Jump to content
IGNORED

Rat u Ukrajini - dnevne novosti

Krošek
Message added by Krošek,

Na ovom potforumu se pored pravila foruma primenjuje i kućni red potforuma "Politika - Svet" (vidi naročito pravilo 5.2), a moderisanje u svemu prati uobičajeni obrazac – u vezi s tim, pročitajte ovaj post, a proučite malo i istoriju objava moderatora (kako se iste ne bi ponavljale).

• Ipak, na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Tema o događajima i kretanjima u regionu i oko regiona u kontekstu ovog rata nalazi se na potforumu Politika.

Recommended Posts

Rusi javljaju da su zauzeli elektranu uglegorsk al treba sacekati neku vizuelnu potvrdu posto su ovih dana svasta javljali sto se ispostavilo da nije tacno...

• Hvala 1

Ušli su u Novoluganskoe, priča je da kontrolišu pola tog mesta i da elektrana nije pod kontrolom ali da je u suštini blokirana. 

Ulazi se u novu fazu rata, rekao bih treću gde će se intenzivirati napadi Rusa na istoku a u isto vreme poslednji pokušaj Ukrajinaca da pokušaju da kompenzuju gubitke na istoku ofanzivama na jugu ili bar pokušajima istih. Mada vidim da su Rusi izbacili neke snimke iz one čuvene Oleksandrivke zapadno od Hersona

Ukrajinci pokusali da vrbuju ruske pilote da predje kod njih kao nekada izraelci kada su uspjeli da se docepaju Mig21

Na Euronews TV je bio gost iz UK koji najavljuje da ce Heraon sigurno biti oslobodjen najkasnije do kraja septembra. 

Nada mi je bila da će se ovo brzo završiti. Mali broj žrtava i manje štete. Ali ipak... 

Čini mi se da se ovo pretvorilo u sukob civilizacija. Obe strane dižu nivo sukoba po potrebi na sledeći stepenik. 

Nije tajna da sam proruski nastrojen, ali i ukrajince smatram bliskim, kao srbe i crnogorce. 

Sarađivao sam sa jednima i drugima 2014. Sad radim za amere u moskvi za neku proizvodnju, nisu se povukli i prave fabriku. 

Promašio sam predviđanje da će rusi stići do dnjepra prošli vikend. 

U glavi mi je kursk, staljingrad... ali ovo nije to. 

Nešto globalno nije dobro, ali mnogo nije dobro. 

• +1 1
  • Tužno 1

Da, i ja vise ne mislim da je ovo nekekav lokalni rat vec mi sve vise lici na globalni sukob koji ce trajati decenijama; nadam se samo ne prevelikim intenzitetom...

• Hvala 1
4 hours ago, x500 said:

Na Euronews TV je bio gost iz UK koji najavljuje da ce Heraon sigurno biti oslobodjen najkasnije do kraja septembra. 

A jel rekao i koje godine?

• Haha 2
16 minutes ago, Tresko said:

A jel rekao i koje godine?

Cela ta prica o Hersonu moze biti glasno izgovorena zelja, a mozda je i istina. 

Meni je tesko da zamislim kako ce po onoj ravnici izmedju Hersona i Nikolajeva da izvrse veliki napad. 

Kako god, videcemo u narednih par nedelja.

Meni je tesko da zamislim zasto bi Rusi pustili osvojenu tako propagandno i teritorijalno vrijednu teritoriju. Tim prije ukoliko zele Odesu i dalje do Pridnjestrovlja.

11 hours ago, Bright Billy said:

Da, i ja vise ne mislim da je ovo nekekav lokalni rat vec mi sve vise lici na globalni sukob koji ce trajati decenijama; nadam se samo ne prevelikim intenzitetom...

Zašto tako mislite? Čini mi se da do toga može doći ponajviše ako Putin u nekom svom nihilističkom zanosu napadne i Moldaviju ili ko zna koga dalje. Jer je prosto sve više zainteresovanih igrača da ovo zlo što pre stane, u prvom redu Turska, Kina, stidljivo i Nemačka, Francuska..

• +1 1
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Create New...