Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

uzeo kevi nov tv. prikljucio ga, ali on ne moze da nadje ni jedan kanal. stavio sve i antenu i kabal i nista. kablovska je kopernikus a tv je lg 5400 ili tako nesto.

kako da nadjem kanale? glupav nisam, tehnicki sam solidno potkovan, ali ovo nista ne kapiram. stavio kabal od kablovse na svoje mesto (on samo sa jednom zicicom nesto nakalemljeno, ja kao nesto pojacao, zu tv nije dosao nov kabal. ja nemam pojma kako je ovo sa kablovskom, tako nesto ne poznajem. u srbiji nisam do sada ima susreta sa kablovskom, montirao samo digitalnu u ch.

pomooooooc! sta da radim?

Link to comment

Ovako laički sa strane da pitam, da li tv ima DVB-tjuner, T je zemaljska, to je valjda obična antena, T2 je ova naša nova nesretna digitalna što se televizori tek sada pojavljuju a C je za kablovsku, nekako mislim da mora da ima C tjuner da bi radio sa kablovskom, a možda moraš i da izabereš tjuner negde. Opet kažem nemam ni ja nešto iskustva ali sam ovo naučio, pa pogletaj to prvo.

Link to comment

ovo je katastrofalno. kablovska iz hodnika. kablovi ulazi izlazi nisu uopste originalni nego seceni pa spajani. kad sam izvlacio iz jednog u drugi, oni pogubili kontakte, tako da nije ni bilo kontakta. ali dok sam ja to skapirao... malo bolje spojio, sad je delimicno ok, ali nije ni cudo sto je slika relativno losa. ovo je kriminalno, da nisam video svojim ocima ne bih verovao. sve to ovi iz kablovske, keva nista nije znala da dira. kriminal!

Link to comment

Ima li bežični način da slika sa kompjutera ode na tv?

miracast, ако имаш осмицу, мени на десној страни екрана Devices->Project->Add wireless display наравно ако ти тв подржава...

 

 

он топик, је л има неко препоруку (или је то сад већ све исто) за тв, рецимо 42 или 47 инча, до 500 евра, не требају ми смарт глупости (имам розбери) само добра слика и што мањи безели

 

едит:

Chromecast je sa android uredjaja na chromecast koji je ubacen u HDMI ulaz Tv-a.

може и са пц-а али chromecast је доста ограничен по функционалности, сјајан у ономе што ради, али то се углавном своди на chrome (browser)

Edited by Dionysos
Link to comment

ovo je katastrofalno. kablovska iz hodnika. kablovi ulazi izlazi nisu uopste originalni nego seceni pa spajani. kad sam izvlacio iz jednog u drugi, oni pogubili kontakte, tako da nije ni bilo kontakta. ali dok sam ja to skapirao... malo bolje spojio, sad je delimicno ok, ali nije ni cudo sto je slika relativno losa. ovo je kriminalno, da nisam video svojim ocima ne bih verovao. sve to ovi iz kablovske, keva nista nije znala da dira. kriminal!

 

To sa kablovima i prespajanjem mora da ti regulise provajder, ako treba i zamene kablove/switcheve. 

 

Elem, treba i ja da uzmem kevi neki tv pa mi je taj tvoj LG u najuzem izboru, pored naravno ekvivalentnog Samsung modela. Ja imam Samsunga vec par godina i prilicno sam zadovoljan pa malo naginjem ipak njemu. Jesi uspeo na kraju da povezes sve i sortiras kanale? Kakva je opcija sorta (posto joj je to otprilike najbitnije, da budu poredjani kako treba)? Je l sljaka dobro media player? Jbg sorry na ovom bombardovanju al sta cu ;)

 

E da, procitah u komentarima na itsvet-u kako navodno postoji nekakav problem sa skeniranjem digitalnih kanala te da treba odma' flesovati firmware. Je l to tacno za digitalne, mada mi zvuci nerealno :(

 

obavezno flesovati firmver na 03.15.00.sa ovim firmverom podesavanje dtv programa je unapredjeno 
Edited by ducca
Link to comment

To sa kablovima i prespajanjem mora da ti regulise provajder, ako treba i zamene kablove/switcheve. 

 

Elem, treba i ja da uzmem kevi neki tv pa mi je taj tvoj LG u najuzem izboru, pored naravno ekvivalentnog Samsung modela. Ja imam Samsunga vec par godina i prilicno sam zadovoljan pa malo naginjem ipak njemu. Jesi uspeo na kraju da povezes sve i sortiras kanale? Kakva je opcija sorta (posto joj je to otprilike najbitnije, da budu poredjani kako treba)? Je l sljaka dobro media player? Jbg sorry na ovom bombardovanju al sta cu ;)

 

E da, procitah u komentarima na itsvet-u kako navodno postoji nekakav problem sa skeniranjem digitalnih kanala te da treba odma' flesovati firmware. Je l to tacno za digitalne, mada mi zvuci nerealno :(

pa regulisao provajder, upravo tako, spajanjem, kalemljenem, stap i kanap, taj rad. ja sam hteo da kupim nove, originalne kablove, ali sam uspeo da malo bolje spojim i malo bolje fiksiram pa je na kraju ispalo dobro, pa keva kaze da ne diramo vise.

da, na kraju je sve lepo nasao, i vise nego sto je keva ocekivala i vise nego pristojnog kvaliteta.

ja sam ograniceno i kratko vreme tamo bio tako da su mi iskustva vrlo ogranicena, ali mi se cini da je tv vrlo, vrlo dobar. sto se sortiranja tice, nisam se mnogo time bavio, alo mi se cini da posebno sortira dtv i dtc, nezavisno jedno od drugog. ima finu opciju favorita, tako da je keva zadovoljna.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kakve su cijene ovde?

Da li je drasticno skuplje nego u Srbiji/HR da bih se maltretirao sa prevozom i vracanjem PDV-a?
I posljednje pitanje da li je neki od ovih 32" modela preporucivan ovde, ne mogu sad da citam sve :/

 

Imam neki sugavi regal sa prostorom od jedva preko 1m tako da nema sanse da uglavim 42" kao sto sam planirao i nadao se.
Sto se samog TV-a tice valjalo bi da ima sve sto bi mi moglo zatrebati iako ce keva biti primarni korisnik, 3D ne mora, to me smara.

Link to comment

Pogledao, ok je to, podjednake su cijene.

Ima li iskustava/preporuka za 32" sem onog koji je renne preporucio Glinticu?
Ponavljam, 42" nije opcija.

 

edit: slao poruku Madjaru™ sa kupujemprodajem, iskulirao me lik tako da kontam da ne dostavljaju ovamo™ sto je i ocekivano.

Edited by Feindouno
Link to comment

ја узео lg lb5610 од 42 инча, има и у 32 изведби, нема смарт, 3д, магичне даљинске и тако то, али има добар панел, а за филмове и серије усб прикључак, али нисам то пробао, за то постоји dlna (via raspberry pi наравно)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...