Jump to content
IGNORED

Rat u Ukrajini - dnevne novosti

Krošek
Message added by Krošek,

Na ovom potforumu se pored pravila foruma primenjuje i kućni red potforuma "Politika - Svet" (vidi naročito pravilo 5.2), a moderisanje u svemu prati uobičajeni obrazac – u vezi s tim, pročitajte ovaj post, a proučite malo i istoriju objava moderatora (kako se iste ne bi ponavljale).

• Ipak, na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Tema o događajima i kretanjima u regionu i oko regiona u kontekstu ovog rata nalazi se na potforumu Politika.

Recommended Posts

Just now, Nikodije said:

Mislim da otkad je došao na vlast čeka 1 praaavi rat, da mu se botoksirana piša dizala na tu pomisao. Ovo što je ratovao po Čečeniji, Gruziji, Siriji... je sitno za 1 takvu veličinu. Pa evo mu, ušao je u evropsku istoriju.

Mislim da ce uci u istoriju kao neki ruski Milosevic.

Interesatno je kako je isrpravno ocijenio americki imperijaslistcki overreach kao jedan od okidaca americkog  (pr)opadanja, a nije svoj vlastiti. 

Moja jedina (znam, suluda) nada je da je ovo dogovor Putina i USA. Ovi dobijaju Ukrajinu, ali se zauvek oprastaju od Evrope ispred koje ce sad stajati celicna zavesa. Ponovo objedinjavanje tri istocnoslovenske drzave pod Kremlj, istorijska sveta misija. USA dobija nikad jaci NATO, ucvrscuje svoju poziciju u Evropi koja ce biti nikad jaca od 1990 i moze da se fokusira na mnogo opasnijeg neprijatelja, Kinu. 

Zasto kazem da mi je to nada? Jer se plasim nuklearnog sukoba i u poredjenju s tim mi sve izgleda savrseno nebitno, cak i porobljena Ukrajina, osiromasena Evropa i jos siromasnija i beznadeznija Srbija. Ali svestan sam da je taj scenario plod moje imaginacije.

• +1 5
21 minutes ago, Ted said:

Shvataš da se bilo koji rat ikada može opravdati na ovaj način i da je često tako pravdan? 

Da uprostim često izrečenu tezu, navedenu i u ovom tekstu - širenje NATO do granica Rusije kao glavni uzrok ovog sranja, pošto se Rusija osetila ugroženom, a Rusija percipira Ukrajinu kao sferu svog uticaja. 

Ok, da uzmemo da je uzrok i da uzmemo da Rusija kao velika sila ima pravo da se oseća ugroženom i da preduzima određene korake da reši istu. Samo dva komentara:

Prvo, već je rečeno - sa aspekta čiste fizike, Piter je na pljuvomet od NATOa već, nikakav prijem Ukrajine ne povećava drastično rizik za Rusiju i njene stanovnike, mislim matematički rizik - drugo je naravno merenje pataka.

Drugo, i mnogo bitnije - Šta misliš, kakvo je većinsko mišljenje stanovnika Ukrajine o tom pitanju i da li je ono uopšte bitno? Ako se složimo da se to mišljenje razlikuje od Putinovih želja, kako je onda ovo što si napisao ranije tačno i kome se onda jebe za suverenost, volju i integritet gradjana Ukrajine?

1 hour ago, Ted said:

rešenje ovog sranja je na zapadu, u okviru NATO, odnosno USA i EU

tako da bi poželjno bilo da se što pre manu gluposti, sanakcija, rasizma prema Rusima, izbacivanja iz džudo saveza, EL u košarci, SP u boćanju i da problem reše tako što će na sto da se stave suštinska pitanja. koja će svakako da se stave na dnevni rad pre ili kasnije, pa zato bolje pre

zaista je uvredljivo kada počnu da ubeđuju da je ovo pitanje suverenosti i teritorijalnog integriteta ili volje građana Ukrajine. i za jedno i za drugo i za treće ih zabole kurac. i svi to znaju. i oni i Rusi i Ukrajinci. da nije tako, do ovoga nikada ne bi ni moglo da dođe. 

• +1 5
  • Hvala 2
9 minutes ago, Meazza said:

Moja jedina (znam, suluda) nada je da je ovo dogovor Putina i USA. Ovi dobijaju Ukrajinu, ali se zauvek oprastaju od Evrope ispred koje ce sad stajati celicna zavesa. Ponovo objedinjavanje tri istocnoslovenske drzave pod Kremlj, istorijska sveta misija. USA dobija nikad jaci NATO, ucvrscuje svoju poziciju u Evropi koja ce biti nikad jaca od 1990 i moze da se fokusira na mnogo opasnijeg neprijatelja, Kinu. 

Zasto kazem da mi je to nada? Jer se plasim nuklearnog sukoba i u poredjenju s tim mi sve izgleda savrseno nebitno, cak i porobljena Ukrajina, osiromasena Evropa i jos siromasnija i beznadeznija Srbija. Ali svestan sam da je taj scenario plod moje imaginacije.

Nukleranog napada ne moras da se plasis,ako ga bude bye,bye i to je to.

• +1 2
  • -1 1
1 minute ago, Ivo Petović said:

Prvo, već je rečeno - sa aspekta čiste fizike, Piter je na pljuvomet od NATOa već, nikakav prijem Ukrajine ne povećava drastično rizik za Rusiju i njene stanovnike, mislim matematički rizik - drugo je naravno merenje pataka.

Vidi ovo je toliko pogresno, da ne ulazim u detalje, samo jedno pitanje:

Zasto je USA umalo izazvala 3. sveski rat u vezi Kube, kada ionako Rusi mogu da dobace do svih gradova ?

• +1 3
  • Haha 1
  • Hvala 1

@Krampa

eto, svi smo pohitali odmah da se zgrazavamo nad organizovanom ispiranju mozga na zapadu a ispostavilo se da je pojedinacni slucaj idiota. svaka cast sto si reagovao

• +1 4
9 minutes ago, Meazza said:

evo, koliko, 5 dana samo o tome mislim

svi postovi (sve sto pricam) je kroz tu prizmu

i ne mogu da ne osetim krivicu za ukrajince

i ne pusta

jbmu majku, jesam ja u krivu ili je ceo svet lud

1 minute ago, Tsai said:

@Krampa

eto, svi smo pohitali odmah da se zgrazavamo nad organizovanom ispiranju mozga na zapadu a ispostavilo se da je pojedinacni slucaj idiota. svaka cast sto si reagovao

da budem iskren, meni je draze da cujem da je tu reagovalo vise roditelja. (osjecam)nadam se da skola nije znala za te gadosti i da je idiot nastavnica to radila na svoju ruku. 

• +1 7
1 minute ago, Krampa said:

da budem iskren, meni je draze da cujem da je tu reagovalo vise roditelja. (osjecam)nadam se da skola nije znala za te gadosti i da je idiot nastavnica to radila na svoju ruku. 

Sta ce biti ako nastavnica sazna koji roditelji su se bunili, kako ce se odnositi prema toj deci, a vec je "nastelovana"?

Moldavija u fazonu zajebi, evo ih kod kapije :unsure:

Moldova will not join the EU and US sanctions against Russia, Deputy Prime Minister, Foreign Minister Nikolai Popescu said.

He also said that the Moldovan authorities will make every effort not to get involved in the situation in Ukraine, where Russia is conducting a special military operation

• +1 6
  • Hvala 1
40 minutes ago, Sartek said:

U pravu si Ivo Petovicu, Rusi uglavnom nisu negirali istoriju ali zato jesu Ukrajinci koji su odmah posle Majdana 2014 masovno rusili Lenjinove spomenike, omako se po koji masakr Rusa, kao onaj u Odesi kada su spalili zive ljude a o Harkovu je i danas tajan sta je sa nekoliko stotrina ljudi kada su dosli banderasi da sprece antimajdan proteste.

Sukob i zlocin u Odesi je bio Pro i Anti Majdan, dakle ukrajinski drzavljani koji su spaljeni od strane drugih ukrajinskih drzavljana, dovoljno jo odvratno to sto se desavalo i tada i ono sto se desava sada, nema potrebe za dodatnim laznim vestima.

2 minutes ago, x500 said:

Sta ce biti ako nastavnica sazna koji roditelji su se bunili, kako ce se odnositi prema toj deci, a vec je "nastelovana"?

vjeruj mi, necu tako daleko da razmisljam. ovde cu biti naivan danac i povjerovacu u sistem koji ce to rijesiti sa nekom suspenzijom ako ne onda omramo mijenjati razred sto je takodje ok.

• Redoran changed the title to Rat u Ukrajini - dnevne novosti
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek locked and unlocked this topic
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Create New...