Jump to content
IGNORED

Rat u Ukrajini - dnevne novosti

Krošek
Message added by Krošek,

Na ovom potforumu se pored pravila foruma primenjuje i kućni red potforuma "Politika - Svet" (vidi naročito pravilo 5.2), a moderisanje u svemu prati uobičajeni obrazac – u vezi s tim, pročitajte ovaj post, a proučite malo i istoriju objava moderatora (kako se iste ne bi ponavljale).

• Ipak, na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Tema o događajima i kretanjima u regionu i oko regiona u kontekstu ovog rata nalazi se na potforumu Politika.

Recommended Posts

Koliko sam video, Rusija vise ne priznaje Zelenskog za predsednika bilo cega. Tacnije, priznace ga kada oni priznaju ljude iz Donbasa i pocnu medjusobno da razgovaraju. Toliko sam razumeo iz saopstenja francuza.

Ono sto je meni neverovatno je da Kijev i dalje odbija razgovor sa Donbasom iako je to glavni zahtev Rusa.

Edited by pasha
  • +1 1
35 minutes ago, laser lotus said:

Nisu mjesecima dovlačili vojsku iz 9000km udaljenih kasarni u Bjelorusiju da bi se onda parkirali u DNR.

Valuyki, Belgorod.... Pa ovo je napad na Harkov.

4 minutes ago, Friend said:

Naivan je ko je mislio da do ovoga ne moze da dodje ako se godinama nije imalo ni 1% sluha za rusku zabrinutost sirenja Nato na UKR.

posle krima sanse da ukr bude clanica nato-a su bile ravne nuli, ovo je cist oportunizam putina da iskoristi sansu posle americkog debakla u avganistanu, nevidjenu polarizaciju u usa, zavisnost evrope od ruskog gasa etc. i naravno ono najvaznije americki predsednik koji izgleda i ponasa se kao slabic. jedino sto bajden moze da uradi da bi sprecio aneksiju ukrajine bez da zapocne ww3 je da udari sankcije rusiji i kini istovremeno, ako ne uradi nesto slicno putin ce u nekom o sledecih obracanja drzati govor o pangei

• +1 3
7 minutes ago, pasha said:

Ono sto je meni neverovatno je da Kijev i dalje odbija razgovor sa Donbasom iako je to glavni zahtev Rusa.

Ponavljam se, Zelenski je dva puta, u 2019. i 2020. imao nameru za pregovaranje sa separatistima, oba puta su ga sunarodnici poklopili. Šta više da radi čovek?

8 minutes ago, Redoran said:

Ne kažem ja da će SAD da pošalju vojsku da brani Ukrajinu ali ako Rusi stvarno pokrenu vojnu akciju u punom obimu, jasno ti je kakve će tenzije da budu u vazduhu i na moru od Baltika do istočnog Mediterana. To će da traje nedeljama, možda i mesecima, uz nikad pre zabeleženo medijsko luđenje koje ima uticaj na svakog, hteo on to ili ne. Jedna nervozna reakcija na bilo kojoj strani, i eto globalnog belaja očas posla.

Tenzija će biti svakako, možda čak i incidenata, ali teško da će imati potencijal da dovedu do svetskog požara, osim u nekim ekstremnim situacijama tipa da Poljacima padne na pamet da je Kalinjingrad srce Poljske. Kao što sam rekao, čini mi se da Rusi ne idu u ovu priču laka srca, i sigurno će gledati da ona ne eskalira van granica Ukrajine, dok sa druge strane svi možda mrze Ruse, ali ih se i prilično boje, i verovatno neće čačkati mečku bez potrebe, pogotovo ako to ne bude radila SAD.

5 minutes ago, zorglub said:

Ponavljam se, Zelenski je dva puta, u 2019. i 2020. imao nameru za pregovaranje sa separatistima, oba puta su ga sunarodnici poklopili. Šta više da radi čovek?

Sada je prilika da ponovo pokusa.

4 minutes ago, Friend said:

Zasto se ne bi pitali.

Pitali su ih, izabrali su jednog Zelenskog, a na kraju dobili drugog (Zelenskog) pa izgleda da se nisu mnogo ni pitali.

Edited by laser lotus
  • +1 1
19 minutes ago, zorglub said:

Nisu ga baš sunarodnici poklopili. Sunarodnici su ubedljivo glasali za njegovu platformu da se razgovara sa Donbasom i to očekivali od njega. Poklopili su ga ekstremisti kojima on ili ne može ništa jer ih čuva neko jači, ili je vulva koja ne sme da im izađe na crtu. Kako god bilo, na kraju je odlučio da se ne kači sa njima nego da reši problem tako što će ubrzanim maršem da krene u NATO, i to ne u formalno nego u neformalno članstvo, pa će onda Rusi valjda da se uplaše i vrate mu Donbas.

To možda tako funkcioniše u skečevima, a u stvarnoj politici te dovede tačno tu gde je on noćas, a i Ukrajina sa njim.

• +1 4
  • Krošek changed the title to Rat u Ukrajini
  • Redoran changed the title to Rat u Ukrajini - dnevne novosti
  • Krošek locked and unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Create New...