Jump to content

Dogadjanja u Ukrajini

slow

Recommended Posts

meni je nevjerovatno da neko ko se citav zivot bavi medjunarodnom politikom zaista smatra da ce rusi na bijelim tenkovima uci u kijev.

Jeftina prnpaganda i demagogija.

• Replies 26,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Roger Sanchez

1707

• Prospero

1674

• Аврам Гојић

1493

• Eraserhead

1235

Filipenko

Mogu Ukrajinci sto puta da budu nevoljni da pucaju u Ruse i da na terenu pokazuju zrelost i uzdržanost, sve to pada u vodu jer je Džo™, eto, odlučio da je dugotrajni urbani rat mnogo bolja fora.

Odavno nisam video ovako brutalno naredjenje nekome da uzme pušku i puca u nekog drugog.

kim-ne-moze-dzej-karni-1365792594-295931

22:41 - RUSIJA IZVODI MANEVRE NA BALTIKU, NATO BRINE ZA BEZBEDNOST
Novoformirana Ruska armijska helikopterska brigada, bazirana u Pskovu, počela je manevre na Baltiku, u blizini granica sa Estonijom i Letonijom rekao je portparol Zapadne Vojne oblasti, pukovnik Oleg Kočetkov,

U manevrima učestvuju desetine borbenih helikoptera Mi 28N, Ka-52 aligator, kao Mi 8MTV-5 i Mi 26T berbenih transportnih helikoptera.

15. armijska  helikopterska brigada formirana je u decembru stacionirana je u aviobazi Ostrov, potpuno je opremljena  najmodernijim helikopterima.  Trenutno ima tri eskadrile, a uskoro će biti popunjena sa još dve.

Manevri ove helikopterske brigade izazvali su veliku zabrinutost u bivšim sojvetskim repulikama, ali i u Poljskoj, Nemačkoj, Velikoj Britaniji, koji su izrazili zabrinutzost zbog stacioniranja ove jedinice na granici sa NATO.

22:23 - NATO: RUSIJA JE NEPRIJATELj, MOGUĆA MOBILIZACIJA TRUPA
Zamenik Generalnog sekretara NATO, Aleksander Veršbov (61), bivši američki ambasador u Moskvi, rekao je da je alijansa spremna da Rusiju tretira više kao neprijatelja, nego kao partnera.

On je rekao da je uloga Moskve u akteulnoj krizi u Ukrajini naterala NATO da razmotri svoj stav prema Rusiji i da mobiliše dodatne trupe u regionu ukoliko se tenzije pojačaju.

Edited by slow

Ovaj svet je postao oasno dosadno mesto zadnjih 10-15ak godina. moramo se barem malo radovati jednom ovakvom ratu na vratima. Nema veze što Rusija neće izvršiti invaziju, važno je da ukrajince paranoja jebe u mozak iz dana u dan. Ako se ne zagerile već ovog leta izabraće predsednika, dogovoriće se i uspavati strasti dok se političari nastave pičkarati. Tad će bratstvo i jedinstvo da zadesi i narod za koju godinu jer će svi ruskogovoreći državljani biti potomci buduće invazije i balvan revolucije će planski da očiste jedni druge od viška države. Operacija Mолния vs. Operacija Буря

A administratori vojnih budzeta i zastupnici vojne industrije sirom sveta zadovoljno trljaju ruke iza zavese, a javno se zgrazavaju nad opasnoscu od "onog zlog drugog".

MancMellow

Realno, vise su imali razloga da pizde i uvode sankcije zbog Krima. Da li ce Kijev da kontrolise Donjeck ili Lugansk nije na ovom svetu bitno apsolutno nikome.

Ne radi se uopste o tome.

Radi se o tome da se bar odrze slobodni izbori ili referendum u normalnoj atmosferi da ljudi odluce a ne neki banditi sa ulice.

Pod FSB-om toga sigurno nikad nece biti...

Radi se o tome da se bar odrze slobodni izbori ili referendum u normalnoj atmosferi da ljudi odluce a ne neki banditi sa ulice.

Mora sa Andurilom uvek na square one...

Dakle, to se sve moglo postici da se postovao sporazume iz feburara, i slobodni izbori, i to bez referenduma a i novi Ustav. Ali onda je Radek rekao da sporazum puj pike ne vazi.

Dakle, to se sve moglo postici da se postovao sporazume iz feburara, i slobodni izbori, i to bez referenduma a i novi Ustav. Ali onda je Radek rekao da sporazum puj pike ne vazi.

porucnik vasic

Zbig je privatno lice, i njegovi stavovi su samo njegovi. Bajden i obicno lupeta, njega ne valja shvatiti ozbiljno.

problem je sto ce njihovo proseravanje mnogi shvatiti ozbiljno. <_<

Бжежински је човек са огромним утицајем у Стејт департману. Његови штићеници  или штићеници његових штићеника сви горњи  и средњи ешалони у том минисарству.

Legijalizam.

MancMellow

Pa ok, nek prihvati Kijev referendum, pa nek se vidi da li moze da se ugovori neka nezavisna ili bar zajednicka kontrola. A ako ne moze da vidimo onda zbog koga ne moze. Mislim, ovo je suludo, stvarno. Zbog nekih mesta za koje glavu dajem da niko od obicnih ljudi u nekom Dablinu, Portu, Lionu ili cak Nirnbergu, nikad u zivotu cuo nije (Slavjansk, Lugansk), EU treba da ulazi u 3,,4,5 krug ekonmske krize. Jer, ne zavaravajmo se, gubitak sto direktnih ulaganja (koje ce Rusi 100% konfiskovati ako se uvede tzv. treci krug sankcija), sto zamisljene planirane dobiti vrlo lako moze da dostigne i 800-900 milijardi evra. Ko ce to da plati, tu stetu? Ovo mi lici na ono - znas jesu sankcije ali ne mogu oni tamo da preglasavaju one Srbe tek tako. Ni tad tu pricu nisam kupovao, ali to su bar bili Srbi, a ovo je Srbija, pa je imalo neke veze s mozgom, mada ne po meni. A kak'e veze imaju regioni u istocnoj Ukrajini u kojima se prica ruski (svi pricaju ruski) sa Italijanima, Grcima, Francuzuma i tako redom? Sto se mene tice stvar je prosta - ako nesto fizicki nije moguce dovesti u zeljeno stanje, ispravna politika je - cut your losses i teraj dalje. Rvanje sa nepromenjivom stvarnoscu po cenu velikih, bar materijalnih, gubitaka mi nikad nije bilo jasno. 

Edited by MancMellow
Pantelija jr

Jbg, znam da se ponavljam, ali... Jel' ti i tvoj duševni duhovni brat eras imalo vjerujete u to što pišete? Ako da, onda :( , a ako ne, onda :puke:

Edit: @anduril

Edited by Pantelija jr