Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

jal ovde, jal na tehniku, moderatori odlucite, ali savet potreban.doslo vreme da se menja muceni punoletni trinitron, pa bih da probam da ucarim ako bude tzv praznicnih popusta.posto se razumem toliko da umem da programiram kanale, jasno je da nemam pojma sta je lcd, sta je plazma, zasto su ovi na postolju jeftiniji a ovi drugi skuplji, itd.iako ne volim ove pravougaonike sto su sad hit, izgleda da cu morati da predjem preko toga, i naucim se da gledam sliku i na tu foru.znam sta hocu: veeeliki ekran, lepe boje, jednostavno rukovanje. moze i na zid i na pod, svejedno, da moze da se prikaci na pojacalo, ali to valjda moze svaki. budzet je sklon prosirivanju od polazne tacke 1000 eu, ali ne previse, stipsa sam.do sad videh samo jedan, sony bravia, koji mi se svideo, prvenstveno zato sto je crn (znam da je blam, ali sta cu). doduse videla sam i jedan bang&olufsen, crveni i mnogo fin, ali cetiri tisuce evara nije moj domet.molim pomoc :)

Edited by luba
Link to comment
iako ne volim ove pravougaonike sto su sad hit, izgleda da cu morati da predjem preko toga, i naucim se da gledam sliku i na tu foru.
The good news is: možeš i na njima da gledaš kvadrat (što, koliko vidim, masa ljudi ne zna, pa gleda one grozomorno razvučene slike anamenjene envelope formatu)
Link to comment
The good news is: možeš i na njima da gledaš kvadrat (što, koliko vidim, masa ljudi ne zna, pa gleda one grozomorno razvučene slike anamenjene envelope formatu)
hvala ti do neba za ovo otkrice :). samo moram da postavim jos jedno glupo pitanje, hocu li onda imati "margine" sa strane? (ovim pitanjem svakako pokazujem svoje bezgranicno poznavanje materije)
Link to comment
samo moram da postavim jos jedno glupo pitanje, hocu li onda imati "margine" sa strane?
Hoćeš, ali potpuno crne, tako da je kao da ih i nema. Teoretski, ako se format ekrana stavi na automatski, onda bi sam TV trebalo da se namesti kako treba za svaki pojedinačni TV sadržaj (međutim u praksi ovo nije baš savršeno, jer ga zbunjuju stvari kao što su titlovi i slično). Uvek može i ručno da se namesti (znači, odabere se format 4:3, tj "kvadrat" - koji baš i nije kvadratan, jelda). Edited by Indy
Link to comment

mene zanima neki jeftin model, 54cm. to je, kakdakazem, back up tv, stoga mi nije bitno da bude neka od poznatijih i kvalitetnijih maraka. dakle, ima li iko iskustva - kakvi su razni Neo, Vivax i slicni? koji od tih je najbolji? (ili najmanje losh...)

Link to comment
Ovo sto Indy kaze je tacno, moguce je gledati sliku u formatu 4:3, ali je onda efektivna dijagonala tek nesto vise od 60cm, a crne povrsine sa strane su dovoljno iritantne da radije gledam spljostene teniserke.
Pa kako imaš srca da dodaješ tolike kilograme na šarapovicu, da ne kažem našu Anu?? šalu na stranu, a i nije šala, u staro vreme je TV sa dijagonalom od 60 cm bio o-ho-ho...Inače, tvoj post me je utešio, pošto sam se zaleteo da kupim verovatno najskuplji CRT TV tamo 2002 (Loewe - CRT, ali wide screen), pre masovne poplave jeftinijih LCD-plazmi. Nemam nameru da ga menjam...
Link to comment

ma ja bih najradije neki crt, ali kad ih nema velikih. coravost uzima maha, prostorija za gledanje velika, pa mora da bude krupno.videla sam i ja taj beli sa bordo dugmicima, super je lep, ali ja bih, alava, da idem na preko 82 cm. plan mi je da odem u onaj hrvatski mol na autoputu pa da vidim sta ima, isprobavam i pipkam daljinske koliko mi dusa iste.inace, za ove male 54 cm, na poslu nam kupili kao rezervni neki neo 54 cm za oko 120 eura, sasvim je ok. doduse radi tek cetiri meseca, ali skoro pa po ceo dan, tako da mislim da nije greska pazariti ga.

Link to comment
LCD/Plasma televizori imaju znatno losiju sliku od tva sa katodnom cevi. To je cela istina i ko god proba da te ubedi u suprotno, nemoj mu verovati. Osim toga, novi tjuneri su izgleda osetljiviji od starih, pa gledanje kablovske postaje trauma kada je los signal (skoro uvek jeste).
osim sto crt i dalje imaju vise boja, ovo jednostavno nije tacno. jedino mogu da prihvatim da je crt bolja slika pod uslovima loseg kablovskog signala, jer se problemi slabije uocavaju.
Siguran sam da ima razlike izmedju LCDa i plazme, tako bar kazu. Znao sam sve o tome pre mesec dana i vec sam sve zaboravio. Valjda je plazma problematicna jer brze i cesce crkavaju pikseli kad je slika staticna. Osim toga, boje su zivlje na LCDu. Prednost plazme je veci ugao gledanja i ponasanje u svetlim prostorijama. Uglavnom, isto s*anje.
lcd ima bolji ugao gledanja, a ne plasma. plazma je jako teska, pa veliku plazmu ne smes okaciti na gipsani (ili drveni) zid.
HDTV ti nije potreban, pa mozes da ustedis ako izaberes model bez te nepotrebne posasti.
BGhoste, nesto si mi kontradiktoran, ovamo hoces super sliku, a neces hdtv :Dhdtv je mnogo dobra stvar. mozda luba hoce da kupi sony playstation a to je na hdtv mnogo dobro :D verovatno ce uskoro hd ili blue-ray playeri i diskovi biti znacajno jeftiniji, pa je hdtv ulaganje u buducnost.
Link to comment

Samsung LCD 82cm. Okačio na zid. Kablovski signal je slab za njegov tuner, pa slika i nije nešto. Al je zato uživanje gledati DVD, čak i DivX. Pošto fercera i kao monitor, užitak je igrati igre na njemu. Samo me nervira Samsungova glupost u vidu crnog ekrana pri menjanju kanala. Da, zvučnici su mu sjajni.

Link to comment

ko planira da gleda samo kablovsku, ako takvih uopste i ima, crt je najbolje resenje. plasma vs lcd na kablovskoj - plasma (ipak ima bolju reprodukciju ocajnog signala u odnsu na lcd. sa druge strane, problem burn-ina i vece disipacije). za digitalnu tv, dvd (pa i divx), hd materijal (hddvd, blu-ray i njihove ripove) uvek lcd (pogotovo sto je sbb najavio digitalizaciju kablovske). ako se ima mogucnosti, prednost hdu (i to 1080p :) ).2 lubarecimo, izbor Samsung LE40M86BD sigurno ne bi bio greska. :)

Link to comment

Ako izuzmemo reprodukovanje HD sadrzaja, i igranje na newgen konzolama, LCD TV u Srbiji ima veoma malu upotrebnu vrednost. A o5, CRT modeli koji se sada valjaju po Beogradu uglavnom imaju (po meni) ocajnu sliku - "disu". U ovo je lako uveriti se, pazljivim promatranjem logoa tv stanice, npr. Na 95% modela, ukljucujuci i jake™ proizvodjace - redovno se trese i drmusa. Kada sam gledao poslednji put u Eltimu, samo 2 Toshibe i 1 Philips nisu patili od ovog sindroma.Drugar je pre oko 2 god kupio Samsung rear-projection spravu, dijagonale cca metar i dvadeset, i to je za moje potrebe, najbolje sto sam video a da se moze kupiti novo. Cijena bese oko 100.000 din (tada). Opet, rear-projection se mnogima ne dopada, meni licno jako odgovara, podseca me na bioskop :). Ili to, ili second hand B&O/Loewe wide CRT ~80 cm. Mada je opcija 2 realno macka u dzaku.Projektor je takodje sjajna stvar, ali ne za svakodnevno rabljenje. Lampe se brzo trose, a novac se sporo zaradjuje :)

Edited by kovik
Link to comment
mene zanima neki jeftin model, 54cm. to je, kakdakazem, back up tv, stoga mi nije bitno da bude neka od poznatijih i kvalitetnijih maraka. dakle, ima li iko iskustva - kakvi su razni Neo, Vivax i slicni? koji od tih je najbolji? (ili najmanje losh...)
Kupili smo deci za njihovu sobu Neo pre 2-3 godine. Radi bez greške, jedino je daljinski jednom popravljan, ali to je zato što su se gađali njime. Edited by nesha taxista
Link to comment
Pre mesec dana sam kupio televizor. LCD/Plasma televizori imaju znatno losiju sliku od tva sa katodnom cevi. To je cela istina i ko god proba da te ubedi u suprotno, nemoj mu verovati. Osim toga, novi tjuneri su izgleda osetljiviji od starih, pa gledanje kablovske postaje trauma kada je los signal (skoro uvek jeste).
Evo ovako; pre pola godine sam promenio TV. Birkao sam pre toga jedno tri-četiri meseca. Obišao sve salone, i to po više puta, čitao magazine, pitao poznanike i stručnjake ( :rolleyes: ),drndao internet.Zaključak je sledeći; ukoliko se većinu vremena gleda TV program, onda zaboravite i na plazme i na LCD. Slika je u proseku 30% lošija nego na klasičnoj katodnoj cevi, bolja je samo u slučaju da TV signal primaš u digitalnom obliku preko satelita.Ukoliko je veći deo vremena namenjen gledanju DVD-a, onda plazeme i LCD-i imaju smisao.Elem, na kraju krajeva odlučio sam se za Filips 32PW9551 koji jedini od svih Filipsa te veličine i ekrana 16:9 ima Pixel Plus tehnologiju za poboljšanje sliek i pristupačnu cenu (oko 650? kod nas).Dakle, šestomesečni utisci su više nego dobri. Slika (SBB) solidna, DVD veoma dobar. Mogućnost ( <_< ) priključenja HDMI, relativno jednostavan daljinac...Da ne tupim mnogo, evo par linkova sa specifikacijama i testovima:http://www.mimovrste.com/katalog/product.p...t_id=1350044017http://www.testberichte.de/d/compare.html?p=73585http://www.areadvd.de/dvd_reviews/2006/Phi...PW9551_01.shtmlhttp://www.testeo.org/product_reviews/phil...-12-qynnme.htmlhttp://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=345768Na ovom poslednjem ima i par fotografija gde se može videti kakva je slika.Ja sam nameravao da odem do Osijeka da ga kupim jer nisam uspevao da ga nadjem ovde, i na kraju sam slučajno saznao da ga drže Megastores Electronica. Bulevar Arsenija Čarnojevića 69D tel: + 381 11 2222 898(Sa suprotne strane autoputa u odnosu na Arenu)
Link to comment

Mnogo Vi Bre filozofirate... :lol: Pre još malo pa 20 godina sam tašti objašnjavao, da za jedan njen sony trinitron ja kupim tri i po kamakrown-a, za svaku sobu po jedan i ono ipo je mali za kuhinju da gospođa može da prati serije dok kuva ručak... TV je brate nepokretna stvar, ne haba se, a važno je samo da ima ok hlađenje. Da ne govorim da i Sony i Philips unutra imaju potpuno iste delove kao i Samsung i Beko.1000evra za TV! Pa da li si ti normalna sestro slatka! Kad ti proviri sunce kroz prozore te plazme i LCD-e ne mož` da gledaš kolko su bledunjavi...A pogotovu su mi smešni oni koji raspravljaju o kvalitetu slike koje normalno zdravo ljudsko oko ne mož`da vidi... Još kad nemaju kablovsku već filozofiraju sa sve kućnom antenom... I iznose neke cifre u pixsijima i dixsijima za koje ne znaju ni šta znače... :wink: Uđeš brate u prvu TV radnju pogledaš slike i shvatiš da od 30 i kusur TV-a najbolju sliku ima neki Samsung, Beko ili Vivax od 72cm koji košta maksimum 200evra. Ako mu je katodna mnogo duboka za Vaš fency ukus ima i oni skraćeni za koje pljuneš 50-100evrića više i to je to kraj priče...Tamo sam na vocapu onomad pričao kako mi je zvekno TV u dnevnoj sobi izađem na google-u na Tehnomaniju i Tehnomarket izaberem TV, poručim i tip sutra ujutru donese na vrata Vivax 63cm za 10990dindži. Unese u stan, raspakuje, iz ranca na leđima izvuče fiskalnu kasu i aparat za kartice i pita: -Gospodine kako plaćate? (kaže kutiju sačuvajte jedno mesec dana ako hoćete da zamenite proizvod)I zdravo... Slika perfektna, ima priključke za dvd i zvučnike i kraj. TV je danas kao mikser ili pegla... Dok radi radi... Kad crkne kupiš drugi... B) Znači kupiš neki koji god od 72cm za 200evrića max, a ostale novce spržiš recimo u Tunisu ili Egiptu... :) E sad ako je u pitanju marka/brend i zavidni komšiluk... E onda je to druga stvar i tad TV ne bi smeo da košta ispod 1200-1500evra... :P (a ako ne daj bože na njemu nešto zvekne, sačekaćeš dok naruče deo od proizvođača... <_< )

Edited by dare...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...