Jump to content
IGNORED

Rat u Ukrajini - dnevne novosti

Krošek
Message added by Krošek,

Na ovom potforumu se pored pravila foruma primenjuje i kućni red potforuma "Politika - Svet" (vidi naročito pravilo 5.2), a moderisanje u svemu prati uobičajeni obrazac – u vezi s tim, pročitajte ovaj post, a proučite malo i istoriju objava moderatora (kako se iste ne bi ponavljale).

• Ipak, na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Tema o događajima i kretanjima u regionu i oko regiona u kontekstu ovog rata nalazi se na potforumu Politika.

Recommended Posts

2 minutes ago, BlackGeorge said:

Ako je istina ovo što su rekli

Kako da ne bude istina, došli ljudi samostalno, turistički, humanitarno, odlučili da sa nula borbenog iskustva nosaju RPGs ukrajinskim izviđačima... i onda jebiga, prvi dan na terenu ih uhvatili, šta ćeš. Sreća što su u zarobljeništvu odmah shvatili da greše, da je rat u stvari jedna komplikovana stvar, da ovo nije njihova borba... :yawn2:

Forumske simpatije zato što su "bar imali muda da odu tamo da se rokaju" umesto što se "kriju iza zastave na Tviteru" bolje da ne komentarišem. Gulag za hrabre plaćenike, da još malo ispeglaju neispravna ubeđenja kad im je već krenulo.

• +1 6
  • Haha 3

Drugi je rekao da je jedinica u čijem su sastavu bili deo SBU. To bi potvrdilo neke obavještajne veze. Njegova priča ima milion rupa i vjerujem da nije neki obavještajac već običan marinac. Ali nema trika da je nekakav logističar ili tako nešto.

Moj neki zaključak. I Rusi i Ukrajinci masovno koriste izviđačke jedinice i specijalce za iznenadne napade,  navođenje artiljerije ili agresivna izviđanja. Ono pošalješ izviđače u neko selo pa ako tu ima malo protivnika oni to razbucaju i zauzmu selo a ako ih ima mnogo onda artiljerija. Protivtenkovsko oruđije su nosili kao defanzivno, ako se pojavi ruski oklop da gađaju i da bježe. Izgubili su se, odvojili od jedinice i bili zarobljeni. 

• +1 1
9 hours ago, Spooky said:

A terorista je zašto? Zbog volontiranje na strani Ukrajine? A ludi Čečeni i "dobrovoljci" iz Sirije i oni naci dobrovoljci na strani Rusije koje na svom twitteru lista Goran Davidović Firer su borci za slobodu pretpostavljam?

Inače je ovaj Amerikanac u Ukrajinu došao uz odobrenje vlasti te zemlje, za razliku od ovih koji su ga uhvatili.

I sad će ne ponovo banovati zbog "flejma", al ne mogu da otrpim da ne odgovorim na ovo.

Čečeni su gradjani Rusije. Koji dobrovoljci iz Sirije? Ako hoćeš da preneseš poentu bar budi faktički tačan. 

• +1 4
3 minutes ago, nautilus said:

Moj neki zaključak. I Rusi i Ukrajinci masovno koriste izviđačke jedinice i specijalce za iznenadne napade,  navođenje artiljerije ili agresivna izviđanja. Ono pošalješ izviđače u neko selo pa ako tu ima malo protivnika oni to razbucaju i zauzmu selo a ako ih ima mnogo onda artiljerija. Protivtenkovsko oruđije su nosili kao defanzivno, ako se pojavi ruski oklop da gađaju i da bježe. Izgubili su se, odvojili od jedinice i bili zarobljeni. 

Sve to zvuči razumno, ali zašto slati na teren američkog hemičara od 39 godina koji sam kaže da nikad u životu nije bio u borbi? :unsure: Zar im toliko nedostaje ljudstva da mora i on da pripomogne, onako amaterski? Ili je ipak u pitanju nekakav instruktor koji je izašao sa svojim đacima da vidi šta su naučili?

• +1 2
9 hours ago, Weenie Pooh said:

Verujem da si taj bitan podatak uredno isticao i na primeru Sirije, gde je ruska avijacija delovala 100% legalno i legitimno, po direktnom pozivu sirijskih vlasti, a hajdučija su bile raznorazne freedom-loving milicije i moderate rebels sa svojim američkim handlerima.

Ne lomi mu mozak.

- - -

9 hours ago, Weenie Pooh said:

Sve to zvuči razumno, ali zašto slati na teren američkog hemičara od 39 godina koji sam kaže da nikad u životu nije bio u borbi? :unsure: Zar im toliko nedostaje ljudstva da mora i on da pripomogne, onako amaterski? Ili je ipak u pitanju nekakav instruktor koji je izašao sa svojim đacima da vidi šta su naučili?

Da je instruktor ne bi bio na prvoj liniji...više verujem da Ukrajinci guraju ovakve kao topovsko meso ne bi li predstavili sebe kao očajnike i time izmuzli nastavak pomoći...

• +1 2
1 hour ago, Spike said:

Šta kaže, ubacili ga. Sapleo se i završio u uniformi na frontu, hoće to. Sigurno je istinu rekao.

Ja bi ih pustio ipak za svaki slučaj u Sibiru da meditiraju jedno 20 godina za nauk svima ostalima koji odluče da se bave humanitarnim radom pa završe tako slučajno kao dobrovoljci u ratu koji nema veze s njima.

kao sto se i vagner jedinica bavi humanitarnim ratom u ukrajini koji jako ima veze sa njima. ili cuveni cecenski denacifikatori. ovi ameri su stranci u ukrajini taman kao sto su i vagnerovci stranci. ako ti jedni ne smetaju ne bi smeli da smetaju ni drugi

Edited by Nikodije
  • +1 1
5 minutes ago, Tutankamon said:

Ukrajinci guraju ovakve kao topovsko meso ne bi li predstavili sebe kao očajnike i time izmuzli nastavak pomoći...

Ne znam zašto bi očekivali da im američke žrtve obezbede dodatnu pomoć, ako ikakvu razliku naprave računam da bi pre ubrzale zavrtanje slavine.

2 minutes ago, Weenie Pooh said:

sam si odgovorio, nije lik nikakav hemičar već je iskusan vojnik. plus mislim da uopšte nije bilo nekakvih posebnih američki ABHO jedinica na bataljonskom nivou u Iraku nakon 2003. postojali su nezavisni timovi koji su tragali za hemijsko biološkim naoružanjem. opet, ti timovi su bili puni obaveštajaca. čitav irački sukob nakon 2003 je bila borba protiv pobune i gerilaca, ABHO jedinice su tu besmislene. 

ne poklapa mi se ni njegova starost sa tvrdnjom da je bio 12 godina u vojsci.  

5 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ne znam zašto bi očekivali da im američke žrtve obezbede dodatnu pomoć, ako ikakvu razliku naprave računam da bi pre ubrzale zavrtanje slavine.

Vratili bi ih kao udarne vesti CNN-a. Verujem da dolazi do zasićenja, da ljudi negoduju i kada bi odatle dolazile preoptimistične vesti da bi bili u stilu "dosta smo im pomagali"...ovako, ispada da je situacija gora nego što jeste a to iziskuje dodatni napor itd. Barem ja tumačim te naizgled depresivne tonove koji odjednom pristižu odatle...

RTS javlja da se u Severnodonjecku digla velika, narandzasta pecurka, nakon snazne eksplozije :sad: Hemijska fabrika je vjerovatno, da ne pomisli neko nesto gore, ali svejedno..

• Tužno 1

Zarobljen je bivši komandant bataljona Aidar za čijeg su zemana ovi radili neke baš gadne stvari po Donbasu.

• +1 3
10 hours ago, Luther said:

Ovi što su ih rusi navatali a koje na forumu zovu teroristi i strani plaćenici su jednostavno borci protiv ruskog fašizma. 

Tako su nekada davno, ničim izazvani, u Španiju otišli da ubijaju špance: Žikica Jovanović-Španac (nije rođen u Španiji nego je ubijao neke špance koji mu se iz određenog razloga nisu dopadali), Koča Popović. tzv. Tito ( dobro on je kažu više tamanio "svoje"), Erik Bler aka Džordž Orvel (on je doduše brže bolje pobegao da ga ne likvidiraju "njegovi") i mnogi drugi. 

Po svima njima su kasnije nazivane ulice, škole, trgovi. Tako će i po ovima što su ih rusi navatali.

Kad bi ovo rekao ukrajinskoj legiji stranaca ne bi izvukao živu glavu. :ph34r: Teško da među njima ima jedan kome bi se ovo svidelo.

Neko kaže Putin Hitler, Rusi fašisti. Onda veseljaci poput tebe isprojektuju ovakve gluposti. Loš momak=fašista, Oni koji su došli da se bore protiv njega = antifašisti.

Nećemo se opterećivati sitnicom da se dobar deo tih antifašista ima istetoviranu svastiku, a ne lože se na ženinu sestru.  Ako se ne sećaš pri zarobljavanju su gledali da li imaju neonacističke tetovaže.

• Create New...