Jump to content
IGNORED

konferenciometrija


MayDay

Recommended Posts

On 2/7/2018 at 12:04 AM, gospa buba said:

nije wtf uopshte, konferencije su 'privatizovane' to je sada biznis koji ima osnovnu svrhu da organizator zaradi novac, a ne da se razmene nauchne stvari.to mozesh da vidish po ceni, nema bez 700 evra za odraslu osobu, bez puta i smestaja, naravno. za te pare dobijesh bash lepu ekoloshku kesu, bash lep usb sa logoom firme, bash lepu svesku i olovmu isto, 2 lanch brejka 2 kofi brejka, izlet koji se doplacuje i konferens diner koji se doplacuje. koga cesh tamo da sretnesh, nemash pojma. da li cesh neshto da saznash, nemash pojma. postoje josh tu i tamo po neke konferencije u organizaciji nauchnih drushtava ali to je retkost. tako da bankok, pravo chudo da se i ranije nisu setili :D

sent from bubamoto
 

Skoro je bilo neka konf koju je organizovalo to drustvo, Material Society, i stvarno je bilo sve na nivou i nije bilo skupo, tako od 100 dolara za studente do 300. Invited speakeri su bili onako, ni smrdi ni mirise, prosek neki. ali da kažem da sam nešto naučila. Od kada sam bila na toj konferenciji, non stop mi iskaču po guglu i stranicama kao plaćen add, konferencijski pozivi. Slučajno mi palo za oko jedna o inovativnosti. Nisam ni mogla da pretpostavim da je to organizaovano od strane BGD NGO. OK ljude su pozvali, lep sajt, sve lepo objasnjeno. Koji format, kako i šta. Šta je sve uključeno u cene, gde se indeksira. Naravno cena je na nivou kao da platiš OPEN access da ti objavi. Onda sam posle shvatila da su oni ripp of ime konferencije, koja je organzovana od strane instituta za Learning Inovations, samo sto ova ima tradiciju bijenalnu, a ovi se ugradili na kontu toga. To mi bilo jako čudno. Kao ono Nature i Science časopis, ali isto postoji Nature and Science publishing group... pa znam da je to prvi znak predatorstva. Našla sam mu čak i fejs lika koji to organizuje, sve je legalno i uobičajna praksa sa tradicijom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...