Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Carine? Monopol?

Moze li neko da uleti sa drugacijom ponudom ili mu je zabranjeno?

 

Pa ima ovih careva što uvoze iz Mađarske, skidaju porez i prodaju televizore za baš osetno manje pare, ali to je neoficijelno, samo po oglasima.

 

Čak i da nije u pitanju monopol a kontam da nije pošto više nema ko ih ne prodaje, kontam da se banda lako dogovori oko zajedničkih cena i približnih marži dok ide posao. A kupac jednostavno misli da je to normalna cena i voila.

Link to comment

:isuse:

 

Zar ne postoji neki trzisni lanac koji prodaje televizore i tablete pod svojom markom znatno jeftinije?

Edited by borris_
Link to comment

Nismo mi toliko bogati da kupujemo jeftino.

 

Indy je nekada davno pisao o onom australijancu koji je poceo prodavati jeftinu nefirmiranu robu (bijela tehnika) i kako su cijene ostale firmirane robe pale zahvaljujuci njemu.

Link to comment

па има ових vox fox и сличне марке, нису везане за тржишне ланце, али јефтинији јесу.. а за таблете, комтрејд је најављивао свој пре неких пола године чини ми се, али од тада нисам ништа чуо на ту тему

Link to comment

Pa ima ovih careva što uvoze iz Mađarske, skidaju porez i prodaju televizore za baš osetno manje pare, ali to je neoficijelno, samo po oglasima.

Čak i da nije u pitanju monopol a kontam da nije pošto više nema ko ih ne prodaje, kontam da se banda lako dogovori oko zajedničkih cena i približnih marži dok ide posao. A kupac jednostavno misli da je to normalna cena i voila.

A i tu je pitanje koliko zaista njih uvozi tj iza koliko firmi je jedan čovek.

Nešto slično kao kada je i garderoba, obuća i sl.

Verujem da ih ima tek nekoliko i da se lako dogovore.

Link to comment

Hvala.

 

Evo jedan primjer:

 

TV koji se prodaje pod markom Auchan, sa sledecim karakteristikama (ne fr ali nije tesko shvatiti), cijena 400€ (ovo im je najskupja tv)

 

CARACTERISTIQUES GENERALES Q.1400

IMAGE

Format TV Led

Résolution 1920 x 1080 p

Taille écran / Pouce 106 cm / 42 pouces

Norme HD Full HD

Fréquence / Fluidité NC (cudno pa nisu ovo stavili)

Tuner Analogique TNT HD & cable MPEG 4

FONCTIONS

Smart TV Oui

Wifi Oui

3D Non

Conversion 2D / 3D Non

AUDIO

Technologie NC

Puissance restituée 2 X 8 Watts

PORTS / CONNECTIQUES

Port USB 2

Entrée HDMI 3

Prise Casque 1 Sortie Audio / 1 RJ45

Entrée antenne NC

Entrée PC Oui

Prise péritel NC

DESIGN

Dimensions

Avec pied: 957 x 220 x 627 mm

Sans pied : 957 x 34 x 555mm

Poids avec pied 12.5 kG

Norme VESA NC

Link to comment

Inace, ovo su jeftini televizori koji se prodaju u Auchan-u:

 

http://www.auchan.fr/image--son/televiseur/tv-led/achat2/6824464

 

Primera radi, a bukvalno sam sinoć gledao, taj samsung 32f4000 valjda je kod njih 220e, tih "Mađara". U win win-u 30.000.

 

Već smo pričali o tome, aj sam LG platio 670 koji je kod nas bio 100.000+ dinara.

 

Inače se ubijaju od posla... Kada sam uzimao tetki i kevi 32jke, kaže lik da je samo tog dana isporučio 20ak komada, do the math...

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Posto cu biti u Bg tri dana krajem jula, a tasta zeli da kupi novi televizor, pa je pitala mene koji tv da kupi. Gdje se moze poruciti tv kod tih "Mađara"?

 

 

Ona ima neki ubogi regal sa prostorom od jedva preko 1m tako da nema sanse da uglavi 42" kao sto sam prizeljkivao. Ma da vam ne pricam.

Link to comment

Inace, ovo su jeftini televizori koji se prodaju u Auchan-u:

 

http://www.auchan.fr/image--son/televiseur/tv-led/achat2/6824464

 

 

ta auchan marka je robna marka nekog mega marketa koji postoji i u Madjarskoj i mogu reći,ali samo što se hrane tiče,da su pristojnog kvaliteta..uzeli smo neku instant kafu,neke sireve i začine i sasvim korektno.

 

 

 

nego kako može zakrivljeni televizor i kako to funkcioniše?

pitam više senzacionistički pošto me malo šta može fascinirati u poslednje vreme ali ovo je

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...