Jump to content
IGNORED

Rat u Ukrajini - dnevne novosti

Krošek
Message added by Krošek,

Na ovom potforumu se pored pravila foruma primenjuje i kućni red potforuma "Politika - Svet" (vidi naročito pravilo 5.2), a moderisanje u svemu prati uobičajeni obrazac – u vezi s tim, pročitajte ovaj post, a proučite malo i istoriju objava moderatora (kako se iste ne bi ponavljale).

• Ipak, na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Tema o događajima i kretanjima u regionu i oko regiona u kontekstu ovog rata nalazi se na potforumu Politika.

Recommended Posts

6 minutes ago, vememah said:

Neki ruski mediji tvrde da su se vojnici sa Zmijskog ostrva koje Ukrajinci slave kao heroje i koje je navodno Zelenski posthumno odlikovao zapravo predali.

Vreme nakon rata ce pokazati da li su zivi ili ne. Sada su mrtvi i odlikovani, i to su preneli svi objektivni mediji.

• Haha 2
2 minutes ago, Ivo Petović said:

Moja lična želja je snažna EU, sa svojom vojskom, koja blisko saradjuje sa relativno liberalnom Rusijom (kad kažem relativno liberalnom, ne mislim demokratskom, pošto Rusija nikada neće biti demokratija u pravom smislu te reči) u obostranom interesu. To bi bio win win za obe strane. Tako da se moja ocena ne zasniva na ličnim željama, već na realnosti i zdravom razumu. I EU će biti pogodjena ovim razlazom, ali ni blizu kao Rusija na dug rok. Ne vidim kako ovo može da se ispegla, mada su se i čudnije stvarii dešavale. Ne vidim ni kako Putin može da dobije ovaj rat na srednji i dugi rok. Osvajanje Kijeva ne znači dobijen rat, naprotiv.

USA u manjoj i Kina, u mnogo većoj meri, zadovoljno trljaju ruke. Pri čemu treba imati u vidu da Kina nikad neće USA i EU supstituisati Rusijom jer je ekonomski suviše mala. nametnuće im svoje uslove i to će boleti.

bas sam nedavno napisao da bih voleo da vidim evropsku vojsku bez amerikanaca i engleza, tj. da nato postane rahmetli. mozda je to preduslov da se dodje do liberalne rusije. dok god nato postoji ovakav uvek ce u rusiji biti prisutna paranoja. i kada putin ode nasledice ga novi paranoik.

Edited by Nikodije
  • +1 5
2 hours ago, pbg12345 said:

pa pravo cudo je da je taj covek ostao ziv

znam za slicne slucajeve

znam za slucajeve gde su se unutar porodice poubijali, "senluceci" takvim oruzjem, izmedju ostalog i moj skolski drugar od 12, 13 godina

svako jutro isli nas petoro zajedno do skole, jedno jutro nema borka i sestre mu

gde je borko

ubio ga clan najblize porodice sinoc za kuhinjskim stolom :ph34r:

znam za slucaj, gde je otac jednog tada vidjenog sds aktiviste, debelo u 70tim, ubijen sa karabinom na ramenu

na samom pocetku rata dok je jos linija razdvajanja bila izmedju srpskih i komsijskih hrvatskih sela, on je krenuo ka liniji, ali kao civil nije znao dogvoren put i neko od srba mislio da je neprijatelj

a ovde je jos u pitanju ogroman grad, scenarija za tragicne slucajeve je nebrojeno

ako je off, prebacujte, brisite

zelim samo naglasiti suludost te odluke da se deli oruzje, mada verujem da je svima jasno

Bukvalno ista priča kao kod mene,  dječaka od 12 godina, mog školskog druga s kojim sam išao u školu i vraćao se kući, ubio je rođeni brat u igri.

Rekao bih da svi koji smo preživjeli takve stvari imamo sentiment prema ratu koji kaže, nemojte, ljudi, urazumite se.

• +1 5
4 minutes ago, x500 said:

Vreme nakon rata ce pokazati da li su zivi ili ne. Sada su mrtvi i odlikovani, i to su preneli svi objektivni mediji.

Šta je definicija objektivnog medija danas? 

• +1 3
neverovatno i apsurdno je koliko dezinformacija se siri i ako zivimo u tom nekom digitalnom dobu. pokazuju spaljene konvoje kao ruse onda se (mozda) pokaze da su to zapravo ukrajinci. ili nisu. oni nesrecni vojnici na malom ostrvu sto su posthumno odlikovani - bilo ih je 13, pa 32 pa na kraju 82 i , po nekim izvorima, niko nije poginuo tj. nije ni gadjano ostrvo. vikipedija kaze da ostrvo ima 100 servismena. stalno padaju avioni i helikopteri pa svakih malo neki desant, ruske kolone tenkova koje ostaju bez goriva, ukrajinci sviraju na puskama. fali komad zgrade, snimak rakete (navodno) koja je to ucinila, onda se pojave (neki) dokaze da je to ukrajinski pvo. onaj avion sto je raketirao kucu u niskom letu je izgleda ukrajinski. gadjao valjda helikopter. danas vidim snimke kako gradjani kijeva spaljuju ruska borbena kola i tenkove m. koktelima po  ulicama. naravno, pokaze se da su snimci sa jednih od demonstracija u kijevu od prije 2014. rusenje ruskog su35 od strane miga29 se pokaze da je zapravo, ministarstvo odbrane ukrajine postovalo klip sa neke video igre. juce na danskim udarnim vjestima info da je poginulo 1000 rusa i 135 ukrajinaca. itd.itd.

ovo sve internet spinovanje i laganje je toliko grozno da je u rangu zlocina. pogotovu ako dolazi sa oficijelnih naloga nekih ministarstava. katastrofa.
Nije ovo ništa. Ja sam prestao da idem na r/worldnews jer je svaka druga vest užasna. Top 3 su mi: rusi vuku pokretne krematorijume, da spaljuju POW da ne bi gubili vreme sa njima (plus da bi spaljivali svoje poginule da se ne bi videlo koliko puno žrtava imaju), da specijalne jedinice ruske vojske napreduju iza regularnih i pravi spisak lgbtq+ osoba te ih deportuju u pripremljene logore u Sibiru, rusi namerno gađaju bolnice kako bi preusmerili pažnju vojske i policije da bi obezbedili lakše kretanje. Plus još 300 ogavnih stvari. I ovde izbegavam da otvaram neproverene informacije pa ako ne morate nemojte ni vi. (Znam da sam gore pomenuo samo ruse ali su rusi, s pravom na udaru.)
  • +1 4
2 minutes ago, Moonwalker said:

Nije pickasto ponasanje nego razumno, ne vode impulsi kroz zivot nego kocnica.

Zato mi ne razumemo nikog ko se racionalno ponasa. Nije to jedna grana/cev da je saseces i obnovis. To su infrastrukturno, tehnoloske veze kao mreza.

Imaju kompanije ljude koji tamo zive, a rade globalno. Sajtove na kojima se radi.  Cekaju da sta ce da se desi i hoce li se ohladiti. Ko se time kaznjava?

Slazem se...onda ne treba ni slati oruzje Ukrajincima nego obustaviti sve aktivnosti prema i sa agresorom dok on ne prestane da maltretira komsiju. 

Ako ce kompanije da vode politiku (a one se mahom vode prostim finansijskim interesom) onda je tek smesno da pricamo o zajednickom nastupu EU. 

4 minutes ago, SNARC said:

Ako ce kompanije da vode politiku (a one se mahom vode prostim finansijskim interesom) onda je tek smesno da pricamo o zajednickom nastupu EU

Pa sta ce da rade? Da u hipu odseku svoje zaposlene u Rusiji/Ukrajini koji im izlaze na teren na Barencovom moru na -50C, a ne mogu da izvuku porodice napolje. Ko ce posle da im radi u tim uslovima kad se stvari smire?

Ti mislis da se radi samo o kesu na centralnom racunu?

Edited by Moonwalker
  • +1 3
  • Redoran changed the title to Rat u Ukrajini - dnevne novosti
  • Krošek locked and unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Create New...