Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

1 hour ago, autsajder said:

Slušao sam te saundbarove usput u radnjama kad sam tražio druge stvari i, iskreno, nikad mi takvo rješenje nije privuklo pažnju. Nedavno sam se zadesio u Tehmaniji kada je sa jednog prikopčanog Sony soundbara od skoro 30.000 din išlo The Model od Kraftwerka, pa sam baš stao da poslušam do kraja. I bio neimpresioniran. Recimo da je zvučalo bolje i snažnije od zvuka sa TV-a, ali stvarno ništa specijalno, prilično nedefinisano. Imaju estetiku da se uklope sa televizorom i to im je glavni adut. Možda je izvor bio loš.

 

Dosta dobri rezultati mogu da se dobiju kada neke aktivne zvučnike prikopčaš na TV. Ja sam običnom Fox televizoru dodao skromne Microlab M300 (2 satelita i sabvufer) preko običnog izlaza za slušalice i to zvuči više nego OK za smiješne pare i neopisivo bolje od zvučnika samog televizora. (Od Microlaba je dosta preporuka za FC330, kažu da je vrlo muzikalno za 80 EUR)

 

 

A ovo je jedna ideja za apgrejd - Microlab Solo 6C. U radnjama su 150 EUR. Ne trebaju im pojačala i mikseri, utaknu se u TV i struju i gruvaju..

 

 

 

Ma meni i jeste prva opcija bio neki 2.0 sistem al se u to tek ne razumem, a vidim da se za TV kao koriste ti barovi. 

Imao sam par Microlabovih zvučnika na TVu ali sam ih dao klincu za komp. Odlični

 

Link to comment

Ja kupio sebi Edifier, povezao ga i na TV, inace ima i BT, pisano vec dosta puta ovamo na raznim temema, korektan zvuk. Nema mozda bas izrazen kao soundbarovi, ali sam zvuk je mnogo bolji u odnosu na soundbarove u tom cenovnom rangu. Slusao uporedo jedne pored drugih. Inace imam i FC 330 na racunaru kupljeni pre 4-5 godina, dobri su ali neuporedivo sa ovim.

 

https://www.edifier.com/product-r1700bt.html

 

Oko 17-18k, ali budu cesto na snizenju za 13.5k.

 

 

Edited by Grandilof
Link to comment

sta su mu mane, u odnosu na neki LG UP npr?

 

btw, nedavno sam odseo u nekom booking smestaju, sa FOX TV, i nije mi nista smetalo. ok, istina, smart fje nisam koristio...

 

Edited by Djuro
Link to comment
3 minutes ago, renne said:

Samo malo slabiji panel, malo lošije osvetljenje panela, iako je i on IPS, i dosta lošiji zvuk. Ostalo je sve bukvalno isto, čak i magic remote

 

super, hvala ti. bas te kompromise sam i spreman da podnesem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...