Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Da budem iskren, ne usudjujem se. OLED bi svakako bi bio moj prvi izbor, ali ovo sto nalazim po netu, kazu da burn in i dalje postoji, svakako manje izrazen nego ranije. Racunaj da ce dnevno bar 4-5 sati biti prikaz sa PC-a. Meniji, taskbar i ostali staticni delovi prikaza nisu dobra stvar za OLED. Prevelika mi je investicija da bih rizikovao sa tim. :sad:

 

Edit. Nije samo igranje, komp koji je povezan na sadasnji (a i buduci) TV se dosta koristi i za surf, ponesto programiranja i tako to. I ove postove pisem gledajuci u TV, na tom kompu uopste nema monitora.

Edited by Tosha2EE
Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

Kupi dobar monitor za igranje I dobar TV za gledanje. :D

Eh, to jeste najbolje. :D

 

Nemam gde da stavim, to je problem. Komp je spakovan u ovakvo kuciste i stoji u TV komodi, kao nekada muzicki stub. :D Jos bezicna tastatura i mis i couchmaster, plus navika i sada ne bih menjao takav setup.

 

6e7cb7036ce4b19fb58547e1946a5979-970-80.

 

CYCON_Fusion_Grey_Front.jpg

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 7.8.2021. at 14:58, Tosha2EE said:

Razmisljam o upgrade-u postojeceg TV, pa mi treba pomoc u resavanje sledece pentaleme od forumskih znalaca. TV bi se koristio za streaming (Netflix, HBO.GO, Amazon Prime), Blu-ray 4K, te kao PC monitor i za igranje (i PC, i PS5 igranje). Ostale namene (sport, domaci TV kanali i ostalo) su potpuno nebitni aspekti.

 

Sony XH9096 vs Sony XH9505 vs Samsung Q70T vs Samsung Q70A vs LG NANO903NA 

 

U obzir dolazi i nesto sesto ako valja i cenovno ne odskace mnogo od ovih serija. OLED ne dolazi u obzir zbog burn-ina.

 

Ja sam uzeo proletos Sony KD55XH9096BAEP Smart TV 55" 4K Ultra HD DVB-T2 Android.

 

Prezadovoljan sam. Ima na YT ludaka koji su ga još setovali sa slikom i još nekim podešavanjima. Lutka!

 

 

edit: jedan od jačih pluseva za kupovinu je bio što sa Playstation 5 ide ko dupe na nošu

Edited by Singer
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Singer said:

Ja sam uzeo proletos Sony KD55XH9096BAEP Smart TV 55" 4K Ultra HD DVB-T2 Android.

Ja sam i gledao neki upgrade za moj stari Sony KD-75XE9005. Na kraju sam ipak odustao od vece dijagonale i odlucio se na unapredjenje samo slike i konektibilnosti i kupio Samsung QE75QN95A. Dovoljno HDMI 2.1 prikljucaka, mali input lag, podrzan G Sync i 4k HDR 120 Hz gaming plus fenomenalna slika, mislim da je, za te novce, tesko moglo bolje.

Link to comment
  • 1 month later...

Zasto preko PC? Prebacis film na usb, prevod istog naziva kao i film, i trebalo bi da radi.

Mozes da sherujes ekran tvog PC, mozes preko HDMI kabla da povezes komp i tv(da bude kao monitor), imas raznih resenja.

Link to comment
1 hour ago, steins said:

Pazario Samsung TV i sad imam problem - nema VLC plejera za njega.

Imate li kakvu Tizen alternativu za puštanje filmova sa PCja preko mreže? 

ne treba ti vlc

instaliraj na komp serviio, onda ga na tizenu pronađi, odaberi film i cepaj katalinski

Link to comment
1 hour ago, renne said:

ne treba ti vlc

instaliraj na komp serviio, onda ga na tizenu pronađi, odaberi film i cepaj katalinski

 

našao, ali ne umem da pustim naše titlove

Ima li tu neko rešenje? 

 

Link to comment
8 minutes ago, renne said:

Samo na kompu stavi titl u isti direktorijum gde je i video, i treba isto da se zovu i automatski će da povuče

 

A bog te...pa meni su iskljucene opcije za subtitlove na TVu 

Ovo nikad nisam video

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...