Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Da, u principu, mogao bi da uzmeš dvd plejer (ako si već planirao) koji ima USB, HDMI i svoj riskejling, tipa Pionirovog DV-420 koji ovde košta ispod 100e. Ne znam koliko si para planirao da pukneš na to, pa sam eto izabrao ovako jedan model (i prethodni 410 je imao isto, a svi se kunu u 6xx model koji je stariji brat ovom 4xx, ali je i skuplji).
Tu sam sada u dilemama. Imam samsungov kućni bioskop koji me sasvim ok služi, zvuk je odličan, čita divxove, i daje mi i više nego pristojnu sliku, poslednjih mesec dana i jače me ubija jer počinje da brunda i ispušta čudne zvukove kada ubacim diskove, na kraju nekako učita, al to je sada druga priča, prošlo je trilion filmova i serija kroz njega.Ja bi najradije kupio blu ray, koji čita dvd i divx i ima 5.1 ulaz za zvučnike. :D Koliko sam obavešten, blu ray ne čita divx, al' ih ima koji čitaju mkv? I da li ih ima sa 5.1 izlazima, pa da pazarim takav, poštekam ovo sada što imam od 5.1 zvučnika, a ovu sadašnju komponentu čuvam za divx-ove?Malo sam zbrisao od televizora, al jbg.
Link to comment
Philips BDP 5000 pusta i divx
Uf, rekao si magičnu reč.Iskreno, ne znam oko love. Malo mi frka da se izuvam, kad znam da će to sve vrtoglavo da pada vremenom, ali mora da se plati ekskluziva gledanja blue raya dok se ostali i dalje mlate sa divxom i dvd-om. 15, 20 soma, šta znam? Vidim da su cene tu negde.Rene, koliko je taj?Samo neko da mi neko kaže ovo za 5.1 izlaz?Edit: mada, divx definitivno, zamire, verovatno je bolje ići na nešto što pušta MKV? Auh, mater im, i vremenu hiperrazvoja tehnologije!Edit2: http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg-dvd-plejer-bd-390.html čita i divx i mkv. Što je cool, kontam da će ih vremenom biti more and more. Edited by Glas RazumaN
Link to comment

a kakva je mogucnost pustanja blu ray, 720p i 1080 preko laptopa na tv, jel laptop treba da bude nesto nabudzen hardverski ili treba neki poseban softver ili to sve radi kao i sa divx=om?

Link to comment
a kakva je mogucnost pustanja blu ray, 720p i 1080 preko laptopa na tv, jel laptop treba da bude nesto nabudzen hardverski ili treba neki poseban softver ili to sve radi kao i sa divx=om?
Pa sad, definicija epiteta "nabudžen" zavisi od toga koliko ti je star lap. Uopšteno govoreći, HD formate će i stariji hardver podneti dobro, jer su još starije grafičke karte preuzele određene video funkcije na sebe i olakšale procesor (nvidia od 78xx i ati od HD24xx generacije otprilike). BlueRay je opet zverka za sebe i ako na laptopu imaš minimum intelovu 4500HD, potreban ti je solidan dual core procesor da opslužuje kako treba. Generalno može da se pusti i sa slabijim, ali ima da secka. Laptopovi imaju, međutim, potencijalnu manu da postaju glasni kada im se procesor usija, a to može ponekad da ubije draž gledanja filma.Neki generalni system requirement možeš naći na cyberlinkovom sajtu.
Link to comment
Može preko optike da se spoji, ili preko SPDIF, sve zavisi šta taj ht ima od ulaza.
Da izvineš, guzicu ima, nema ništa, osim analogni audio out. Ništa, štekanje love za LG BD 390 koji čita i divx i mkv, a ima i 7.1 izlaz na koje mogu da roknem zvučnike sa bioskopa, i to je to, ako negde nisam omanuo u računici. :)
Link to comment

Aj da pitam i ovde da Raz malo odahne od pp maltretiranja.. :)Elem, renne, dobar si savet dao, istraživao sam malo, i LG BD 390 je aparatura za koju nema loše reči na netu, tako da sam brže bolje pohitao u tehnomarket i pazario lepotana. :D Ako mi neka policija zakuca na kuću po nalogu efg eurobanke, orgujte ovde neki charity money collecting, vi ste za sve krivi...Elem, večeras sam ubacio prvi blue ray, sunce ti žarko, ono je ŽIVA slika, blago rečeno, prezadovoljan sam dobijenim. :D Ako nekoga zanima nešto posebno neka pitaImam samo mali "problem" ili bolje rečeno potreba za objašnjenjem, kod nekix divxova i jednog MKV-a, tj razvlači mi sliku preko celog ekrana bez štrafti ispod i iznad slike, od ćoška do ćoška iako je aspect radio podešen u 16:9 (i plejer i tv). Može li se to nekako sprečiti, ili on sam širi zbog određene rezolucije, upscale-inga ili ko zna iz kog razloga? Puštao sam još filmova, nisam imao taj problem. Ali primećujem da su te crne štrafte manje nego što su bile na katodašu sa kućnim bioskopu.MKV je 1280x720, a divx 624x352

Link to comment

Samo ti slušaj mene i nema da omaneš :) ali ćeš biti u debelim dugovima :)Što se tiče rezolucije koliko vidim to i jeste 16:9, zato i ide preko celog ekrana. Probaj naći nešto tipa 800x600 pa proveri da li će ti razvući (mislim da ne bi smeo)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...