Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Deluje ko super cena za 40 inca full hd.

 

Ova brojka mi deluje nisko:

 

Frekvencija osvežavanja

50 Hz

 

Al to je valjda vise bitno za gledanje sporta ili igranje igrica. Mislim da bi trebalo super da posluzi za ono za sta ti treba al bih obavezno trazio da ga upale u radnji pre kupovine da se sam uveris.

 

edit: malo mi sumnjivo sto kad guglas model izlaze samo nase stranice

 

Obavezno procitaj ovaj post jer covek ocigledno zna sta prica

http://www.rtvforum.net/thread-3115-post-169976.html#pid169976

Edited by katamaran
Link to comment

te frekvencije koje navode proizvodjači su ogromni fake

kad sam tražio tv naśao sam neki sajt gde su uporedjivali prave frekvencije sa onim navedenim kod proizvodjača. nidje veze nije bilo. koliko se sećam najveće f su bile cca 100hz, a najčešće oko 60 i 80 hz

 

pokušaj malo proguglati valjda će ti iskočiti nešto o tome

Link to comment

uhhh

 

ti tv-i ne izbacuju poluslike kao katodni već cele slike, a nedostajeću liniju nadomešćuju proračunima šta se u toj liniji nalazi i tako popunjavaju tu nedostajeću(progresiv/interlace scan)

 

ovi od 200hz i više preračunavaju pokrete u tri pozicije unapred i tako izbacuju celu sliku. ti monitori(retko koji tv ima real 200hz) su papreni i jedino se koriste u profi studijima ili tv postajama. suludo je da se to koristi kao kućni tv, pogotovu što to ljudsko oko ne može da primeti.

 

nadam se da sam bio jasan

:unsure:

Link to comment

Ne znam da li si procitao moj post al je meni neshvatljivo i razmatrati hd ready fox ako za 2000 dinara vise imas full hd Samsung.

 

Sto se tice ovih hercova priznajem da se ne razumem previse al znam da moj stariji lg ima 200 herca i true motion. Ta opcija moze da se ukljucuje i iskljucuje po zelji i grozna je za filmove (neki i to vole) al je za sport fenomenalna

 

 


01:19 nisam nasao odvojen video al ima ovde

 

 

Jeste bio flagship model al nije bio bas tolika perverzija ko sto pise KUMS.

 

Mladji LG je neka sredina (lb580v) i za njega ni ne znam koliko ima herca al isto ima jako lep trumotion. Jako zgodna stvarcica.

 

edit: ovde kaze review al je u stvari reklama

 

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

pravih 200hz ima samo u broadcast opremi. sad sam nešto šnjurao generslni fresh rate kod svih proizvodjača je oko 60 dok oni najnanudženiji imaju 120

 

sve je to laža, priča o imaginarnim brojevima. prosečno ljudsko oko vidi tih 50+- hz. ima neko istraživanje, pričali meni a ja vama da deca rodjena i odrasla u dobu interneta i video igrica vide 60ak hz. 100 hz ne može u slici da registruje ljudsko oko, a kamo li 200.

 

navlaka prodavaca i proizvodjača

:fantom:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Ovo je valjda simulated. Znam da LG koristi taj interpolation kad docrtava nedostajuce frejmove. Svaka im cast na tehnologiji al nikada necu skroz shvatiti kako to tacno radi :)

 

Ako je dobar source sve savrseno sljaka al ako je nesto slabiji i tamniji mogu da iskoce artefakti al jako retko.

 

edit:

 

sve je to laža, priča o imaginarnim brojevima. prosečno ljudsko oko vidi tih 50+- hz. ima neko istraživanje, pričali meni a ja vama da deca rodjena i odrasla u dobu interneta i video igrica vide 60ak hz. 100 hz ne može u slici da registruje ljudsko oko, a kamo li 200. 

 

Ne znam kolko su lazne ili prave brojke al se jako lepo primeti razlika kad je trumotion ukljucen i iskljucen. Uzivanje je gledati sport sa njim.

 

Onaj u onom tekstu gore rece da je vise definitivno bolje al da se po njemu najvise primeti razlika iizmedju 60 i 120 dok izmedju 120 i 240 i ne toliko (verovatno zbog ogranicenja ljudskog oka)

Edited by katamaran
Link to comment

Ma slažem se sve, nego cifra :D

Sa'ću malo da vidim ovog lika sa KP što ga preporučivaste par strana unazad, možda uzmem sebi nešto novo, a mater dobije moju Samsung 32jku (sad ima LG 24, dobar je, al' joj je omalio) kupljenu prošle godine :blush:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...