Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Da li vredi eksperimentisati sa Grundigovim curved modelima? Ili da se držim Goldstara™?

 

E, da, i ako je izbor Goldstar™ curved da li mora da bude OLED ili će i neki običan da završi posao?

 

grundig je bila nemačka firma koja je otišla u stečaj. kupili su je turci (tvoji drugari :) ) i sada ga proizvode u firmi "vestel" u turskoj, gde se proizvodi i vox, recimo. Tako da sa vox-ovim daljincem možeš da radiš i na grundigu. Iako je B klasa, grundig je po meni bolji od vox-a jer koristi LG panele, tako da nećeš otići dalje mnogo od goldstara (LG), ako ga kupiš. :)

Link to comment

Nema, i filips više nije filips nego je tajvan

 

 

philips jeste kupila tajvanska korporacija, ali osim ubiranja para od prodaje ostali aspekti proizvodnje su ostali siti. isti softverski i hardverski inžinjeri iz holandije, ista fabrika u poljskoj gde se proizvodi...

 

isti ti philips inžinjeri koji su ranije pravili "trinitron" tehnologiju koju su za basnoslovne pare prodali Sony-ju.

Link to comment

Vestel preuzeo Grundiga? Omg...

 

OK, onda LG. Ima li neki valjan razlog zašto je Philips 2x skuplji?

 

philips je pre tri godine imao jedan 6-mesečni eksperiment (serije 2908 i 3008) sa tim vestelom, pa kad je video koliko se zajebao brzo je i te modele prebacio u poljsku te godine.

 

to kao da nije bilo dovoljno jasno panasonic-u pa se i on prošle godine zajebao pa je počeo i on u vestelu da pravi te osnovne modele. ali jebiga, hoće pare da se uštede pa to ti je...

 

ali vrhunski zajeb kod ovih A brendova je napravila Toshiba pre dve-tri godine koja je počela osnovne model da proizvodi ni manje ni više nego u egiptu.  :frust: još uvek ima tih modela po prodavnicama, teško se prodaju zbog reklamacija.

Link to comment

Samo sam odokativno ošacovao dva curved modela od 110'. LG 2 soma evra, Philips preko 4 soma.

 

šta god da si video ovako napamet da ti kažem uzmi LG a ne Philips. Razlog je jednostavan, LG i Samsung su razvili širi dijapazon različitih modela kod curved televizora, dok kod Philipsa imaš samo jedan i to top model, pa je zato najskuplji. :D Evo još nekih razlika, ako te interesuje: kod lg imaš web os operativni sistem (verzija 2.0) dok kod philipsa imaš android (ne znam koji si model video ali ako je seije 8900 onda je verzija lolipop 5.1).

Razlika između web os i androida je što kod lg web os imaš preinstalirane aplikacije i to je to, ne možeš ništa da instaliraš. dok ti je ovaj android kao tablet. u njemu imaš minimum (kod osnovnih android modela) 8GB memorije za instalacije + usb 3.0 priključak da na eksterni hard disk instaliraš još dodatnih programa, itd.

 

a nisi pronašao neki curved sony? on ima isto širi dijapazon curved modela a isto ima kao philips android lolipop 5.1 operativni sistem.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Kvalitetniji ti je philips 32pft4100. Bolji panel (ips), direct led, procesor...od osnovnih modela ima najbolju sliku.

 

Hm. A ovaj što sam ja izabrao nije ips?

Vidim da ni kod jednog tv-a ne piše da li je ips ili nije, a ja bih svakako išao na to jer mi deluje besmisleno da u televizor ne može da se gleda malo sa strane, a to kod običnih lcd-a (bar računarskih monitora, sa televizorima mi je poslednje iskustvo crt) nema pojma.

Link to comment

Hm. A ovaj što sam ja izabrao nije ips?

Vidim da ni kod jednog tv-a ne piše da li je ips ili nije, a ja bih svakako išao na to jer mi deluje besmisleno da u televizor ne može da se gleda malo sa strane, a to kod običnih lcd-a (bar računarskih monitora, sa televizorima mi je poslednje iskustvo crt) nema pojma.

 

ako si izabrao samsung (to je moj odgovor na tvoj post - link ka samsung televizoru serije 5000) onda to sigurno nije ips, vec VA panel i to lošije kategorije. od samsunga kupuj šta god hoćeš od serije J6202 ka naviše. jesu VA paneli ali imaju super procesore i obradu slike, mikrodiming filtere itd....

Link to comment

Karageorgiuse,

 

Hvala za info :) U ovoj prodavnici gde sam gledao nije bilo Sony modela, njih ću zasebno da šacujem. Interesantno mi je da je bilo jedno 30 Samsungovih modela od čega ravno 0 curved.

Link to comment

Karageorgiuse,

 

Hvala za info :) U ovoj prodavnici gde sam gledao nije bilo Sony modela, njih ću zasebno da šacujem. Interesantno mi je da je bilo jedno 30 Samsungovih modela od čega ravno 0 curved.

 

nema na čemu.

 

Inače ovo boldovano je stvarno za  :ziga:  :Hail:  .

 

pa ako neko forsira curved onda je to samsung ,pa je posle počeo i lg da ga prati sa širom ponudom. ali dobro, činjenica je da je ta curved "moda" znatno splasnula tokom 2015.godine, kao i 3D tehnologija, uostalom...

Edited by BlackGeorge
Link to comment

ako si izabrao samsung (to je moj odgovor na tvoj post - link ka samsung televizoru serije 5000) onda to sigurno nije ips, vec VA panel i to lošije kategorije. od samsunga kupuj šta god hoćeš od serije J6202 ka naviše. jesu VA paneli ali imaju super procesore i obradu slike, mikrodiming filtere itd....

 

Hvala, pogledaću onda da uzmem ovog filipsa. Mislim, meni se jebe, ja ionako neću da ga gledam više od 5 minuta pa da zadremam ako uopšte bude takve situacije, al volim da kad kupujem kupim nešto što ima dobar odnos cena / kvalitet.

Link to comment

Hvala, pogledaću onda da uzmem ovog filipsa. Mislim, meni se jebe, ja ionako neću da ga gledam više od 5 minuta pa da zadremam ako uopšte bude takve situacije, al volim da kad kupujem kupim nešto što ima dobar odnos cena / kvalitet.

nema na čemu.

 

ok, evo ti mala pomoć za taj philips. ovde imaš detaljno karakteristike tog modela u pdf-u:

 

http://download.p4c.philips.com/files/3/32pft4100_12/32pft4100_12_pss_.pdf

 

a evo i neke interesantne stvari koje sam pročitao o njemu na nekom domaćem sajtu:

 

"...Filipsova serija televizora iz 2015. godine, ultra slim dizajn okvira oko ekrana i samog terlevizora. Iako je ovo osnovni model dolazi sa Digital Crystal Clear procesorom za obradu digitalnog signala. Izoštravanje slike radi fenomenalno, a i sve je savršeno oštro i nema zamućivanje u bržim scenama. Evo i nekoliko stvari u vezi s povezivanjem: "Konekcije na ovom TV-u su i dalje vrhunski izvedene. Od dva ugrađena HDMI konektora, jedan dolazi sa Audio Return Channel opcijom koja je vrlo bitna za povezivanje sa A/V risiverima. Drugi HDMI dolazi sa specijalnim DVI Audio ulazom, koji omogućava prenošenje zvuka čak i kada PC povezujete preko DVI-HDMI kabla. Tu je i digitalni audio izlaz u vidu optičkog konektora namenjen direktnom povezivanju surround audio sistema. USB konektor povezan je sa T2 tunerom i omogućava snimanje TV programa na Flash memoriju, ali u isto vreme dozvoljava i multimedijalnu reprodukciju preko odličnog Media plejera. Podržani su apsolutno svi formati audio i video fajlova, kao i gomila formata za titlove. Zvučnici ukupne snage 16W RMS bolji su nego kod 80% konkurentnih modela ove klase, a ako vam je važan i sam izgled TV-a, sa ovim modelom dobijate pun paket."

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...