Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

U tom slučaju da - na manjim televizorima se sa neke normalne udaljenosti (sa koje se gleda) i ne primećuje neka razlika.Mada, ne verujem da će to uopšte biti pitanje izbora (FullHD vs HDReady). Evo već sad su, sem LG-jeve 3000-rke svi 37" modeli koje vidim u radnji FullHD, a verujem da će takvo stanje uskoro biti i za 32". Hteo, ne hteo, FullHD ti ne gine, osim ako se ne uzima neki baš mali tv (mada vidim da i 22" već dolaze uredno sa 1920x1080).

Link to comment

Moj LG je 32'' a Full HD je. - MOŽDA I NIJE :unsure:ipak jeste..A propos, videh da KDS ima u ponudi Animal Planet HD i da bi, navodno, trebalo da se pozove da uključe (ko ima tv koji podržava to).Jel neko to izveo?

Edited by Valkyrie
Link to comment
Moj LG je 32'' a Full HD je. - MOŽDA I NIJE :unsure:A propos, videh da KDS ima u ponudi Animal Planet HD i da bi, navodno, trebalo da se pozove da uključe (ko ima tv koji podržava to).Jel neko to izveo?
Treba ti i hd risiver da bi mogla korektno da preuzimaš hd kanale kako treba.
Link to comment

Ili kupi ili dobija od provajdera. Možeš da proveriš da li ovaj koji već imaš jeste hd capable (mada sumnjam da to u Srbiji dele po defaultu).Moguće da imaš tv koji već ima ugrađen kabl risiver, tipa LG 32LH2000. TV u specifikacijama mora da ima DVB-C oznaku. DVB-S je risiver za satelitsku, a DVB-T za terrestrial signal. Većina trenutnih modela već ima jedan ili dva ugrađena risivera (pitanje koji). Ako tv ima već dvb-c, onda je on skoro 100% sigurno hd capable.Jedini eventualni problem sa DVB-C risiverima ugrađenim u TV jeste to ako provajder za prijem kanala ima karticu koja koristi neku ekripciju za koju ne postoji ci modul odnosno čitač kartica. Ali i bez kartice free kanali bi trebalo da idu kako treba i posluže kao test.edit: Zasebni hdtv risiveri nisu nimalo jeftini.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Moguće da imaš tv koji već ima ugrađen kabl risiver, tipa LG 32LH2000. TV u specifikacijama mora da ima DVB-C oznaku. DVB-S je risiver za satelitsku, a DVB-T za terrestrial signal. Većina trenutnih modela već ima jedan ili dva ugrađena risivera (pitanje koji). Ako tv ima već dvb-c, onda je on skoro 100% sigurno hd capable.Jedini eventualni problem sa DVB-C risiverima ugrađenim u TV jeste to ako provajder za prijem kanala ima karticu koja koristi neku ekripciju za koju ne postoji ci modul odnosno čitač kartica. Ali i bez kartice free kanali bi trebalo da idu kako treba i posluže kao test.
Ja koliko vidim, ima samo DVB-T risiver :(Što me malo čudi ako veliš da LH2000 ima a moj je LH3000 (što bi trebalo da je bolji model) a ipak nema.Evo vidi full spec pa mi reci šta mogu tu da očekujem, možda je meni promaklo.i HVALA!

LG televizor LCD 32LH3000 Dijagonala ekrana: 32" / 82 cm Rezolucija: 1920 x 1080 Osvetljenost: 500 cd po m²- Hide quoted text - Dinamički odnos kontrasta: 50,000:1 Ugao vidljivosti: 178 / 178° Vreme odziva (G do G): 5ms Full HD 1080p Reprodukcija boja (R,G,B): LGD(10Bit) (AUO-8Bit) Široka kontrola boja Digitalni prijemnik: DVB-T MPEG-4 AVC(H.264) Kontrola temperature boje 24p Real Cinema (24p 5:5 Pull down) Mod statusa slike Sistem protiv zaslepljivanja (Briga o očima) AV mod (Bioskop, Sport, Igre) Sveža bela Ekspertski mod / ISF Ready Picture Wizard xvyCC Zvuk: Izlazna snaga: 10W+10W Nevidljivi zvučnik Sistem zvučnika: 1 Way 2 Speakers Dolby Digital dekoder Mod zvuka (5 modova) Jasan glas II. Surround sistem: SRS Trussurond Funkcije: XD Motor Mehaničko isključenje Ulaz za 1080p izvor sa zadnje: HDMI 60p / 50p / 30p / 24p, Komponens60p / 50p Navigacija AV ulaza SIMPLINK (HDMI-CEC) Broj stranica teleteksta: 1000p Automatsko programiranjeInterfejs - Bočni: Izlaz za slušalice x 1 AV ulaz x 1 HDMI ulaz (verzija 1.3) x 1 Otvor za CI x 1 Interfejs - Strane: RF ulaz x 1 Scart priključak x 2 Komponentni ulaz (Y,Pb,Pr) + Audio:1(480i / 480p / 576i / 576p / 720p / 1080i / 1080p) - 1080p : 60p / 50p Digitalni Audio Izlaz (Koaksijalni/Optički): 1(Optical) HDMI / HDCP ulaz (verzija 1.3): 2 (480p / 576p / 720p / 1080i /1080p) - 1 PortPC Mode USB (2.0) x 1(SVC) RGB ulaz (D-sub 15-pinski) – za PC x 1 PC audio ulaz x 1 RS-232C (Upravljanje / servis) x 1 Daljina gledanja: 2m Rotirajuće postolje Napajanje: Potrošnja (uobičajena): 150W Stand-by režim: 1W Težina TV (bez police): 10.6 kg Težina (sa policom): 11.7 kg Dimenzije (ŠxVxD)(bez police): 805 x 531 x 79.9 mm Dimenzije (ŠxVxD) (sa policom): 805 x 583 x 224 mm Garancija: 2 godine

Link to comment

Moguće je da se razlikuju modeli za različite zemlje, pregledaj ti knjižicu koju si dobila s njim da budeš sigurna, a kad si već tu trebala bi imati i opisano kako da pretražuješ dvb-c kanale. Za Animal Planet mislim da nije potreban zaseban risiver.

Link to comment
  • 1 month later...

Teoretsko pitanje: da li je frekvencija (razlika između 50Hz i 100Hz) toliko bitna za LCD i plazma televizore?Našao sam TV koji mi super odgovara po svemu (LG 32" LH3000, full HD), međutim sad me ortak zamajava da zato što taj ima frek od 50 a ne 100 herca, da ne treba ipak da uzimam taj. Gledao sam malo i uređaje od 100 herca, prilično su skuplji i nemaju neke specifikacije kao ovaj LG koje mi odgovaraju, pa mi se baš ne odustaje od ovog modela. Ako neko ima postojeće iskustvo u buljenju u LCD televizore koji su 50 i 100 herca, da li postoji vidljiva razlika? Recimo kada se gleda fudbal, F1, ili neki drugi brzi sport? Dakle "teorijske" razlike me ne interesuju, neću provoditi sate buljeći sa lupom u ekran na pedalj od njega da bih jurio piksele koji zaostaju, samo da li postoji razlika koja bi mi mogla ići na živce dok gledam fudbal ili ne?

Mnogi sajtovi tvrde da za LCD monitore ne važi pravilo da je 100 herca mnogo bolje kao za matore CRT monitore"in general its better but its not worth the extra money ."

Link to comment
image26.jpgИ видјех Хаторија гдје силази с небакоји имаше кључ од безданаи вериге велике у руци својојИ ухвати Бигејхоста, стару змијукоји је Гробар и Жигомрзитељи банова га на хиљаду годинаИ на СЗД ограничи га и запечати над њимда више не превлашћује народа док се не наврши хиљаду година
Link to comment
Ako neko ima postojeće iskustvo u buljenju u LCD televizore koji su 50 i 100 herca, da li postoji vidljiva razlika?
укратко - не, али ако хоћеш да будеш сигуран, оди у продавницу, упореди их на лицу места, па ако видиш разлику...
Link to comment
укратко - не
Sviđa.
али ако хоћеш да будеш сигуран, оди у продавницу, упореди их на лицу места, па ако видиш разлику...
Da, ovo je deo koji se trudim izbeći :D
Link to comment
Teoretsko pitanje: da li je frekvencija (razlika između 50Hz i 100Hz) toliko bitna za LCD i plazma televizore?Našao sam TV koji mi super odgovara po svemu (LG 32" LH3000, full HD), međutim sad me ortak zamajava da zato što taj ima frek od 50 a ne 100 herca, da ne treba ipak da uzimam taj. Gledao sam malo i uređaje od 100 herca, prilično su skuplji i nemaju neke specifikacije kao ovaj LG koje mi odgovaraju, pa mi se baš ne odustaje od ovog modela. Ako neko ima postojeće iskustvo u buljenju u LCD televizore koji su 50 i 100 herca, da li postoji vidljiva razlika? Recimo kada se gleda fudbal, F1, ili neki drugi brzi sport? Dakle "teorijske" razlike me ne interesuju, neću provoditi sate buljeći sa lupom u ekran na pedalj od njega da bih jurio piksele koji zaostaju, samo da li postoji razlika koja bi mi mogla ići na živce dok gledam fudbal ili ne?

Mnogi sajtovi tvrde da za LCD monitore ne važi pravilo da je 100 herca mnogo bolje kao za matore CRT monitore"in general its better but its not worth the extra money ."

Uopšte nemoj da se sa tim zamlaćuješ. Kako reče onaj tip, taj boljitak je toliko nevidljiv golim okom, da ne vredi ekstra para koje ćeš da daš na to.
Link to comment

Vredi 10Hz samo na TV-ima koji imaju ručnu kontrolu Blur reduction i Juddera, inače je bolje ne koristiti ga čak ako ga tv i ima (dobije se onaj ružni video kaseta efekat)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...