Jump to content
IGNORED

phd studije - kako biti uspesan?


betty

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MilenaS

    25

  • Indy

    20

  • hazard

    7

  • apophenia

    5

Top Posters In This Topic

Definitivno menjati mentora koji ne pokazuje 1 entuzijazam za tezu (ili kandidata, štagod da je.) To može da bude stresno, ali vredi stresa.

 

+1 (osim ako doktorat nije pri kraju zaista, a ona reče da joj je ostalo još godinu dana - u tom slučaju istrpeti mentora, jer je bolji doktorat koji se ranije završi nego onaj koji traje duže)

 

 

 

 

Drugo, nema se potrebe (a ni smisla) posipati pepelom zbog toga što se nešto nije znalo pre nego što se sa avanturom i otpočelo. Kad ja pomislim šta sve nisam znao (kada mi je bilo zgodno da to znam), to je u najmanju ruku epskih dimenzija.

 

 

+100

 

 

 

Inače, da li ćeš moći ili ne da se "nazoveš ekspertom" zaista nije ključno.To je nešto što drugi treba da kažu za tebe. (Mada je ponekad zaista zgodno imati taj osećaj "ja sam zaista, zaista, dobar u ovome"... ali to je onako 1 prolazni osećaj, iza koga obično sledi ledeno-sažižući osećaj totalne izgubljenosti i besciljnosti... Ili sam to samo ja.)

 

+1000

Link to comment
+1 (osim ako doktorat nije pri kraju zaista, a ona reče da joj je ostalo još godinu dana - u tom slučaju istrpeti mentora, jer je bolji doktorat koji se ranije završi nego onaj koji traje duže)

 

 

Sad dolazi ključni deo: (pisanje - ispravljanje - pisanje - ispravljanje)n. Zastoj (ili nesporazum) u komunikaciji sada može da bude "fatalan" po ishod celog poduhvata. Takođe je ovo vreme kad se (u idealnom slučaju) kandidat tj. student lepo uzme za ruku pa se vodi - sa 1 iskrenim entuzijazmom! - od vrata do vrata, upoznaje sa "faktorima", voda po službenim ručkovima i večerama, kada se obezbedi da je student taj koji prezentira svoj rad na konferencijama/simpozijumima (a ne, kao što se ponekad dešava, to radi mentor ili neko drugi od već "established" ljudi iz tima). Sad je vreme da mentor u stvari bude mentor u užem smislu reči, a ne samo "nadzornik radova". 

 

Ako postoji neka "senior" osoba (a obično uvek ima neko takav, neki Emeritus ili sl.) sa kojom može da se u poverenju porazgovara, možda taj ili ta može da da pravi savet (ili poveže sa pravom osobom, budućim novim mentorom možda...) Zavisi u stvari kakvi su tačno odnosi sa postojećim mentorom, možda nisu suviše loši, možda je to nešto što se može izgladiti (pričam više o slučaju kada kod PhD studenta postoji osećaj da je mentor prosto digao ruke od cele stvari... pošto se to meni svojevremeno desilo.)

Link to comment

Ja mislim da će moj mentor dijagonalno da čita moju disertaciju, komenotrka je neće, tj čitaće je na odbrani.

Drugi komentor oće ali ne znam da li ga interesuje da čita o transferu tehnologija umesto o hemiji.

3 člana ispitivačkog komitija se biraju, jedan van institucije, jedan van faksa, i drugi sa faksa. Generalno mogu da utičem ko bi bili ti ljudi, tj profesori. Zapravo volela bih tog jednog profesora kod kojeg bih radila postdoc da mi bude chair. vidim da ga je komentor zvao na radionicu o industrijskim senzorima. Tu bih možda pokušala da iniciram priču o potencijalnom chair-u.

Link to comment

gde ti to radis doktorat? deluje mi da se radi o nemackoj, ali nisam sigurna?

 

da li si neki od delova svog doktorata objavila kao clanak? da li si predstavljala svoj rad na konferencijama i tamo naisla na pozitivne reakcije kod vidjenijih ljudi u oblasti?

 

objavljen rad dosta koristi kada se dodje do odbrane, jer komisiji deluje kao potvrda kvaliteta (a samo manji deo komisije ce se zaista i razumeti u tu oblast). eto to je moj savet sto se tice projekta.

 

sto se tice razmisljanja o daljoj karijeri, po onome sto pises, deluje mi dosta optimisticno da razmisljas o istrazivackim/naucnim pozicijama (kao postdok ili predavac, nebitno), posebno sto si prinudjena da ostanes u tom gradu u kome ti je porodica a na tom institutu na kome si sad ocigledno da nisi uspela da nadjes dobre ljude s kojima bi radila uprkos brojnim pokusajima. medjutim, ako si u nemackoj, posle 3 godine radnog iskustva u industriji, imala bi priliku da apliciras na fachhochschule kao predavac, tako da se slazem sa savetima ovde da se raspitas o skills development sekciji za doktorante i vidis da te oni usmere ka nekom dobrom poslu, gde mozes malo da se "odmoris" kad zavrsis i ako sve prodje dobro oko odbrane / objavljivanja radova, kad se u industriji nakupis samopouzdanja, mozes da hladne glave razmisljas da li bi sad opet trazila neki postdok ili predavacku poziciju ili nastavila u praksi.

Link to comment

Ima ovde neki blog na tu temu: http://blogs.warwick.ac.uk/ioannaiordanou/entry/the_pitfalls_and/

 

Više pominje transferable skills, koji su svakako korisni za traženje posla; moj prvi komentar je više bio u smeru razvoja ne samo transferable skills, nego i skills koji mogu da stoje sami za sebe, tj. koji su kao takvi traženi u oglasima za posao, tipa R, C#, GIS, itd... U stvari, uvek je korisno gledati oglase za posao (dopadljiv) i onda videti šta se u njima tipično traži; npr. ovde bi sasvim lepo mogao da "uleti" ne/svršeni PhD student iz oblasti xyz, skoro nebitno koje.

 

 

 

Graduate, Analytics

Locations: Canberra, ; Sydney, ; Melbourne,

Analytics
Job Description
 

About the role

 

The Graduate, Analytics team provides leadership and vision for developing and implementing data analytics and modeling strategies. It provides data-driven insights and action plans to steer business strategy and decisions for various business segments. The Advanced Analytics team identifies new analytic tools and techniques, and leads the development and deployment of infrastructure for generating and analyzing information. It guides Avanade and our clients in creating innovative, data-driven solutions and using advanced statistical, data mining and machine-learning techniques.

As an Graduate, Analytis, you will apply your understanding of complex data analysis and modeling to help project teams extract value from their data. You will work under the direction of other team members to support question formulation, design, research and development, implementation and testing.

Day-to-day, you will:

  • Support project teams in developing client solutions that are driven by exploratory data analysis
  • Apply your knowledge of statistics, programming, data modeling, simulation and advanced mathematics to recognize patterns, identify opportunities, pose business questions and make valuable discoveries that lead to better business decision-making
  • Conduct data analysis tests in line with agreed-upon strategies
  • Communicate analysis results and recommendations to team members and clients
  • Provide input and guidance on data visualization techniques and opportunities
  • Travel as needed.

Qualifications

About you

You love numbers, data and puzzles. You know how to see the big picture in a complex pattern and are adept at helping others see it, too. You are technically skilled at data analysis but also a good communicator, especially to non-technical business audiences. Your specific skillset likely includes:

  • Experience with at least one key analytics tools (e.g., R, Revolution R, SAS, SPSS, MATLAB, MicroStrategy, Tableau)

  • Knowledge of data mining, analysis and modeling of large scale, complex data sets

  • Knowledge of statistical analysis, quantitative analytics, forecasting/predictive analytics, multivariate testing (A/B testing) and optimization algorithms

  • Ability to explain complex analytical methodologies and concepts in non-technical language

  • Exceptional written and verbal communication and presentation skills

  • Four-year bachelor’s degree

It is likely that you have relevant schoolwork, training or experience in data analytics.

Link to comment

prvi objavljen u RCS, zaista jako brzo accepted u roku od dve nedelja, drugi u pripremi major revision jer sam totalno promašila format, taylor and francis izdavac neki journal o prenosu znanja tj tehnologija. Za odbranu rada kod nas nije potrebana ni jedna objava, to je uslov za diplomiranje tj uručenje doktorske diplome, to i određen broj prezentacija na konferencijama. Moj program nema coprehensive examination, dok ostali programi imaju i generalno svi u labu kod mentora ga imaju ali oni su sa područja fizike, primenjene elektronike i sada mene interdisciplinarca koji je banuo tu gledaju kao prilepka. mada stvarno sam savladala dobro te tehnike i metode koje se koriste u modernoj primenjenoj fizici. Okej, ne mogu sebe da nazovem ekspertom jer sam to učila čitajuči naučne radove i preko izbornih ispita, na tim predavanjima sam nailazila na otpor predavača kako neko sa područja koje je suprotno će moći da isprati, ali stvarno sam se super uklopila. Jutjub mi je puno pomogao. 

e sada, ja se ne osečam UMORNO, ja se ne osečam iscrpljeno, ja se osečam neiskoriščeno. Da sam mogla ovu mladost (mislim na dvadesete godine, molim vas da se neko ne uvredi, svi smo mi mladi doipreko 40,koštavolimilimoji) da iskoristim produktivnije. Da sam bukvalno usrala sa ishitrenim izborom prve mentorke, da sam promenila drastično područje i da glavni mentor me je uslovio da će me prihvatiti samo ako nađem grant. Što mi je bio šok ali progutala sam knedlu i našla. Nije nešto strašan proces, samo gubiš TA-RA support momentalno ako samo inicijativno nađeš, graduate school me je precitala sa liste, jer pobogu imam dovoljno para. Drugi eksperimentalni deo, ja ne nameravam da radim jer ne želim da platim, ako komentori žele, ja sam uslove ispunila tih grantova, objavila ono što je bilo potrebno. Ne mogu da čekam milost nekog i da mi phd umesto 4 traju 5 ili6 godina. E sada, kod nas se tema menja ako je proposal promenjen, tek na samoj odbrani. Jako smešno ali dobro, sve samo da nemam više status studentski, da počenem da radim ili u okviru unija ili postodoca.

To je taj osečaj da možeš više od svog života, ne znam kako da objasnim, imam osečaj da sam redukovala svoj doprinos. Da sam mogu više i bolje.

nema šanse bilo šta da radim sa njima, jer oni nisu zainteresovani za moja područja, nažalost na polju biomedicine i tih departmana koje sam napustila, nisam htela nešto da čeprkam, mada vidim neke nove ljude sa kojima bih rado sarađivala, ali me strah da ne probudim neka unutardepartmanska nelsaganja, ipak sam ja od njih otišla. e sada koliko se ti ljudi znaju sa mojom bivšom i u kakvim su odnosima to nisam sigurna. Mahom, povučena iskustvima sa Stackexchanga i nekih drugih foruma, profesori nikada neće zbog dobrosusedskih tj kolegijalnih odnosa uzeti drugog studenta od mentora sa istog departmana. Iskreno znam za slucaj u mom labu, kada je master student napustio mog mentora jer je hteo da radi kod drugog profesora neke gasne senzore, a moj menotor sada je jako popaljen na ove nove solarne perkvoskajt(kako se to kaže na srpskom) čelije. A inače bio jako dobar i brilijantan student. jako je mentor osečao se ozlojeđeno kada je to saznao. Mada ja mentora jako krivim jer ako nešto van njegovog područja, on te podrži intelektualno ali ne želi ni malo novčano. 

prošle godine mi je usput rekao da se dogovorio sa jednim sa medicinskog iz jedne druge institucije, da konkuriše za biosenzore, grant koji fond za aging society ustanovljen medju univerzitetima. Ukretko biomarkeri srčanog udara i sada da ujedine dve methode za bolje senzore... a ja kada sam mu predlagala da konkurišemo, on mi je rekao pa uradi ti to sama, ali profesore to studenti ne mogu morate vi... a šta ja da radim ne bih da se obavezujem na nešto što me ne interesuje, i onda mi to skoro pre godinu dana kaže, konkurisao za to, ako dobije da želi da ostanem na postdocu, jako me je to razočaralo jer kada sam krenula dok još nisam odbranila proposal, kumila da konkurišemo zajedno jer ipak je on moj mentor i ima neku težinu i validnost... ma ne, nije hteo da čuje. Sada ova strana.

 

14445512_10157374347460618_151346472_n.j

Edited by MilenaS
Link to comment

 I was shocked and aggravated to realise how little value the British recruitment system places on early PhD graduates. 

 

Indy hvala na linkovima, ovaj gornji citat sam izdvojila, dakle ja isto mislim da to što se predstavlja da si dobio tim phd studijama, da se to zapravo zove obrazovanje... formalno ili ne formalno i mislim da je suludo misliti da samo sa PhDom si bogomdan da radiš te stvari. Tu se ta percepcija na post graduate, tj post phd put mimoilazi sa sadržajem tih tekstova.

Zato što smatram da sve to po defaultu  stičeš bilo kakvim stepenom obrazovanja. Pogotovu akademskim.ASs BSc MSc....

Link to comment

(pričam više o slučaju kada kod PhD studenta postoji osećaj da je mentor prosto digao ruke od cele stvari... pošto se to meni svojevremeno desilo.)

 

I meni. Posle 6 godina. A nakon 4 godine bilo je aj još malo, još ovo, još ono, pa ispada da nije baš, da je ono što je bilo ključno još malo da se završi više uopšte nije bitno, nego je sada ključno nešto drugo, sasvim novo. Pa na kraju - jesi ti uradio mnogo stvari, ali znaš, odskačeš od onoga što su radili drugi studenti, ja ne mislim da je ovo dovoljno sve ukupno, kako ja sad da kažem sledećem moraš da uradiš X a ti si umesto X radio Y...i onda ne da sam promenio mentora, nego i univerzitet. Srećom sve se lepo završilo, sa daleko jačom tezom i rezultatima nego kod prvog (sreća u nesreći).

Link to comment

I meni. Posle 6 godina. A nakon 4 godine bilo je aj još malo, još ovo, još ono, pa ispada da nije baš, da je ono što je bilo ključno još malo da se završi više uopšte nije bitno, nego je sada ključno nešto drugo, sasvim novo. Pa na kraju - jesi ti uradio mnogo stvari, ali znaš, odskačeš od onoga što su radili drugi studenti, ja ne mislim da je ovo dovoljno sve ukupno, kako ja sad da kažem sledećem moraš da uradiš X a ti si umesto X radio Y...i onda ne da sam promenio mentora, nego i univerzitet. Srećom sve se lepo završilo, sa daleko jačom tezom i rezultatima nego kod prvog (sreća u nesreći).

razmišljala sam u jednom trenutku kao vi. ali mislim da nije vredno jer bi na drugom univerzitetu bio isti problem. Generalno njih briga samo za svoje projekte.

Link to comment

 ko su "oni"?

 

Verovatno misli na mentore (kao takve.)

Pa mentori, supervizori, profesori.

Kukaju kako su im potrebni studenti sa idejama i kako vole samoinicijativu.

A realnost je da im treba neko ko je zagrejan za njihov projekat. ili ako te puste da sam razviješ plan onda ti ga unakarade, i to sve kako bi nekom svom komforu prikrojili.

Samoinicijativa je kod njih, "kud ja okom, tu ti skokom".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...