Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Odneo mi Miki televizor :cry:    kaze 3-4 dana dok nabavi deo..cak mi je ovaj sto ga je odneo ponudio zamenu, bez detaljisanja. Zena me je samo popreko pogledala i nisam nastavio dalje razgovor   o tome :D  

 

Realno, ne bih ni znao sta da uzmem.. 43 je ok... 49 bi mi zauzeo ceo zid prakticno bez sanse da bilo sta stavim pored tv ili na police okolo (police tek treba da okacim)

 

Inace rece da je to standardan kvar kod LG, od grejanja led popusti i crkne na taj nacin. Nekome za 3 nekome za 5 godina, retko u garanciji (bas me cudi).

 

Kaze, Samsung ima druge probleme, ali skuplje.

 

U rangu do 500e (koliko je ovaj kostao pre 3 godine) i da ima tu novu Nanocell tehnologiju nadjoh ovaj model

 

LG 43NANO793 ------ 480e UHD, Nanocell, smart+magic, centralno postolje, model 2020

 

Jel to dobar izbor ili ima nesto vrednije paznje?

Edited by Milosh76
Link to comment

Saga se nastavlja. Zvao Mikija od koga sam i kupio televizor, dosao njegov majstor u subotu ujutro, pokupio tv, zamenio 3 led trake, doneo ga pre sat i po... sve podesio da bude bombona, ALI...

 

Uvek mora neko ali...

 

nije mi ceo ekran potpuno BEO! U gornjem desnom cosku ima crna senka i  spusta se tamna crta niz desnu ivicu nanize na oko 60% ekrana sirine 1-2cm . Sa leve strane ta senka je dosta manja ili je nema uopste.

 

Kad se pogleda iz nekog veceg ugla, u cosku je tamno, a ispod te senke se vidi kao belo svetlo tj sijalica, plasticno receno, belje je nego ostatak.

 

On tvrdi da je to normalno posto je tako postavljena led traka koja ne ide do samih ivica tj mozda je difuzor ostecen i pravi senku.

 

Da li je to normalno? Da li ce mi se siriti i dalje ili ce tako biti dok ne crkne opet nesto?

 

@renne i ostali

 

 

 

Link to comment

Ista stvar.

 

Pre su bile plave fleke i zato sam zvao majstora, ovo se desava nakon zamene led traka.

 

A na monitoru DELL P2719H mi je ceo ekran potpuno beo sa istim white screen test sa youtuba.

Edited by Milosh76
Link to comment

Miloše, u životu postoje neka pravila, ne daje se nikome žena, ne glasa se za Vučića i televizor se kupuje u najvećoj mogućoj dijagonali koju ti zid trpi.. Zaboravi police, kupi 49, 43 je malo veruj mi. 

Tačnije, ne znam koje police upadaju za razliku od 6 inča. :P Kupi 49. Ili 55 ako ima mesta.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Just now, Mil@n said:

Miloše, u životu postoje neka pravila, ne daje se nikome žena, ne glasa se za Vučića i televizor se kupuje u najvećoj mogućoj dijagonali koju ti zid trpi..

 

Pošto mi je dete slomilo predhodni TV, sa ženom imem dogovor da se neće mešati oko novog, samo kad mali malo poraste... Ala će se uznenaditi kad donesem 75" kući... :D

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
59 minutes ago, radisa said:

 

Pošto mi je dete slomilo predhodni TV, sa ženom imem dogovor da se neće mešati oko novog, samo kad mali malo poraste... Ala će se uznenaditi kad donesem 75" kući... :D

 

Moja geneza je 42, 49, 55 i sada 65... I baš pričam kako je 75, 77 prava mera. :D Naravno, to sam pričao i za 49 kad sam imao 42, 55 kad sam imao 49 i tako redom... :)

Al 75-7 bi mi bio baš potaman, rekao bih. Ljudi ne razumeju da se navikne čovek i oko jako brzo na svaku dijagonalu.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, renne said:

Da ne preterujemo. Ne može baš svaka dijagonala za svaki prostor.
75" se ne može gledati sa metar, metar i po

Ma naravno, ali meni je dnevna soba velika, mogu da namestim da se gleda sa 3+ metra, 65 bi bio ok, ali bih probao 75...

 

Naviknuli bi se svi brzo...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...