku avanturu i da poljske vlasti treba da izvuku usi Zelenskom zbog toga. Ne kazem da je to Zelenski zaista i uradio ali nije dobro za ukrajinsku stvar da se takvi glasovi pojavljuju. Sledeci put kad zasedne za strateske mape i pocnu da mu padaju na pamet ideje kojima nije dorastao trebalo bi da zna da niko od njegovih saveznika nece tolerisati da njegovi ljudi ginu zbog necijih sumanutih pseudostrateskih isprdjivanja. Ovo ce da prodje jer je zapad preduboko zagazio, previse im je vazno i sad nema nazad ali za Ukrajinu bi bilo pametno da se ovako nesto vise nikad ne ponovi.

Ja sam paranoik, pa u svemu ovome samo vidim teren da se pripremi neka sledeca navlakusa za Ruskiz kad bude trebalo.

Eventualno malo da disciplinuju Zelenskog da ne solira previse.

Nema mi logike da ce ovo sad da promeni kako vide Zelenskog niti bilo sta slicno, pa ni mi na forumu nismo popili pricu da je raketa evidentno ruska, tako da nisu ni UK, Holandija itd a preksinoc su vesti bile u tom stilu da su to Rusi. Ne zato sto je rekao Zelenski, a on ima kredibilitet, nego zato sto je zadato da se Rusi optuzuju pa se defoltiralo na to dok nije stigla korekcija. Pa u toj ekipi na tim nivoima niko ni sa zenom/muzem ne gleda u kredibilitet a kamoli Zelenskog

55 minutes ago, harper said:

Mislim da radi posao kako bi vecina radila u datoj situaciji, nije bas da moze da se sagleda iz istih takvih fotelja za sta sve odgovara i kome. Sigurno je deo sada vec ekipe jer to je zemlja od nekoliko miliona ljudi. Ako je ratom ojacano desno politicko krilo i zacementirana ukrajinska nacija i arhineprijatelj onda njegovo ponasanje biva deo price iz koje sada ni ne moze da izadje. Nije da mu se veruje apsolutno, to se vidi iz ove izjave americkog predsednika, tacno je opisan kao nebitan. Nema kapacitet da isece granu na kojoj sedi kao sto nema mogucnosti da aktivira clan 5. 

Nisam puno pisao na temu al sigurno sam vise puta rekao da je ova linija ili deo oko obale bez Odese nesto na cemu moze da se stane, prakticno da se preda deo teritorije agresoru, nesto kao pobeda ove budale i njegove kukavicke ekipe. Cenim da bi u Ukrajini robijao za ovakve predloge. 

Zelenski vise ne seda sam za stolove sa mapama jer ako je od pocetka delovala ekipa iz Moskve a ne ludak, sad se stvara ekipa sa ove strane, ima nesto da bude i kada obojica zavrse karijere, za to treba vise ljudi na tim pravcima. 

Ukrajina je hendikepirana u donosenju pametnih odluka, plus rakete lete po citavoj teritoriji pa je moguce, koliko god kontrolisali, da se nekakva greska ponovi. I sta ce biti, nista. Niko nije Poljsku gadjao namerno. Jedino namerno je napad Rusije. On, ako je budala, isto nije to namerno, a da ce da da ostavku, napisao sam gore, ne biva, ima front a bili su mu u Kijevu, na pijaci u predgradju.

Edited by villiem
  • Create New...