Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Koje bi rešenje bilo izvodljivo za gledanje filmova na starijem LCD TVu koji ne podržava čitanje ovih naprednijih kodeka i formata (mkv, mp4, H263/264 kodeci isl.)? Neki eksterni DVD player koji to podržava, idealno ako ima nešto što može da svari 720 i 1080? Laptop otpada kao ideja, nudio sam, treba neki standalone uređaj...

Link to comment

Na prvi pogled ovo odlično deluje. Koje bi bile minimalne zadovoljavajuće perfomanse, na šta treba obratiti pažnju za količinu memorije i procesor? Izvinjavam se što smaram, ali mi je ovo potpuno špansko selo...

Link to comment

Ima i jeftinijih varijanti. Asus oplay je na ceni a mislim da je ispod sto evra

 

Jedino ti je bitno da tv ima hdmi ulaz zbog kvalitetnog povezivanja.

 

Imai onih smart dodataka ako pored filmova hoces da imas i smart tv.

 

edit: ovo

 

https://www.kupindo.com/Oprema-i-delovi/18449133_LG-ST600-Smart-TV-Upgrader-kao-NOV

 

pre par meseci sam ga video za nekih 7-8 hiljada na oglasima. 99.99% sam siguran da moze da pusta i filmove sa flesa pored smart funkcija

 

Ima i kineskih resenja za cini mi se oko 5000 al je tu malo diskutabilno kako radi.

 

edit 2:ovde ima raznih

 

http://www.itsvet.com/cenovnik-pda1-6.i?i754=3172&option=

Edited by katamaran
Link to comment

Treba za 4-5 dana da se kupuje, pretrešću do tad. U principu samo filmovi trebaju, zato je bedak što TV ne može to već da radi sam. Ja kupih neki najjeftiniji LG 32" od tipa 300E pre dve i kusur godine, praktično sve što sam probao sa USBa da pustim radi kao sat, jedino mislim da nije radio neki relativno redak audio kodek (tipa AAC). Problem je što je ovaj drugarov TV neka Bravia iz recimo 2011, baksuz jbg...

 

Zaboravih, hvala svima na pomoći...

Edited by Deco
Link to comment

kp ima odvojenu rubriku sa media plejerima

 

http://www.kupujemprodajem.com/Media-plejeri-1054-735-1-grupa.htm

 

Ovo bi ti super zavrsilo posao za male pare ako hoces da rizikujes sa oglasima

 

http://www.kupujemprodajem.com/WD-HDTV-Media-Player-29706494-oglas.htm?filter_id=214

 

malo sumnjivo jeftin

 

Treba za 4-5 dana da se kupuje, pretrešću do tad. U principu samo filmovi trebaju, zato je bedak što TV ne može to već da radi sam. Ja kupih neki najjeftiniji LG 32" od tipa 300E pre dve i kusur godine, praktično sve što sam probao sa USBa da pustim radi kao sat, jedino mislim da nije radio neki relativno redak audio kodek (tipa AAC). Problem je što je ovaj drugarov TV neka Bravia iz recimo 2011, baksuz jbg...

 

Zaboravih, hvala svima na pomoći...

 
Malo stariji LG ne pustaju dts zvuk pa 720p i 1080p filmovi obicno moraju da se konvertuju pre gledanja. Posao od nekih 5 minuta
Edited by katamaran
Link to comment

Moguće i da je DTS sad kad kažeš, taj sam konvertovao ali me posle smaralo pa sam samo odonda izbegavao sve sa tim kodekom i nije bilo problema. Ionako se uglavnom gledaju snimci fudbala i NBA koji su uglavnom u nekim standardnim kodecima. Nije ovde zapelo da mora da se juri najjeftinije rešenje, samo sam kontao da nađem nešto OK za tipa 90-100 evra ako uopšte može. Ja bi lepo povezao laptop kad mi treba, a koga mrzi toliko, nek plati...

Link to comment

Ne da moze nego mozes da biras :)

 

Od tih 20-30 evra preko oglasa pa do stotinjak

 

onaj wdtv live je dobro resenje ako stvarno prodaje ispravan za 3000 al su oglasi uvek kocka

Edited by katamaran
Link to comment

Jel mogu da instaliram neki drugi net browser na LG tv i koji? Gledam neki stream sa twitcha i kada povećam u full screen, slika bude ok par sekundi a onda iskoči čet sa desne i twitch meni s aleve strane preko postojeće slike koja i dalje stoji u full screen-u. Izludeh.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...