Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

1 hour ago, Mil@n said:

Miloše, u životu postoje neka pravila, ne daje se nikome žena, ne glasa se za Vučića i televizor se kupuje u najvećoj mogućoj dijagonali koju ti zid trpi.. Zaboravi police, kupi 49, 43 je malo veruj mi. 

Tačnije, ne znam koje police upadaju za razliku od 6 inča. :P Kupi 49. Ili 55 ako ima mesta.

 

 

Imas pozdrav od moje zene :D

 

Sad sam merio... zid gde je predvidjeno da stane tv je oko 2.3 metra. Od troseda na najblizem delu do tv ima oko 2.8 m  sto znaci da bi 55 inca bilo sasvim ok sto toga tice.

Ostane  po oko pola metra levo i desno od tv i malo se zakrivi nosac... povrsina sobe je 19kvm.

 

Za sada nije u planu kupovina televizora, osim ako se ova fleka ne povampiri.

Link to comment

trebaće mi televizor u selu.najjeftinije, najprostije. šta znači ovo: PVR - funkcija snimanja sadržaja: Da. kakvi su uslovi za to?

ovde sa totalom, na daljincu stoji da DVR funkcije nisu dostupne. šta je to?

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 31.1.2021. at 16:09, Mil@n said:

Miloše, u životu postoje neka pravila, ne daje se nikome žena, ne glasa se za Vučića i televizor se kupuje u najvećoj mogućoj dijagonali koju ti zid trpi.. Zaboravi police, kupi 49, 43 je malo veruj mi. 

Tačnije, ne znam koje police upadaju za razliku od 6 inča. :P Kupi 49. Ili 55 ako ima mesta.

Opa,kad si se ozenio?:smiley_hail:

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 3.2.2021. at 21:26, renne said:

na totalu treba da se ubaci usb od najmanje 8 giga da bi se snimalo

na tvu se može snimati pšrogram koji se emituje preko koaksijalnog kabla, takođe mora da se ubaci usb u tv

kakvo tie iskustvo sa totalom? 

supernova ubila kds, pa sad vise neam sk, samo arene.. pa gledam kako to iskombinovati..

konto sam total +arena cloud.. al koliko kontam bez neta nemos gledati taj cloud... :coffee:

Link to comment
  • 1 month later...

Kome treba (a ne znam kome ne treba) - posle nekoliko dana koriscenja mogu da preporucim Logitechov Harmony univerzalni daljinac. Ovaj model sto sam ja uzeo moze da kontrolise do 7 uredjaja... sto je meni dosta.

 

41PIZgDP9zL._AC_SY580_.jpg

 

U databazi daljinaca za koje Harmony "zna" se zaista nalazi sve i svasta (od praistorijskih uredjaja do najnovijih modela koji su nedavno izbaceni na trziste.) Ja sam se odlucio da kupim kad sam video da je moj Technics stub iz pleistocena podrzan. (A drugim okom sacujem neku zamenu za njega, da li Yamahu ili Cambridge Audio, i odmah odem na njihov sajt i proverim, svaki uredjaj koji sam dosad gledao je podrzan.) Originalni daljinski za stub jos uvek kao radi, ali blizu je da ispusti dusu - olaksanje je da opet sve radi kako treba... cak sam dodao i neke komande koje ne postoje na originalnom daljinskom (kontrolu equalizera npr.)

 

Kad se poveze sa PC-jem (i kroz pripadajucu mu aplikaciju) u Harmony se dodaju tipovi uredjaja koje imas (npr. DVD, muz stub, VCR ako jos neko ima, naravno TV... cak prepoznaje i daljinske za totalno leve set-top box tipa audiosonic koji ja slucajno imam)... To je otprilike dovoljno za bazicnu operaciju, ali ako se ispostavi da fali neka komanda, to moze naknadno da se doda (recimo mom TV-u je posle prvog "automatskog" dodavanja falila komanda za titlove, sto sam posle jednostavno dodelio nekom nekoriscenom dugmetu).

 

mh-650-teachcommand-v1.png

 

A ako komande uopste nema (iz nekog razloga CD plejer u stubu nije primao PLAY/STOP komande) onda moze da se "nauci" - jedan daljinac od drugoga... probao sam i radi.

 

Ako ima neka mana, a uvek ima, onda je to da treba drzati u glavi puno alternativnih funkcija dugmica na daljinskom (pored ociglednih tipa pojacavanje zvuka i sl.) Znaci ako neko neupoznat dohvati daljinski pojma nece imati sta pritiska (nije uvek ono sto pise, zavisno od uredjaja koji se kontrolise)... Uredjaj je odlican, ali ipak prevashodno za geekove.

 

(Logitech ima i neku napredniju varijantu, Harmony "hub" koji se kontrolise preko aplikacije na mobilnom, mozda je to malo vise user-friendly, naravno kad se jednom sve namesti.)

 

  • +1 3
Link to comment

^ U vezi sa gornjim, 2 stvari... Prvo, ovo što ima univerzalnih remotea (od logitecha/harmony) to mu je to; neće se više praviti, mada kao obećavaju da će zadržati podršku. To u stvari i nije nova vest, ali otkad je Google saznao da sam kupio Harmony ne prestaje da me bombarduje sa vestima s tim u vezi, tako da... :mrmlj:

 

Druga stvar, napredniji™ Harmony Hub (to je kao 1 malo sokoćalo koje se kontroliše sa harmony daljinskim, a ono tj. hub zatim kontroliše ostale uređaje...) Zaobiđite, ako ste ga šacovali. "Primitivnija" verzija (obični univerzalni daljinski, bez hub) su više user friendly. Malo sam se družio danas sa hubom i nadam se da ga više neću sretati... Plus što su ukinuli softver za Mac-ove (ko ima Big Sur Mac ne može da "tera" softver za kontrolu tih remotea, može samo preko iOS apps, što je qrac od ovce... tako to izgleda kad se odluči da neku tehnologiju treba napuštati... Navodno, neki jajoglavci su smislili da su daljinski upravljači kao takvi stvar prošlosti, jerbo se danas sve strimuje i kontroliše preko kompjutera/tableta/telefona... Jedino ako, prosečno srećem od 4 - 7 remote kontrolera po domaćinstvima...)

  • +1 2
Link to comment

Indy, prestani da me kopiraš...  :D

 

Imam već dugo godina Harmony One, super sprava, svi ostali daljinci su spakovani u neke kutije ili fijoke, samo Harmony je tu

 

harmony-one.png

 

 

Genijalna stvar je "programiranje" i kombinovanje više sprava, na primer programiraš na jedno dugme gledanje TV-a, kod mene to izgleda ovako

- pali se TV

- pali se pojačalo na koji je TV povezan za zvuk

- pali se provajderov box preko kojeg idu programi

- TV selektuje HDMI izvor za box

- pojačalo selektuje odgovarajući izvor za zvuk

- šaltanje programa i ostale kerefeke (pauza/vraćanje unazad itd) "tera" box

- pojačavanje/smanjenje zvuka "tera" pojačalo

 

- jedno dugme gasi sva tri uredjaja kad je fajront

 

 

 

Sve se programira natenane na Mac-u, aplikacija radi i na Big Sur, samo povežeš i pošalješ... i da, nema standardne baterije, nego malo postolje sa kontaktorima, samo ga spustiš na to i on se napuni.

 

Dobro si me podsetio, moraću da ovih dana da ga rasklopim i očistim, napunilo se malo prljavštine tokom godina... ne uvijam daljinski u najlon  ;)

 

Link to comment
42 minutes ago, braca said:

Sve se programira natenane na Mac-u, aplikacija radi i na Big Sur,

 

Ne znam, kad sam isao na Harmony website neki dan da skinem aplikaciju na Big Sur bilo je da ne moze nego ima samo iOS (ili ranije verzije MacOS-a)... Inace preko iPhone-a tj iOS je verovatno to moguce isto izvesti, ali nije ni izbliza zgodno kao kroz PC/Mac.

 

Takodje ima problema sa kompatibilnoscu sa nekim uredjajima... Ovaj tip kod koga sam bio imao je neki bas postariji tip Yamaha A/V receivera, i on je kao podrzan, medjutim kad ga stavis u program da se upali po redu voznje (kao ovo sto si ti ilustrovao) jednostavno ga ne upali. (Moguce je da ovo ima veze i sa pozicijom onog senzora u odnosu na uredjaj koji treba da kontrolise.)

 

Ono sto mi se vise svidja kod starijeg tipa univerzalnih daljinskih (bez hub-a) je sto univerzalni daljinac bukvalno preuzima rolu daljinskog kojeg menja (tj usmeris ga generalno u uredjaj koji hoces da kontrolises - inace ima siroko polje dejstva tako da uvek hvata iz prve, za razliku od nekih originalnih daljinaca koga moras da nanisanis tacno u senzor, inace nista.)

 

Steta sto su u Logitechu digli ruke od ovog proizvoda, ali moguce je da nije zaziveo kako su se nadali...

Link to comment
3 minutes ago, Indy said:

kad sam isao na Harmony website neki dan da skinem aplikaciju na Big Sur bilo je da ne moze nego ima samo iOS

 

Sad sam proverio ponovo i ispada da su me zeznuli sa formulacijom (prvo izadje dijalog u kome se nudi velikim slovima iOS/Google Store app, ali ispod ima malim slovima link za download za Mac aplikaciju... nisam video jbg.)

Link to comment

da ga jebem, iam od juce problematiku da kad ugasim tv, ne mogu da ga upalim preko daljinskog.. i onda tek kad ga iscupam iz struje, moze da se upali preko daljinskog.. al kad ga ugasim, nece da se upali preko daljinskog, osim ako ga opet ne iscupam iz struje..

do juce nisam imao takvih problema, a juce su mi ubacili onu karticu u tv, da nije nesto do toga? sta bi drugo moglo biti?

u pitanju je FOX 50DLE982 50''

iam ga preko 4 meseca i sve je bilo tip top do juce, kad je stavljena kartica..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...