Jump to content
IGNORED

Rat u Ukrajini - dnevne novosti

Krošek
Message added by Krošek,

Na ovom potforumu se pored pravila foruma primenjuje i kućni red potforuma "Politika - Svet" (vidi naročito pravilo 5.2), a moderisanje u svemu prati uobičajeni obrazac – u vezi s tim, pročitajte ovaj post, a proučite malo i istoriju objava moderatora (kako se iste ne bi ponavljale).

• Ipak, na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Tema o događajima i kretanjima u regionu i oko regiona u kontekstu ovog rata nalazi se na potforumu Politika.

Recommended Posts

Kada bi Hezbolahu neko doturio balističke rakete Izrael bi sutradan ujutro detonirao ceo Biski Istok. To je osnovni razlog zašto čak ni glavni sponzor Hezbolaha nije blesav da testira gde je Matkal postavio crvenu liniju.

• +1 1
22 minutes ago, dillinger said:

Ja sam pak fasciniran cinjenicom da ti verujes da se ukrajinska infrastruktura unistava I mesec dana nakon samo iskljucivo zbog te diverzije. 

proveri cinjenicu, pogledaj jos jednom sta sam napisao. Ili procitaj tekst ispod gde je iznet moj stav.

Rusija unistava infrastrukturu zato sto nije trenutno u mogucnosti da drugacije udara po Ukrajincima. 

Krimski most je samo povod i unutrasnji "alibi"/izgovor.

Razlog za unistavanje je da se obicni ljudi demoralisu, da se izazove nova izbeglicka kriza i da se dodatno oslabi Ukrajinska (ratna) industrija.

45 minutes ago, x500 said:

Ja ne znam da li je vredelo ili nije. Ali ja i dalje smatram da je "visoka cena" trenutno placena za minimalnu stetu koja je naneta agresoru.

U danima pred napad imaš na desetke snimaka Rusa koji vozom prevoze tenkove i ostalu tešku mašineriju preko mosta. Posle rušenja nema nijedan snimak - sad sam baš tražio.

Navodno, iako su osposobili jednu od dve pruge preko mosta, strah/oprez od strukturalnih oštećenja ih sprečava da prevoze teške terete. Slično i sa drumskim saobraćajem - kamioni idu na trajekte, ali su tenkovi i slična mašinerija preteški za to.

Mada ne isključujem mogućnost da su samo promenili taktiku i da ih prevoze krišom noću.

• Hvala 1
9 hours ago, Spooky said:

U danima pred napad imaš na desetke snimaka Rusa koji vozom prevoze tenkove i ostalu tešku mašineriju preko mosta. Posle rušenja nema nijedan snimak - sad sam baš tražio.

Navodno, iako su osposobili jednu od dve pruge preko mosta, strah/oprez od strukturalnih oštećenja ih sprečava da prevoze teške terete. Slično i sa drumskim saobraćajem - kamioni idu na trajekte, ali su tenkovi i slična mašinerija preteški za to.

Mada ne isključujem mogućnost da su samo promenili taktiku i da ih prevoze krišom noću.

Pisao sam vec o tome - koriscen je thermit a posle su hladili vodom, tako da je struktura ostecena i nece se koristiti duze za prevoz goriva, tenkova i municije. 

Sada do Krima i Hersona ide samo jos jedna zeleznicka linija u punom dometu ukrajinske artiljerije - upravo kod Pavlinke/Vuhledara, gde su se vodile borbe.

Dakle, logistika ove zime za Herson, Krim i Zaporozje izgleda prilicno problematicno.

Od jutros na ruskom telegramu totalni smak sveta nakon što je potvrdjeno da su Rusi porušili sve preostale mostove na teritoriji koju drže kod Hersona. Svi horski propovedaju povlačenje na levu obalu Dnjepra koliko danas.

Ali ukrajinski telegram skoro isto tako horski tvrdi da je sve navlakuša i psyop.

Pre pet minuta je oglašena vazdušna opasnost na celoj teritoriji Ukrajine.

Ovo je kompletna ludnica u kojoj je jedino sigurno da će danas biti svega i svačega.

• Hvala 1
3 minutes ago, Redoran said:

Od jutros na ruskom telegramu totalni smak sveta nakon što je potvrdjeno da su Rusi porušili sve preostale mostove na teritoriji koju drže kod Hersona. Svi horski propovedaju povlačenje na levu obalu Dnjepra koliko danas.

Ali ukrajinski telegram skoro isto tako horski tvrdi da je sve navlakuša i psyop.

Pre pet minuta je oglašena vazdušna opasnost na celoj teritoriji Ukrajine.

Ovo je kompletna ludnica u kojoj je jedino sigurno da će danas biti svega i svačega.

Suviše su intenzivne borbe kod Snjegurovke da bi se spremalo neko plansko povlačenje iz Hersona. Ne deluje da tu bilo ko ima nameru da odstupi.

Povlače se Rusi iz Hersona, nema nikakve psihooperacije, maskirovke, vazdušna opasnost se čuje po celoj Ukrajini po x puta na dan, to nije ništa specijalno. 

Povlacenje iz Hersona se uklapa u pricu upucenih da je u pitanju sveobuhvatniji dogovor sa Amerikancima.

U pricu ulazi komponenta o zitnom dilu kao i primirje barem do 2024. i izbora u Rusiji.

Edited by Friend
3 minutes ago, Friend said:

Povlacenje iz Hersona se uklapa u pricu upucenih da je u pitanju sveobuhvatniji dogovor sa Amerikancima.

U pricu ulazi komponenta o zitnom dilu kao i primirje barem do 2024. i izbora u Rusiji.

Tako je bilo i krajem marta meseca kada su se povukli iz okoline Kijeva. Navodni gest dobre volje u okviru pregovora. 

Ustvari, plan im je propao i dobili su opasne batine batine pa su morali da se povuku.

Tako i sada, dobili batine na desnonoj obali i spremaju se da beze.

• +1 2
  • Create New...