Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

slažem se sa milanom, od domaćih televizija samo rts emituje program u hd, ostali ništa, sbb ima silne hd kanale ali u skrnavom 1080i50 formatu, pilićari štede na protoku i ne daju nam normalan 1080p60 signal, za koji su hd televizori i napravljeni

Link to comment

Pa nije sve snimljeno u HDR-u

Imaš neke serije na netlixu, imaš par kanala i feedova na satelitu za sada

Vidi se razlika kada je uključen HDR

Razlika u boji i svetlinama

Pitaj dalje

 

 

Link to comment

Razlika se vidi samo što većina HDR-ova, barem ja što sam gledao sa netflixa, izgleda užasno i mnogo mi je oštrija i lepša "obična" slika. 

 

Edit: imam 55".

Edited by Mil@n
Link to comment

Poenta je, da li da mi to bude neki bitan faktor pri odabiru mašine ili ne? Recimo svi Samsung noviji to podržavaju npr. dok kod drugih proizvođača neki imaju, neki ne.

 

PS

 

https://www.bcgroup-online.com/televizori/hisense-h65a6500-smart-led-4k-ultra-hd-digital-lcd-48594?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=31b9

 

Ima li neko iskustvo sa ovom firmom? Deluje lepo...

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
13 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Poenta je, da li da mi to bude neki bitan faktor pri odabiru mašine ili ne? Recimo svi Samsung noviji to podržavaju npr. dok kod drugih proizvođača neki imaju, neki ne.

 

PS

 

https://www.bcgroup-online.com/televizori/hisense-h65a6500-smart-led-4k-ultra-hd-digital-lcd-48594?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=31b9

 

Ima li neko iskustvo sa ovom firmom? Deluje lepo...

 

 

Sasvim dobri televizori, jedina veća mana što je u pitanju 8-bitni panel. Ja da sad kupujem TV (i u tom cenovnom rangu), verovatno bih uzeo Sonijev KD55XF9005;  ima 10-bitni 120Hz panel, i odlične su mu i pokretna rezolucija i HDR performanse.

Link to comment

Vrlo jednostavno, 8-bitni panel ti omogućava da imaš 256 podvrsta primarne boje, a pošto ih ima 3, dobijaš maksimum od 256 x 256 x256 boja, znači negde 16.7 miliona

 

Kod deseto-bitnog panela ti je to 1024, ili 1024 x 1024 x1024, za otprilike milijardu (tačnije, 1, 073) boja.

Link to comment
On 17.11.2018. at 21:23, Dankan Ajdaho said:

Ima li neko TV sa HDR-om, poželjno u nekom većem formatu, i primećuje li neku razliku u odnosu na sliku TVa koji nije imao tu funkciju?

Ja primetim razliku kod mene, ali nije neka wow razlika kakvu sam ocekivao.

 

Naravno, ako vec mozes da uzmes nesto sto ima HDR, uzmi, ali nemoj imati prevelika ocekivanja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...